Gå til innhold

Eide

Medlem
  • Innholdsteller

    66
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av Eide

  1. Takk for tips, det første eg sjekka var brudd v bakluke uten å finna feil. Etter å ha sjekka heile ledningsnettet, fann eg til slutt ut at eg enda opp i gjennomførga til bakluka likevell... Eg har hatt ein del bmwer og dette har vore eit gjenngående problem på mange av dei. Denne bilen er jo tross alt gått ca 60000km så det er vel kanskje å forvente?? På tide at bmw gjer ein innsats for å få slutt på dette!
  2. Har problem med at varsellampe for defekt tåkebaklys hb. Har skifta pære uten hell.. Det mangler strøm bak. Ledninger i overføring mellom karroseri og bakluke ser fine ut. Tips??
  3. På bilen min låg det ingen feilkoder..
  4. hei. fann desverre aldri ut av problemet. Lærte meg å leva med det.. Bilen er solgt, og ny eiger reagerer lite på problemet. Er vel kanskje eg som er litt pirkete..
  5. På ein e46 eg hadde tidligere skjedde det samme. Vanlig problem på disse bilene. Ofte microbryteren på luka som er defekt, eller evt. brudd på ledninger i hengsle..
  6. hjelp!!
  7. Burde vel fått opp bakluke sjølv om bryter på glassluke var defekt??
  8. Ingen som veit??
  9. Hei, eg slit med ein 320D E46 der ryggesensorene ikkje virker. Det tikker i sensorene, men eg får ikkje lyd varsel. I tillegg til dette virker ikkje opning av bakluke. Virker ikkje som verken sentrallås eller opning av bakluka fungerer. Eg får opna glasluka ved hjelp av fjernbetjening på nøkkel. Ledninger ved hengsler ser ok ut. Noken som har vore borti lignande??
  10. Funne ut av problemet? Har hatt problem med kassen på min 520iA -97. Begynnte med at eg måtte dra den over til sport og tilbake til D for at den skulle gire opp til 4/5 gir. No må eg gire manuellt for å få han opp i 4/5 gir. Girer heilt fint ellers. Har nullstillt minne på kassen og lest feilkoder, ingen feil på motor, gir eller abs.. Tips??
  11. Har sjekka, sikring er heil:(
  12. Har eit problem på min -97 520iA. Kjølevifte for AC anlegg starter ikkje. Dette resulterer i for høgt trykk i ac anlegg. Ein gang blei trykket så høgt at sikkerhetsventil i kompressor slo ut.. Har sett strøm på vifta, så den er ok. Har også skifta trykkbryter for ac anlegg. Noken som har vore borti lignende??? Hjelp!! Ac anlegg kjøler, men eg får som sagt for høgt trykk i anlegget.
  13. Korleis får eg tak i deg? Send meg evt. pm..
  14. Har du forsatt fangeren?? Eg er interresert. Ta kontakt så kan me avtale nermere.
  15. Foto hadde vert bra. Veit du kva fargen heiter? Kan evt få ein kompis som bur i stavanger til å hente den. Chrome list?
  16. Er ute etter en m5 fanger foran til -97 e39, eventuelt orginal fanger(helst komplett med tåkelys og chrome lister..)
  17. Hvor kan eg kjøpe ein ordentlig fanger ??
  18. Kast i bremseskiver gir normalt sett risting kun ved bremsing..
  19. Senterringer i felger? Kast/skeive felger?
  20. Min 320d 136hk er chippet/programmert med superchip, eg får ei ganske god røyksky når eg trår til, men den går som eit skudd . Får litt rikelig med diesel men det er ikkje bra om dei får for lite iallefall. Snakka med dei som chippa min, dei sa dei kunne få bort mesteparten av røyken men meinte eg kom til å bli skuffa over effekttapet..
  21. Har høyrt at bmw brukte som argument overfor myndighetene når td E39 m angeleyes kom, at begge ringene har ei felles pære(lyskilde), og at det på denne måten kan defineres som ei lykt.. Ikkje veit eg men høyrte ein som snakka om dette på eit kurs som omhandla lysutstyr på bil.
  22. Høyres ut som du har servotronic ja. Trur ikkje vanlig servosnekke har el. tilkobling. Prøv å ta av stikket på snekka, skal bli merkbart tyngre på rattet hvis dette er til servotronic.
  23. Ikkje til å tenkja på! Ei limt rute er ein del av bilens berande karroseri og i den sammenheng er det viktig at dette blir gjort riktig. I ein bil med airbag er det også viktig at ruta henger skikkelig so den ikkje blir blåst ut av trykket som blir når airbag løser ut. Dette kan evt føre til at airbag ikkje har den funksjon som var tenkt. La fagfolk på området ta jobben, dette har med sikkerhet å gjera. Kan ellers som andre seier vera eit h... å få ut den gamle ruta. Verksted har spes. utstyr til demont og montering..(kan ikkje samanliknes med ei rute som står i pakning)
  24. Bilen har gått ca 140000km. Tok av slangen frå intercooler, der som den går inn på egr ventilen, fekk samme fuskinga ved opprusing uten belastning. Er klar over at eg då får feile signal både på trykk og luftmasse, men litt merkelig at motoren forsatt fusker på samme måte. Har jo på denne måten "eliminert" både luftmassemåler og turbo..
  25. Er det ikkje diffen som er der? Er vel eit kryss mellom diff og mellomaksel på e34, men enkelte biler td. merc bruker ei hardyskive framme med girkasse og ei bak med diff/bakaksel.
×
×
  • Opprett ny...