bmwe34t Skrevet November 14, 2013 Skrevet November 14, 2013 hei, har en 525tds som jeg har hatt ute diesel pumpa å byttet pakninger på. etter dette så starter bilen normalt for så å stoppe igjen.. hva skjyldes dette? justering av pumpa? eller start sperre? har haatt bateriet frakoblet en stund å...
Hzh Skrevet November 15, 2013 Skrevet November 15, 2013 kanskje startsperre som slår inn, prøv å ha batteri polen av i 10min elns:) evt så må vel pumpa justeres, burde skrive hvor mange rpm den går på, når den starter og er den mulig å kjøre vist du har gassen inne
Tore Diesel Skrevet November 15, 2013 Skrevet November 15, 2013 Er det noen som har gjort dette før som har demontert, montert og skiftet pakninger i pumpe? Spør ikke for å være ufin, men dette er ikke noe man bør holde på med selv dersom man ikke har 100 prosent kontroll.
BmwDieselPower Skrevet November 16, 2013 Skrevet November 16, 2013 Har gjort dette flere ganger og selve jobben er ikke avskrekkende, men å justere inn igjen pumpa er et helvette! Brukte mange timer på bare justeringa og der er 1mm feil mye og til syvende og sist får du det aldri 100%. Så ta ut pumpa og send den til et bosch verksted er mitt råd:)
bmwe34t Skrevet November 16, 2013 Forfatter Skrevet November 16, 2013 går på normalt turtall og reagerer ikke i det heletatt når man gir gass... hvil den være slik om d er startsperra som kødder?
vegard89 Skrevet November 16, 2013 Skrevet November 16, 2013 Kan ikke dette justeres ved et diagnoseapperat ? Hørt noe om at det er mulig på vag biler værtfall. Rett meg om jeg tar feil!
bmwe34t Skrevet November 16, 2013 Forfatter Skrevet November 16, 2013 pumpa kan ikke justeress fra diagnose nei..
VegardLian Skrevet November 16, 2013 Skrevet November 16, 2013 Hvis ikke gasspedalen fungerer så er det en mulighet at startspærra fungerer Har byttet på en e39, var den for mye feil var den tungstartet og reagerte ikke på pedalen ..!
VegardLian Skrevet November 16, 2013 Skrevet November 16, 2013 Pumpen stilles manuelt! Har du manometer(eller hva det nå het) så kan du ringe et lokalt verksted og få instillingene!
mege34 Skrevet November 17, 2013 Skrevet November 17, 2013 når start spærren slår inn pleier ikke starter å gå en gang, dette har ihvertfall vært tilfelle på de tre e34ene jeg har hatt med startspærr.
Tore Diesel Skrevet November 28, 2013 Skrevet November 28, 2013 Det ligger litt i ordet: Startsperre. Da får man ikke start.......så her vil jeg absolutt påstå at det er verdt å få noen med peiling til å ta seg av dette, og ikke bruke mer tid selv.
BmwDieselPower Skrevet November 29, 2013 Skrevet November 29, 2013 Viss startspærra kødder kan den starte og så stoppe igjenn. Har erfart dette selv:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå