noen som har denne lagret og kan dele med meg: http://rapidshare.com/files/57418154/oca024441.pdf (er en feilsøkingsmanual som det ligger link til på et par innlegg, men den er fjernet fra rapidshare)
Har siste tiden trodd jeg har hatt kondens på min E-34 M5, rykket gått dårlig på lavt turtall, dratt dårlig på tomgang og rykket litt på jevnt turtall. Helt fin da motor har dratt, etter første kneika var over. Har etter hvert skjønt et det ikke bare er kondens, så jeg skiftet bensinfilter.(hjalp lite eller ikke'no)
Leste litt rundt på forumet her og fant ut at lmm det høres trolig ut, så jeg prøvde rense den litt da som beskrevet i et innlegg her med startgass. Her første spørsmål kan en skade på lmm slå ut noe annet slik at gnisten på pluggene blir borte? (for nå har jeg ikke gnist )Trådene inni lmm er hele fortsatt. Tok opp en plugg, som var våt, men var alene så jeg fikk ikke sjekket gnist.
Har ikke hatt noen startproblemer før nå, annet enn den har dratt litt tungt liksom stanget som da du har lite strøm, før starter har begynt å gå. Etter og ha lest litt til så fikk jeg tvilen med veiv og/eller kamsensor, men finner de ikke på gs sine sider, så jeg vet ikke engang om min bil har det(litt noob sikkert)
hvor sitter i så fall disse, så jeg kan ohm'e de? (legg gjerne link til gs sine strektegninger. så har jeg delenr).
Ellers åpen for tips fra andre som har slitt med lignende eller samme problem.