Gå til innhold

Tumaz

Medlem
  • Innholdsteller

    91
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av Tumaz

  1. det er vel en bankesensor? jeg har kjørt uten i 2 år nå. har ikke merket noe forskjell
  2. beklager og måtte mase:) klarer fortsatt ikke å finne ut av dette. så alle tips er velkommen!
  3. ingen som vet?
  4. For meg høres det ut som det er brytern/hendelen som er problemet. men releet sitter under fotstøtten på førersiden, under stoffet. stort blått rele.
  5. Hei! Som dere ser så har jeg samme problem ennå hehe.. nå er det over 1 år siden jeg hadde sentrallås, og det begynner å irritere vettet av meg. byttet drivern i førerdøra, det hjalp ikke. byttet modulen som sitter under hanskerommet, det hjalp ikke. byttet mikrobryter som sitter på drivern i døra, det hjalp ikke:( tror ikke det er bryterne i dørkarmen som er problemet da alarmen uler når jeg åpner dørene. meeen det som er rart er at kupelyset ikke går på når dørene er åpne. byttet også selve kupelyset i taket foresten. alle driverne lager lyd når jeg prøver å åpne bilen med fjernkontrollen. når jeg låsern lager det null lyd, kun blinklysene som blinker. har selfølgelig prøvd med selve nøkkelen, men da åpnes/lukkes kun den ene døra. finnes det ett rele som kun er til sentrallåsen? eller en sikring? alle sikringene i motorrommet er hele. noen som vet hva jeg kan gjøre for å fikse dette?? jeg kjører ikke bilen til ett verksted hehe!
  6. hadde lignende problem på min bil for noen mnd siden. det var en del lugging av og til som du beskriver, men en vakker dag stoppet bilen på motorveien og var komplett død. bytta bensispumpa og alt var fint igjen. så det er nok den som begynner å bli sliten. bytt bensinfilter i samme slengen.
  7. Jeg har hatt samme problem 2 ganger før. den ene gangen var det lambdasonden som var ødelagt, men da var bilen helt bra intill den ble varm, og da bynte bilen og nøkke. den andre gangen var det tomgangsregulatoren som var tett. så du kan jo prøve og rense den med forgasserrens eller lignende.
  8. Takk for svar! da kjøper jeg ny sentrallåsdriver når jeg får lønn, så da er det bare å håpe at det blir bra. alarmen fungerer helt flott hos meg, det er kun sentrallåsen som ikke gjør det.
  9. jeg har søkt på forumet en stund nå, men jeg finner ikke noe som hjelper meg da jeg tror at problemet med sentallåsen på min bil er noe annet enn det vanlige. sentrallåsen fungerte helt bra intill for ca 2 mnd, da sluttet alt å virke. har defa alarm med fjernkontroll. kan verken låse eller åpne dørene med nøkkel eller fjernkontrollen. jeg vet at det ikke skyldes dørbryterne, da alarmen ulte når jeg åpnet dørene, panser og bagasjelokk etter tur. det rare er at når jeg trykker på "åpneknappen" på fjernkontrollen hører jeg alle låsene åpne seg, men det gjør dem ikke, bare bagasjerommet blir åpnet. når jeg trykker på "låseknappen" skjer det ingen ting, altså ikke en lyd fra noen av låsemotorene, men blinklysene blinker og alarmen skrur seg på. jeg holder på å bli gal, for jeg finner ikke ut av det drittproblemet her! hvis noen av dere vet hva problemet skyldes blir jeg evig takknemmelig
  10. Det ligger 2 releer over pedalene (svarte små), det kan selvfølgelig være at ett av dem har tatt kvelden. men det blå store releet er hovedreleet til viskerne, så jeg tror at det er der feilen ligger. du kan jo høre etter om releet klikker når du skrur på viskerne. jeg tror hovedreleet ligger under forhvilern/støtten på førersiden på din bil også. du må skru av håndtaket til panseråpneren, så er det bare å ta av plastdekselet, og under filten ligger releet.
  11. Jeg hadde akkurat samme problem for ett par år siden, og da var det releet som var syndern. viskerne kunne fungere fint etter noen minutters kjøring, så plutselig ikke fungere lenger. sånn holdt det på i noen uker, helt til sluttet viskerne å virke i det hele tatt (gikk kun på trinn 3, superfort). releet sitter under fotstøtten, er ett stort blått rele.
  12. Kjempegreier! takk for svar
  13. jeg driver og selger ett ratt som dere kan se her: http://www.bimmers.no/viewtopic.php?t=34579 Det jeg lurer på er om det rattet passer til alle E36? det er en som er interesert i å kjøpe det, men han har airbag. vil dette rattet passe rett på navet på en E36 med airbag? rattet har sittet i en 318 92 modell uten airbag. Kunne forsåvidt ringt bmw i morra, men håper noen av dere kan svare på det!
  14. Brakes norge solgte raid stash før, tror dem slutta med det for litt siden. men de kan nok hjelpe deg med tüv papirer om ikke eiker kan.
  15. Ny pris på rattet er 1000 Kroner
  16. Jeg vet det er veldig billig, og jeg taper masse penger på å selge det så billig, men når man ikke har penger til forsikring så blir det bare sånn hehe trekket er kun montert på 1 gang, ble brukt i 1 dag. tok det av pga jeg fikk tak i nyere stoler superbillig. så trekkene er meget strøkne!
  17. http://img247.imageshack.us/my.php?imag ... 332mt1.jpg Ligner veldig på m-rattet gs selger for 2800, bortsett fra manglende m-logo. ikke airbag. Brukt i ca 1 mnd. som nytt. selges nå for 1000,- det haster ganske mye med å få solgt rattet, så det er bare å gi bud! Setetrekkene er solgt.
  18. Huff det er så mye at jeg blir sur som fy bare jeg tenker på det. escort: noen idioter hadde klipt av bremserørene på min førstebil. heldigvis hellet bakken litt slik at bremseveska rant nedover, fint at jeg la merke til det. 1 stk knust sidevindu + stjålet cd spiller. Manta: 2 knuste ruter, 1 dørlås sporløst forsvunnet, ripe på panseret, stjålet cd spiller og cd mappe pluss no småpeng. ødelagt fanger da noen narkiser prøvde å taue bort bilen i stabstaget eller noe slikt. Bmw: hele bilen stjålet 1 gang, ble funnet totalt ribba langt inni skauen en plass, mitt i ei lysløype faktisk. jeg mener alt interiør var borte, stereo som jeg nettopp hadde brukt 20000 på ble self tatt, til og med en liten bamse jeg fikk av dama. tomme snusbokser hadde dem også tatt hehe. bilen ble funnet og var da på opprettingsverksted ca 1 mnd. fikk kun igjen 10000 på forsikring. har blitt frastjælt mine klare tåkelamper 1 gang, øyelokk 2 ganger, crystal baklamper 1 gang, pluss en kjemperipe på panseret. alt dette på 3 år. Forden og mantan ble ramponert i Lørenskog, mens Bmwn på Ellingsrud. har heldigvis ikke skjedd no med bilen min på 1 år nå ca. men jeg sover fortsatt med øra på stilk.
  19. da tror jeg du har hørt feil. det koster rundt 150 kr for 1 liter mener jeg å huske. så da er det vel 500 for 5 da. dot 5.1 inneholder ikke silikon og har et kokepunkt på 180 grader var det vel. bra på biler med abs. så har du ikke abs holder dot 4. det er det jeg har lært hvertfall, så ikke skyt meg hvis det er feil
  20. har aldri bytta reg.reim før, men mener å huske at etter man har dratt motoren rundt 2 ganger må reima strammes litt til, hvis ikke blir det fort slark i reima.
  21. det er nok heller fjærbeinslageret som er gåent.
  22. Tumaz

    Chiptrimming

    hehe la han nå ha sine 10% i fred
  23. fet bil! tror det hadde gjort seg med litt moderat soting Svart bil med sota ruter er feetttthh
  24. det er umulig å si. må vite litt mer om bilen. har du bilde? for alt jeg vet kan den være en rustklomp uten motor, som står på 4 lecablokker.
  25. har du ikke tang tilgjengelig kan du bruke henda også hehe! funker fett det, tar bare litt tid. da presser du med tomlene på hver side, så bytter du og presser oppe og nede. kan være at grunnen til at jeg klarte det er pga jeg er jæævlig sterk da! eller fordi det var på en manta...
×
×
  • Opprett ny...