Gå til innhold

torhovl

Medlem
  • Innholdsteller

    10
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av torhovl

  1. OK, då har eg prøvd med lakkrens. Det fungerte faktisk ganske bra, etter ein del gnukking. Det kan hende eg kan få bort endå litt meir, men det ser ut som at mesteparten som er igjen no er reelle lakkskadar. Då spørst det om eg ikkje må skaffe meg det spraysettet og forsøke det.
  2. Dekkrens? OK, eg har tyre dressing. Veit ikkje om det blir det same, men det fungerte i alle fall dessverre ikkje.
  3. No har eg konstatert at det nok er kvite lakkrestar frå ein annan bil det er snakk om. Skrapte litt med negla, og sjølv om det sit veldig godt, klarte eg å få bort bittelitt og såg at det var svart bakom. Så det er bra. Tenkte så eg skulle prøve med lakkrensar fyrst, men ser i instruksjonane at "do not apply to plastic." Det same gjeld polishen min. Er det nokon som har gode forslag til rubbing/polering på plast? Har prøvd med white spirit, men det fungerte ikkje. Prøver gjerne å pusse om det er det som må til, men det hadde vore greit om det var nok å rubbe.
  4. Du får den vel hos alle BMW-forhandlarar. Den finst også hos koed.dk, men eg meiner å hugse at dei har ein hårreisande fraktpris. Prøver no å finne ut om gsbildeler.no har slikt.
  5. Du har rett. Sjekka koed.dk. Det eg skal ha er eit sett med 150 ml lakk i riktig farge pluss 150 ml klarlakk.
  6. Men er det eit problem?
  7. Trur det skal vere riktig farge, men er ikkje heilt sikker. Under panseret står det black sapphire metallic / schwarz, og på boksen står det berre schwarz. Bør eg pusse / grunne / klarlakkere i tillegg, eller er det berre å spraye på?
  8. Eg har fått nokre stygge skader i lakken på plasten framme. Ser ut som nokon har sneia borti, men det er ingen bulkar eller andre skader bortsett frå lakken som er skrapt bort. Spørsmålet er, vil det fungere greit nok å reparere dette med lakkboksen vist under, eller vil det bli veldig stygt?
  9. Det finst. Eg har den på engelsk. Kjøpte den her: http://www.haynes.co.uk/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=10001&storeId=10001&productId=30803&langId=-1&parent_category_rn=10215
  10. Har du eit godt forslag til korleis eg kan montere mikrofon i taket på ein elegant måte? Ser at modellar med takluke har eit eige panel med plass til mikrofon, men slikt har ikkje eg. Bilen er ein 2002-modell E39.
×
×
  • Opprett ny...