Gå til innhold

Ballder

Medlem
  • Innholdsteller

    5262
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av Ballder

  1. Lenge siden jeg nevnte på det, men men.. Personlig driter jeg i catch, og lar det rusle ut i friluft på det meste jeg har hatt i det siste. EGR er oxo noe dere med litt småslitne dieselsugger bør begynne og lese dere litt opp på før det går helt til helvete for dere.. Jeg er forsåvidt ferdig med BMW for en god stund nå, men artig og slenge innom her i ny og ne.
  2. Det er slik jeg gjør det ihvertfall. Skal sies at på overflater som blir utsatt for direkte sprut hver gang det er vått og regner blir tilsynelatende fritt for olje etter en liten stund, men etter en dag eller to med tørt vær så kan man se at oljen trekker ut fra de rustne falsene og gjør jobben sin meget godt i lang tid. Så min konklusjon er at denne oljen er meget godt egnet til hulrom/falser og andre rustbefengte steder som ligger litt i ly for den direkte spruten fra hjul.
  3. Fluid film er fine greier for oss med biler som har begynt og ruste som nevnt tidligere, og bilen til TS vil jeg si er modnet og klar for en omgang fluid film en gang hvert år dersom den brukes mye og særlig om vinteren. Burde med fordel spraye falsene det er bilder av med den tynne typen fluid film først, for så å spraye med den tykke (NAS) en uke eller to etterpå. Egentlig litt viktig og gjøre dette i sommervarmen eller i godt oppvarmet lokale og eventuelt la bilen stå i dette lokalet over natten, da den trekker extremt godt inn/ut og opp når det er godt og varmt. Kan med stor fordel gjenta med en lett behandling under med NAS rett før saltinga begynner. Gjør denne behandlingen når bilen er tørr!! Funker uansett, men tørt er helt klart absolutt best. Altså.... TØRT OG VARMT! Så jo nå at det ikke var trådstarters bil, men GSS sin bil det var bilder av.
  4. Ikke sant????
  5. Smør på med fett i hull og bolt og mat på med stor muttertrekker.
  6. GODT NYTT ÅR:
  7. Skovlene på pumpen kan være hele, men skovlehjulet/turbinen kan ha løsnet fra akselen.
  8. Ville selv sjekket ut vannpumpen.
  9. Kan være lambda som sliter.
  10. Fjern overflødig tekst og la bildene tale for seg selv du, ellers kan den lappen ryke før du får sagt IS.... Hvilket kanskje kunne være like greit..
  11. Bare utskifting av C og D stolpe i seg selv er langt fra hva jeg vil kalle en mindre utbedring, og langt ifra hva jeg ville prøve og bagatellisere.
  12. Vil jo garantert dukke opp rustproblemer på den bilen etterhvert, og jeg personlig ville IKKE betalt i nærheten av "normal" pris for en bil der slike skader på råkarosseriet er utbedret/utskiftet. Korrosjonsbeskyttelsen blir aldri optimal der deler har vært krøllet/rettet opp og/eller innsveiset/pungtet på plass igjen.
  13. Begge deler. Skal starte nå og da ved bruk av ac på varme dager, og skal også slå inn på full speed dersom motor blir unormalt varm.
  14. Så lenge du ikke har fått luft i abs pumpa, så er det bare lufte på "gamle" måten.
  15. Hold igjen aksel og vri forsiktig med litt makt på skovlen for og være sikker på at den ikke sitter løst aksel.
  16. Det skrives at den passer e39 opp til og med 09/98. Så da skal den passe.
  17. Kan nok være veiv sensor som sliter her ja.
  18. Sjekket ut vannpumpa da?
  19. Ja, fytti hælvete!!
  20. Tror disse som kjører med blinklyset på ifra oslo til tønsberg lett kan overse den lille lampa der også. Spør du meg, kan de som lager trafikkork i rushtiden fordi de ikke klarer å se at bensinmåleren står på null kan få bot også. Så enig så enig.
  21. Men om man slår på tåkelysene ved et uhell, har man tross alt en varsellampe i dashbordet som minner om at de er tent. Tror disse som kjører med blinklyset på ifra oslo til tønsberg lett kan overse den lille lampa der også.
  22. For min del har jeg kun erfart det ved kald motor, (derfor jeg presiserte at du skulle gjøre det i forbindelse med oppstart av kald motor ) og kan dessverre ikke forklare med sikkerhet hvorfor det ikke skjer ved varm motor, men ville nok påstå at det er fordi bensinmengden er magrere ved oppstart av varm motor kontra kald motor dersom jeg ble spurt om hvorfor det er slik.
  23. Nærlysa funker ikke lenger.
  24. Du hadde helt rett ang den bremsepedalen! Opplevde en rusing av motor da. Korr befinne denna slangen sæ? E detta en grei DIY operasjon, eller burde æ få bilen på verksted? Se bildet i innlegget over så får du en viss ide om hvor du skal plukke rundt. Vil tro du kan klare og finne/fikse det problemet selv.
  25. Feilsøke er alltid lurt... Er vel bare og følge slangen fra forsterker og frem til enveisventilen for og se om det ser bra ut og eventuelt demontere det for en bedre visuell sjekk. ellers kan du jo også suge som faen i slangen for og se om enveisventilen holder mål. I vindstille omgivelser kan det være greit og bruke røyk for og finne vakumlekkasje, og her trengs det ikke og ha motor i gang, så frem med siggen. Ved motor i gang er det lurt å holde igjen vifta, eventuelt demontere denne, men da er det ille lurt og holde øye med temp.
×
×
  • Opprett ny...