Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei!

Har ett litt rart problem med bremsene på min E39. Virker som om det er noe problemer med bremsekraftforsterkeren.

Om jeg gir full gass, og deretter trykker inn bremsen er pedalen knallhard! Om jeg tar i får jeg bremser ned noe, men virker ikke helt trygt og kjøre med. Virker ut som om bkf mister vakum eller noe lignende. Men om jeg bremser ned normalt til en sving/tar igjen en bil og må slakke ned så fungerer det normalt.

ABS lampen lyser, kan dette ha noe med saken og gjøre? Skjønner ikke helt sammenhengen der igrunn.

Skal vel ikke være sånn?

Noen som har opplevd noe lignende før?

Skrevet

visst du pumper på pedalen slik at den er hard også starter du motoren, da skal pedalen bli myk blir den ikke det så fungerer ikke bremsekraft forsterkeren din ;)

Skrevet

Ja såppas vet jeg da ;). Fungerer akkurat som den skal når jeg tar den testen. Virker som om den ikke får nok vakum etter jeg har hatt fullt gasspådrag

Skrevet

Har du sjekket at det ikke har samlet seg vann rundt bremsekraftforsterker? 

 

Ikke sikkert det har noe med saken å gjøre,men fort gjort å sjekke.

Skrevet

Luft i bremsesystemet, dårlige klosser, gammel bremseveske, gummislanger som flexer, kalippere som henger, lekkasje i vakumslangen på bremsekraftforsterker, er noen ting du kan sjekke ut. Ville også scannet ABS feilkoden for å se hva det er. Er ikke utenkelig at det er det som gjør at du ikke kan bremse skikkelig.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...