Har i en lang periode ønsket å få mer effekt ut av min 1997 model e36 320i sedan. Kan enten bytte motor, hvor da en 3,2l er det eneste som er aktuelt. Turbo er en billig og kjapp løsning, men veldig vanskelig å få godkjent så tviler strekt på dette. Eller så kan jeg selge bilen, og kjøpe en eldre m3 (e36) eller 325/328 av noe slag.
Så det står egentlig mellom å selge bilen og kjøpe ny, eller bygge om til m3. Og her trenger jeg hjelp av dere snille forumbrukere!
Er veldig, veldig glad i bilen min og vil helst ikke kvitte meg med den. Kjøpte den for 120k (95 000 på telleren) og tatt gått vare på den. Telleren står nå på 130 000 (mye langkjøring). Er det trolig at prisen for ombyggingen vil overstige prisen av en m3? Trenger da en donor bil, eller delene løst. Men for å få bygget godkjent (noe som er et "must") er vel ting lettere med en donor bil?
Har ikke kompetanse til å flytte/bytte selv, så dette må også tas i betraktning i regnestykket. Bilen ble registrert for første gang i 2000 eller 2001, så en "liten" avgift til staten blir det kanskje også..
Har lest endel rundt ombygging, og funnet blandt annet http://www.bilbyggeriet.no/public.aspx som gjør dette.
Er dette priser man må regne med, og vil man som regel få en fult brukbar bil? Ser for meg at alt untatt motor, drivverk, girkasse og annet understell vil være overflødig for meg så trenger jo egentlig ikke en hel bil.
En annen ting jeg lurer på er godkjenning av ombygging når det er snakk om en sedan. e36 m3 kom vel bare som 2 dørs, så dette vil vel skape problemer når jeg har en 4 dørs?
Er nok noen topic's rundt det jeg har spurt om, men synes ikke søkefunksjonen er super å bruke. Lest 4-5 sider på de forskjellige ordene jeg kom på å søke på, men fant ikke noe jeg lurte på.