Gå til innhold

kjelli84

Medlem
  • Innholdsteller

    40
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av kjelli84

  1. har også en tannstang ikke servo,,, meget god stans.. null slark. kjøle vifte (god stand) dynamo, starter, 2 stk hjerne, lednings nett til 320i, motor topp 323i, 2stk luft manifoiler. kom med bud.. noe som er intressant?? send meg mail er ikke så veldi ofte inne her.
  2. opp... har fortsatt haue vis med motordeler tilsalgs. har også bagasjeroms trekk + gulvmatter..
  3. har hjerne og LMM ja.. pris hmm.. skal få det billigt.. kom med bud!
  4. kan også byttes i bilstereo eller noe annet nyttigt
  5. selger diverse deler til 320/323 e30 starter (god stand) dynamo(god stand) ledningsnett til motoren (320 84 mod) innsug (2 stk) topplokk (lakket rødt) meget pent. topp (323i bra stand)
  6. da var bilen solgt.. hehe.. ringte en fyr til meg.. å sa han var interssert i den.. han skal visst bygge den om til 325. eg sa til han at det faen ikke var verdt d.. alt elektrisk har jo brent opp.. heile forstillinga må skiftes.. + panser, skjermer, front, lykter, interiør. ++++++ 1500,- uten felger.
  7. felgene heter hokkenhau eller noe sånn.. di er ikke så veldi fine nå da.. skal gi di til en kompis av meg som har en lik bil. forstår ikke ka som har gått galt... sveiv jo heilt fint, null lekkasje. såg etter lekkasje overalt. men den var tett og fine.
  8. sjekket alle slangene i går. null lekkasje. må ha vore noe bensin damp som har ligget å gjemt seg en plass.. ikke kjekt når bilen tar fyr midt på en parkeringsplass i sentrum.
  9. var jo på vei til å bestille nye tromler bak, dempere+ fjører, styrekuler fjørbeins lager.. hadde vore synd viss eg hadde satt på delene og den hadde brent opp etterpå.. men men.. jaja life goes on.. tror eg får kjøpe meg brann bil til å råne med.. da kan eg i vertfall slukke med en gang
  10. http://www.z600.info/berge/albums/Snikfoto/kjelli.jpg
  11. tar bilder å legger inn i morgen viss eg får det til før den sendes til knoksen.
  12. motoren som brant opp.. heile fronten smelta av.. nå er bilen fyllt med skum.. eg gir egentli faen i bilen.. det eg bryr meg om er alle pengene som gjekk i dass.. har jo ikke forsikkring.. skulle ringe til forsikkringa i morgen å bestille skilter å greier... men det er jo ingen vits å gjøre nå.. har jo pusset opp bilen for 20000,- ny motor, lakkering , 17 toms felger+++ nå er alt borte.. håper felgene kansje er brukbare.. for da kan en kompiss få di.
  13. i dag fikk eg bilen til å svive skikkeligt.. kjørte noen test runder og lufta kjølesystemet skikkeligt.. så skulle eg hente den i kveld å kjøre den hjem.. startet opp og satte den i revers. så eksploderte heile greiå.. brant opp heila bmw driten.. 20 tusen rett i dass.. ikke forsikring eller noe. skal aldri ha bmw igjen.. tør ikke.
  14. kansje det er kast i coilen??
  15. har nå kjørt alfa romeo i et par år. den var nå rullet over 300000, ikke noe prob med motoren der i allefall. vett nå koss eg skal passe på kjøretøy, har jobbet et 2 år på bilverksted. så service på biler + ++ er nema problema, tror nok heller eg bare har vore jævli uheldig med bmw greiene.
  16. hadde kun en sånn en gummi belg å den var til en 320. men den er solgt sorry.
  17. cossi er faktisk veldi bra motorer. tåler mye mer trimming enn bmw greiene. min e30 har hatt ca 3-4 motor bytter og den har rullet 250000km. tyder jo på at det ikke tåler å bli kjørt hart da.
  18. merkeli at det har blitt sånn da.. har jo ikke koblet noe feil. og motoren har stått kun 2 månder i ro i en krasja bil. den krasja bmw`en er en av di mest strøkne som har rullet på veien her i distriktet, motoren er veldi godt tatt vare på. men det kan jo komme av at eg hadde et aent ledningsnett på først slik at dysene var konstant åpne, full spyling og vips så er hele motoren drukna. skal ned i dag å fylle litt olje i sylinderne for å få opp kompen igjen.. oljefilmen er jo vasket bort av bensinen.
  19. hadde bilen nede på verkstedet i dag.. datenkte eg skulle bytte olje.. skrudde ut bunnpluggen... da fosset det ut bensin. ca 15liter eller noe.. helt jævli.. så i morgen får eg fylle litt olje nedi sylindrene slik at veggene får olje film.. er jo null komp nå.. fy faen bmw asså. var jo bedre når eg kjørte alfa romeo. va litt mindre feil da ja.. hehe noen som vet koffor hele motoren kan ha blitt overfylt med bensin??
  20. ingen som trenger deler?? kan også byttes i bilstereo (sub/spiller+++)
  21. er jo akkurat likt uansett kor mye gass eg gir.. bilen går jo bare i 5 min så stopper den (drukner jo) det er ikke luftmengde måleren som er galen!! det har eg sjekket. det blir jo overtrykk i bensin slangene . så da må det ver tett en plass..
  22. andre tips motas med takk
  23. på min e30 84 mod.. så har eg litt prob.. den starter fint, men må holdes over 2000rpm for ikke å stoppe. den ryker jævli ut av eksosen. og "manometeret" eller ka det heter?? inni displayet ligger i allefall nåla på over 2 liter per mil... kan dette tyde på tett returslange?? for det har vore likt på alle motorene eg har montert i denne bilen. for viss returslangen er tett så blir det vel overtrykk og alt for mye bensin blir sprøytet inn.
  24. fikk start på bilen i dag.. men den ryker helt for jævli.. kan det komme av at eksosannlegget er overfylt av bensin og olje?? ryker ikke blått mer grått kvitt. og det kommer ikke av vann .. den bruker nemli ikke en dråpe vann.
  25. et batteri kan jo ha normal spenning. og kan vere like vel vere ødelagt.. for å finne ut om et batteri er fint så må en belaste det. mål spenningen mens du sjinner.. viss det detter ned under 9 volt. så er det ikke bra.
×
×
  • Opprett ny...