Gå til innhold

Martin

Medlem
  • Innholdsteller

    53
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av Martin

  1. Hva er navn og adresse til tysk biltilsyn?
  2. 175HR14 er orignaldimensjon. Felgene er fortsatt BBS RC 090 17'' Det står nå mellom: 215/45-17 gir -1,62% avvik (mindre rulleomkrets) eller 215/50-17 gir 1,72% avvik (større rulleomkrets) eller 225/45-17 gir 0,21 avvik (mindre rulleomkrets) Hva vill dere valgt?
  3. Fikk ikke noe input på om det er lurt å sett motorvarmer på en så gammel motor? Kan ikke se noen åpenbar grunn, motoren blir vel en 50-70 grader varmere under kjøring enn hva et motorvarmerelement klarer. Men likvel, noe jeg må tenke over?
  4. Jeg har vurdert ferdig, de må vekk pga plassproblemer. Blir jeg nødt til å gi bort disse også!? Dette er hjul det oser tidlig 80-tall av, tror ikke det kan være mye om å gjøre at dekkene har fulgt bilen siden den var ny. Kom med bud over kr 100 før de havner på dynga! Må hentes innen neste helg!
  5. Vurderes solgt. 4 stk komplette med krommet navkopp, fler bilder følger
  6. Efter å ha undersøkt litt nøyere hos DEFA, nærmere bestemt produktarket, fant jeg at et element som står oppgitt passer til 525i 88-90 også skal kunne passe min 83 525e.
  7. Gammel bil, undres på om det er mulig å få kjøp motorvarmer noe sted? Og er det lurt å sette på motorvarmer på en sådan gammel motor?
  8. Da er de lovt bort, takk for interessen!
  9. ja, de tar opp plass i kjelleren så de forsvinner på nærmeste søppelplass hvis ingen har interesse av de.
  10. GIS bort mot henting
  11. Står på 220/60/390 dekk (tilsvarer omtrent 15.35'') Dette er for spesielt interesserte..ble levert til 535 og M-tech pakker på andre E28 serie etter hva jeg vet. Kan ikke settes på hverken 15 eller 16 tommers dekk men må altså ha disse spesialdekkene 220 eller 200/60/390. Veldig pene felger, bilder kommer ved interesse. Må hentes, orker ikke styre med frakt.
  12. disse fortjener en sjanse til
  13. måtte beholde de selv
  14. ok. Hvordan er kvaliteten på Lowtec kontra H&R?
  15. Fra Lowtec finnes fjærer og sett med dempere med 40/35 senking til E28. Fjærer koster 1790,- Sport sett med dempere koster 4850,- 10% Bimmersrabatt kan trekkes fra disse prisene. Frakt på 100,- kommer i tillegg. Er dette noe annet enn dette: http://www.schmiedmann.no/5_serie/E28/u ... .htm#13100
  16. 45/30 tror jeg blir for drøyt. 15/30 litt lite igjen. Du leverer Lowtec også ser jeg. Hva har du til e28?
  17. Ok, begynner å tro at H&R 15/30mm vil være en grei kombinasjon med disse felgene.
  18. Takk for tipset. Har du senket bilen noe?
  19. Ser flere som klager over at rundt 35-40 mm ødelegger kjørekvalitetene på bilen. Er det noen som har et slikt på bilen sin som kan dele sin erfaring?
  20. Lander på H&R 35/40. Tips til hvor det er mulig å kjøpe mottas med takk.
  21. Og dette er TUV- og Vegvvesen-godkjent? Hva snakker vi om i totalpris rundt om da? 45 mm foran? Ingen fare for subb? Det ser ikke "rånebil" ut? Bilder av e28 med et slikt sett?
  22. Som dere sikkert for lengst har skjønt, grønn. Skrudde litt bil på den tiden B-Ascona sto på gårdsplassen, begynner å bli et par tiår siden. bmwmaxi: takk for tipset om senterring. Senkesett: Snakker vi om kun fjærer som byttes ut her, eller er det både dempere og fjærer? Og hvis man kan skifte kun fjærer, er det likevel anbefalt å bytte dempere til noe med moderne? Hvilke summer snakker vi om her?
  23. ok, takk
×
×
  • Opprett ny...