Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Utgående lager på diffen til m3'en min er gåent.

Å få tak i deler er ikke problematisk,

Men vet noen om firmaer som påtar seg overhaling ig shimsing av diff?

Skrevet

så lenge du skal bruke samme pinjong og kronhjul er det sjeldent du må shimse opp igjen,bare å bruke de gammle shimsene,

hvis du måler backlash før du demonterer å den stemmer etter du har bytta lagere, så er det nok som det skal.

 

skal du bytte alt baki der, eller kun bytte opplagringa til diffen?

Skrevet

veldig ofte så er lager produskjonen i dag så veldig nøyaktig, så da kan du bare bruke alle de gammle shimsene dine, og så lenge man har samme diffen og samme diffhuset med samme shimsene,og backlashen stemmer så skal det være bra nok.

det værste er å dra til pinjongen riktig, med tanke på at den skal ha riktig "rulle" motstand .ofte så skal det så så mange nm til før flensen skal turne osv.

Skrevet

Og her er vi inne i så mye ting jeg må lære meg, at det hadde vert greit å sette det bort

meeen på en annen side, har man ikke skrudd mye så kan det være greit å få satt det bort ja ;-) hehe

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...