Gå til innhold

stian89

Medlem
  • Innholdsteller

    165
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av stian89

  1. ønsker å kjøpe e30 cab, fra 320 og oppover. Må være eu ok,med bra motor. men kan gjerne være sliten i lakk/interiørmessig Kan og være intressert i e36 fra 325 og oppover. Har en e92 som skal selgast/byttast om det er av interesse og
  2. Tok si tid, men nå er det satt opp lasking mellom 31-50 og kortslutta ledningane. . fortsatt "sos failure" vil feilen slette seg sjølv? eller må den resettast?
  3. ahh, takk for den! Der oppklarte du en heil del. skal få sjekka det imårra i dagslys
  4. hmmm. det her blir for viderekomment for min del vertfall :/
  5. vel, dei 2 første bildene er den "nye" boksen som står i bilen og fungerer utenom "sos error" Dei 2 andre bildene er gamle boksen som sto i fra før. Ellers har eg ingen peiling på kor dei 3 kablane kjem fra eller går til.. på den nye boksen er det jo 3 inntak som står tomme, blå,svart og lilla. prøver å finne schematics på tcu på nett for øyeblikket.
  6. det kan nok stemme med din teori om at min nye boks er laget for sos funksjonen ja! Om du kunne sett på bilda og sett kor eg evt skulle lagt opp en lask? hadde det våre hyggelig
  7. nei, den har ikkje bmw assist. den gamle tcuen som stod i var en liten sølvarget boks som sto made in taiwan på. Den "nye" eg har kjøpt er en oem fra en engelsk bil (dvs større,fleire tilkoplinger) kan stikke og ta bilde av begge 2 om det kan være til nytte?
  8. importert fra tyskland av stenshagen i drammen.
  9. "sos call system error" alt på idrive/bluetooth fungerer fint.
  10. Grunnet at min gamle bluetooth boks/tcu tok kvelden vart denne byttet ut med en brukt boks fra england. vart fortalt at dette skulle gå fint. Bluetoothen fungerer i bilen, men får opp feilmelding på "sos callen" bavaria i stavanger meiner at det kun fungerer å kjøpe en ny boks hos dei for så å kode den om til bilen. Det er strengt tatt veldig lite intressant då det koster 10 000kr. har googla en god del på engelsk/amerikanske forum og meina at det skal kunne gå å kode om min brukte tcu enhet, for å sleppe feilmeldinga. Er det noen med teknisk erfaring på det feltet her? bilen er en 2007 e92, 320d
  11. specs framme. 235/35/19 et 38 eller 35 Specs bak. 265/30/19 et 38 eller 35 har ingen store plana om å senke den med det første, lika M-sport understelle som det er..
  12. Nydelig bil! Fornøgd med eksosen? kanskje du kan få lagt ut eit lydklipp evt?
  13. siste 2 kveldane har gått med til shining av nav og bremsekalipper, då dei var rustne og fulle i møkk! Og sia nye felgane dekka veldig lite, såg ikkje det spesielt pent ut. framgangsmåte: -avfetting,vask -drill m/stålbørste og slipepapir for å fjerne rust og belegget som var på -tørke -rense med rødsprit, og tynner (hadde det tilgjengelig) -pensle på med hammerite sølv lakk 2 strøk, 4-5 timer venting mellom strøka. rimelig fornøgd med resultatet ser 1000 ganga bedre ut. litt bilder før/etter
  14. ny sommarfelg/og gammel vinterfelg! Hærlige vår! Ferdig montert
  15. Har sjølv 320D med manuell. Kjempebil! Går godt og er rimelig i drift! Ein liten chip å du har 205hk og alvorlig med dreiemoment. Vurdera du bensin bør det være 325 for å få sportsbileffekten som folk snakka om. 320i drar vel ikkje akuratt skinnet av pølsa..
  16. nytt kontra gammalt filter! Dårlig bildet i mørket etter polering
  17. I helga vart bilen vaska og polert med poorboys white polish (best i test i england på lyse biler) og eit lag med white wax fra meguiars. Ok fornøgd med resultatet, men til våren blir det clay og ultimate compound som står for tur, for å bli kvitt vaskestriper og mindre riper. Idag tok eg ac rens(sonax) og bytta pollenfilter til nytt kullfilter som vistnok skal være bedre mot å forhindre mugg. Dårlig med bilder fra poleringa då det var mørkt ute når eg var ferdig.
  18. meina det var rundt 1500kr ish. fra http://www.jbtoolsales.com/brands/Meguiars.html
  19. Pakke fra statene kom og igår gleda meg til gradene stiger og det går å begynne på shinings!
  20. Garantien min er gått ut :S fekk pris på 2900kr for kun delen. så kjem arbeid i tillegg.
  21. Flott bil molliz! sååg du hadde hatt problemer med belte senderen, måtte du bytte heile delen? og kor masse enda totalprisen på? Har en på passasjersiden min som er litt forkjøla :S
  22. Stemmer det ivrig86 skal ha 19 el 20" felg på sommer uten senk, så blir mest trulig konkav felg med eikane heilt ut
  23. Takk felger blir nok til sommaren men er så utrulig mykje å velge mellom! men ser for meg av typen tjukkere og få singel eiker med konkav utsende, eller få dobbelteiker med kant. har hørt at felger med kant vil virke mindre en på en felg der eikene går heilt ut, myte eller ikkje? har selvfølgelig lyst på full M-tech utv. men det er ikkje første pri
×
×
  • Opprett ny...