Gå til innhold

Risægutten

Medlem
  • Innholdsteller

    10
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av Risægutten

  1. åj. det hadde jeg glemt. Den står i Risør, det er i Aust-Agder. Skal se om jeg får tatt noen bilder i dag, har ikke kamera eller mobil med kamera, må få lånt.
  2. bump! Ikke vær redd for å komme med bud den må vekk en eller annen gang fordi jeg er ikke flink nokk til å skru eller ha ork til det
  3. Hei jeg har en 1989 520i jeg skal selge, den selges som delebil men har skilter, årsavgift ok og eu ok til nov 08. Bilen har et par skjønnhetsfeil sånn som litt riper, rust og stygt interiør. Feil jeg vet om: alle fjørene må byttes 3 nye følger med, den ene ble kappet fikk aldri skifta resten. Grøftelys funker ikke, det er bare ledningene som må kobles. Spyleveskepumpa funker ikke. Det står ny i men har ikke kobla den opp enda. ny vindusvisker på fører side må skiftes, trengs helt ny arm. Noen stygge riper i frontrute. Sist men ikke minst demperen bak på venstere side har gått igjennom hattehyllen men dette kan vel fikses ved litt sveising. Den er fortsatt kjørbar pga. den har bare blitt litt lavere etter det med dempern skjedde.¨ Noe som ble ødelagt på innsugshuset også men har kjøpt et brukt et som skal være i ok stand. Det følger med deler til ca. 4000kr. 2xbremserør 2xendeledd 4bremseklosser 2bakfjører 1fjør som skal forran på høyere siden. den venstre er byttet 2bremsekabler. 1speedometer vaier. Det står også effektannlegg på den som er bygd av Svendseneksos i Skien verdi ca. 6000kr. Skal ha kvitering på alt. Kom med bud så kan vi se om vi får ordnet noe. Mvh Alexander skal se om jeg får ordnet noen bilder.
  4. Hei jeg noen som vet fargekoden på fangerne på e34? Mener på at det er fangerne det heter. Den svære feite plastig delen som er bak og forran på bilen. Også lurte jeg på en annen ting, er det register reim eller kjedet på e34 89mod? Og vil jeg merke noe forskjell på lyden vis jeg setter i nytt luftfilter? Jeg har effektannlegg fra svendsen eksos men vil gjerne vite om jeg får noe fra luftfilter også, har hørt at jeg ikke får det men verdt og prøve. Isåfall hvilket luftfilter?
  5. Ok, får se på det litt senere. Men er dette farlig og kjøre med?
  6. Hei jeg har et lite "problem, tempen på motoren ligger som ofte på det blå. Men vis vi leker oss litt, altså spinner, slædder på snøen osv. Da går den opp. Folk mener at jeg må bytte noen deler, men jeg vil gjerne høre med noen som har skikkelig peiling på bmw om de bare holder seg kalde eller at jeg må bytte noe. Og jeg har også hørt at vis det er noe galt med den som måler tempen på motoren vil ikke varmeannlegget funke, men det funker tipptopp. Noen som vet om jeg kan kjøre trygt eller burde jeg skifte noe?
  7. Fant det nå, tusen takk.
  8. Hei, jeg vil egentlig bare vite hva delen heter fordi jeg finner ikke noen deler som heter "spyleveske motor". Når jeg skal prøve og spyle vinduene kommer det ikke spyleveske ut og kommer ingen lyd fra motoren så jeg satser på at den som skal gi trykket er ødelagt, og at slangene/dysene ikke er dette. Hva heter delen som gjør så bilen spyler spyleveske? Eller finnes det en lett måte og fikse det selv på?
  9. Min 520i 1989mod har gått litt over 300 000 nå. Har ikke lappen enda men jeg og kompissene mine bruker den ofte til å ha det litt gøy med. Det eneste jeg vet jeg må bytte er fjærene 3stk er brukket, håndbremsvaier og noe jeg aldri har hørt noe har fått ødelagt, spyleveskemotoren >.<. Men ellers går den ganske fint fortsatt men den tikker litt, det er noe som iriterer meg. Noen som har noen tips?
  10. Hei jeg kjøpte en 520i for noen mnd'er siden og jeg har ikke så veldig mye peiling på bil men lærer mer for vær eneste dag som går JEg bare lurer på om dere har noen tips for hvordan jeg kan få maks effekt ut av bilen uten og ut med 100 000kr++ eller skifte hele motoren til en M motor? Forresten hvilken "E" modell er en 520i 89mod? litt greit og vite vis jeg skal kjøpe noe ekstra utstyr. Takker for alle svar.
×
×
  • Opprett ny...