Gå til innhold

Cato84

Medlem
  • Innholdsteller

    202
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Cato84's Achievements

  1. Har en 96/97modell E39 523 som driver å kutter av og til under pådrag. Spesielt hvis man roer ned farten litt i f.eks 3gir så man går ifra et litt høyt turtall til et lavere så kutter den på rundt 2-3000rpm på vei oppover igjen før den gir på videre. Har tatt flere diagnoser, da kom Lambda å LMM opp som feil et par ganger. og en annen gang kom lambda, lmm og gasspjeldsensor opp som feil. Byttet LMM en gang, da sluttet motoren og stoppe og ha en ujevn tomgang. Men fortsatte å kutt under gasspådrag. Ny diagnose, fortsatt LMM å lambda problemer. Da ble Lambda byttet, oppdaget da at belgen mellom lmm å gasspjeldet va morken å gåen, så den ble bytta før lmm. Men vart faktisk verre når æ bytta slangen. Så ble LMM bytta engang te, vart litt likar, men kutte fortsatt litt av å te. Har ikke fått tatt diagnose å sletta feilkodan etter begge dele e bytta no da. Er det noen som har peiling på hva som kan være feil? Hvis spjeld sensor kommer opp under neste diagnose så blir den å byttet såklart. Har jo en Bensinforbruk som ikke ligner grisen. 1.5-2L på mila fungerer ikke helt for min del:P Kom gjerne med tips!
  2. Satt å så etter noe å bytte ut min mazda bane bil med og kom over denne: http://bil.autodb.no/autodb/frame_search.wa2?AdItemId=887266;Modified=1242818311;_cmd=similar Noen som vet noe om den? Er 3.5literen noe å satse på med turbo? Hvordan er girkasse og diff på disse? tåler de litt juling?
  3. hvorfor ikke med angel eyes? Trudde 2001 looken var med angel eyes jeg? Er det bare å plugge inn angel eyes lykter i en e39 ifra 97 forresten? Planlegger å handle inn AE etterhvert...
  4. Cato84

    e39 nøkkel

    Hvilket nøkkelhull? :P Hmm.. må sjekke opp dette...
  5. Cato84

    e39 nøkkel

    Har et lite problem med låseknappen på nøkkelen til min 97 E39. Av og til fungerer den som bare juling og andre ganger som idag når jeg var for sen til jobb, da måtte jeg bruke 2minutter på at den skulle låse bila! Mens når jeg kom hjem, så fungerte den med engang! Så spørsmålet er, Går det an å fikse dette? eller må jeg faktisk handle en ny nøkkel til en latterlig sum av 1800,- eller nå? "Låsopp" knappen og "bagasjeroms" knappen fungerer uten problemer!
  6. Oki! Har bestillt meg en ny en ifra ebay no. Men takker for hjelp!
  7. Bruker denne tråden igjen. Siden LMM min er gåen, vil d gjøre til at bensinforbruket går DRASTISK opp? Eller er det noe annet som ødelegger? Merker ikke noe problem med at LMM er gåen under kjøring. På tomgang så står den og jager og ved nedbremsing og clutchen raskt inn så dør motoren. Har ikke kjørt bilen så mye synes jeg, men den super noe inni helvette med bensin. Vet at 523n ikke akkurat er den mest gjerrige bilen, men kan ikke huske at min gamle 523 brukte så mye som den jeg har nå har brukt siste uken... Takker for svar
  8. Cato84

    AC E39 523

    Når jeg feilsøkte bilen min så kom det opp en feil kode på Trykkføler til AC. Så da er spørsmålene mine, hvor sitter denne? Er det en dyr del? Er dette noe jeg kan bytte selv, eller vil AC gassen komme til å lekke ut hvis jeg åpner denne? Kan det stemme at det er del 21 på dette bildet ifra GS?
  9. Er til en E39 523i 96/97 modell. M52B25
  10. Oki! Kjipt. Men skal se om jeg får i en ifra Ebay istedenfor da! Takker for link og svar:)
  11. Jeg har en luftmassemåler som har tallene: Strekkode: 32096309. Stemplet på: 319603. Siemens 5wk9 600. BMWlogo 1 703 275 pbt gf30. Kan jeg da bytte ut denne med en som har tallene: Siemens 5WK 9 007 BMW 1730 033. Strek kode: 14054655. Stemplet på: 419608. Min er defekt og skal byttes mot en brukt en. Hvor ofte er det LMM bruker/kan gå istykker? Vil det lønne seg å kjøpe en ny en i de lange baner? Takker for svar
  12. Oki! Høres jo greit ut. får den i retur hvis den ikke fungerer. M3 Yngve: Hva skal du ha for din?
  13. Er siemens ja! Var usikker på hvilke tall det var så tok med alle... Tallene er: Strekkode: 32096309. Stemplet på: 319603. Så sto det innprintet: Siemens 5wk9 600. ---- 1 703 275 pbt gf30. stemmer dette oppimot dem dere har? Er dere helt sikre på at de fungerer??
  14. oki
  15. Som topic sier. Ønsker å kjøpe en luftmassemåler til en 523i. så frem til at prisen er god.
×
×
  • Opprett ny...