Enig med Mpowerman - kjører 245/35-19 foran og 275/30-19 bak. Sporer en del på bergens dårlige veier. Dekkmerke har dog mye å si.
Hva med 225 foran og 245 bak?
235/40-18 er ikke noe problem i det hele tatt. Asia Wheels er myke som smør, og finishen er ikke det samme som originalen, men det er mye felg for pengene!
Noen her som har sotet rutene med bra resultat? Tips på hvor det kan gjøres og hva det koster?
Og sist men ikke minst, er det tøft eller er det rett og slett bare harry?
Det finnes jo en original sub til e39 med 2x10 man fester under hattehylla. Denne må jo bli forsterket på en eller annen måte og da må det jo være en måte å få signal til denne? noen skjulte utganger i kontakten bak på spilleren kanskje?
Selv har jeg brukt en omformer fra forsterket signal til ampen, langt fra optimalt men fant ingen annen løsning....
Stram brekket ved å skru av dekselet på brekket og dra av posen, der er det to muttere du kan skru på. Det beste er nok å stramme skoene ved å stikke en skrujern inn i hullet på bremseskiva
Det er ekte tre i e39 med et TYKT lag klarlakk utenpå - ikke plastikk.
Jeg hadde Nussbaum pyntelister men byttet de siden de så ganske jævlige ut, klarte å knekke dekslet til cd-spilleren i prosessen so I know; det er ekte tre!
Jeg har nettopp fått m-tech fangere til min e39. Problemet er at enderøret på bakpott er nærmest ikke-eksisterende og peker ned i bakken. Noen som har erfaring med å forlenge enderøret slik at det ser nogenlunde greit ut med m-tech bakfanger? Effektpotte er uaktuelt, men hadde håpet å slippe og investere i m-teck potta som koster drøye to lapper hos koed.
SKal du ha Hella facelift lykter bak med LED må du drille to nye hull og frese vekk noe av karroseriet. Du må også ha momentnøkkel for det ene boltfestet er skjørt som f....