Gå til innhold

josda

Medlem
  • Innholdsteller

    39
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av josda

  1. Takker så mye for gode svar Gjorde denne jobben i dag, og det gikk fint, gjorde som han i Youtube filmsnutten, og det funket.
  2. Skal bytte bremser på en kamerat sin X3, og lurer på om det er noe en bør være obs på ifm denne jobben? Må jeg ha diagnoseutstyr for å sette den i "servicemode" eller noe slikt? Eller er det bare å jekke opp bilen og begynne å skru?
  3. Javel, da har jeg sjekket minuspolen og her er det ingen svart boks, kun vanlig polklemme. så da tolker jeg det slik at jeg ikke trenger å kode... Flere som kan bekrefte at jeg ikke må kode?
  4. Reef89: Slik jeg forstår deg så må jeg kode, selv om jeg bytter til nytt batteri av vanlig type og med samme ah som det var originalt?
  5. Ok, takk for svar, Eg har som nevnt tidligere ikke merket noen forskjell eller hatt noen problemer med bilen etter batteribytte, batteriet som eg har satt inn er agm og 10 ah lavere. Da er det vel bare å bestille time til koding da.... eller kanskje eg bare skal bytte til helt likt batteri..
  6. Har en 2005 mod E83 2,0d. Jeg har nettopp byttet batteri i bilen og alt ser ut til å virke normalt, grunnen til at jeg stiller spm her er at det batteriet som eg tok ut av bilen var på 90 ah og det er antageligvis det originale batteriet som har stått der siden bilen var ny. Det batteriet som eg har satt inn er på 80 ah. En kamerat av meg som er bilmekaniker mente at jeg kanskje kunne få problemer med ladingen på bilen siden det var forskjell i ah på disse batteriene. Jeg er utdannet bilmekaniker, men det er over 10 år siden jeg jobbet som det, Jeg har aldri hørt om dette før. Han snakket om at bilen var programmert til å lade 90 ah..... Men det var ikke sikkert det gjaldt min bil, da den kanskje var for gammel..... Er det noen som har hørt om dette eller kjenner til dette??
  7. Takk for svar Jeg har ikke den knappen i midtarmlenet og bilen er heller ikke levert med kode 633 eller 644 i utstyrslisten, så da er det nok ikke mulig å koble telefonen opp mot bilen.
  8. Ingen som vet???
  9. Lurer på om det er mulig å koble til mobiltelefonen min til bilens handsfree? Jeg har "tlf" knapp på rattet og "tlf" knapp ved radioen, men finner ingen mulighet for å koble til telefonen, har sett i instruksjonsboka og finner ut at det skal være mulig å velge telefon eller noe slikt i menyen, men finner ikke dette i min meny.... Kan dette programeres til min bil slik at jeg kan koble opp telefon mot handsfree via Bluetooth? Bilen er ikke utstyrt med originaltelefon.
  10. Takker for mange gode svar Jeg vurderer å kjøpe denne på ebay item nr: 261981212627. tror denne vil dekke mine ønsker, visst den virker som forklart. Noen som har innspill på dette?
  11. Takk for svar Da har jeg byttet EGR termostat og da ble motortemperaturen normal.
  12. Takk for svar Har sett på div kart/oppdateringer på ebay og div andre steder, men mange skriver at jeg må ha en FSC kode for å få dette installert, hva er det for noe og er det lett å få tak I, og få installert på navien? Noen som vet om lysene går an å omprogramere?
  13. Har en 05 mod X3 med Navigasjon som jeg synes begynner å bli litt utdatert. Finnes det nyere oppdaterte kart til denne navigasjonen? Kan en få opp km/t på skjermen? ( tenker da på hastigheten en kjører i). Går de an å legge inn/få fotoboksvarsling på denne navigasjonen? Lurer også på om det går an å programere om lysene slik at jeg får kjørelys på når eg starter bilen? Har glemt lysene en del ganger nå, men greier sikkert å venne meg til at eg må slå disse på når eg skal kjøre Visst dette går an å få ordnet er jo det det beste.
  14. Har nett kjøpt en X3 2.0 d 05 mod, der motortemperaturen er lav, ( pila ligger ca mellom strek 1 og 2 over blåfeltet) ved kjøring etter landevegen i ca 80 km/t. når jeg stopper og blir stående i kø eller bare står på tomgang en stund, beveger tempen seg sakte oppover mot midten. Jeg vil jo mest sannsynlig tro at dette er termostaten som feiler. Men er det andre ting som kan forårsake dette?
  15. Takker for svar har sjekket litt i delekatalogen til GS bildeler. Det ser ut som at X5 218 hk, og X3 fra 2006 har partikkelfilter. Noen som har synspunkt på det med partikkelfilter?? Er det en fordel å styre unna dette??
  16. Som overskriften sier, så lurer jeg på, fra hvilken årsmodell kom det partikkelfilter på X3 og X5. Jeg lurer litt på og kjøpe X3 eller X5 med dieselmotor, men vil helst ikke ha det der partikkelfilteret.
  17. Takker for svar Ser det er litt diverse en må være obs på her, men det er det jo med alle biler. Rust på dører er jo noe dritt, så det må jeg jo sjekke nøye. Regner og med at bakluka fortsatt sliter med rust. Jeg er bilmekaniker og fikser det meste selv, så det meste av det som er nevnt over er slikt som jeg ordner, og da er det jo "bare " delene som koster. Kom gjerne med flere tips.
  18. Vurderer å kjøpe X5 diesel, 04 mod (facelift). Er det noen betydelige forskjeller på 04 mod ift tidligere modeller, fordeler/bakdeler sammenlignet med den "gammle". Tenker da i hovedsak på motor, automatkasse og drivverk. Har jo hørt mykje negativt med automatkassen på de første diesel utgavene, er det et problem på 04 modellen?. Jeg ser etter biler som har rullet godt over 200000 km pga pris. Jeg har akkurat solgt en 01 mod, X5, 3,0 bensin. som var rullet 305000. veldig fornøyd med den, og ingen tegn til at den var gått over 300000. Ønsker svar på "alt eg bør være obs på . Eg kommer sikkert til å dra litt tilhenger og campingvogn, er det noe den vil tåle? ( er selvsagt forsiktig med gassen og girer helst manuelt når eg har noe på kula).
  19. Nei, lyser ikke når jeg skrur på tenninga, har hatt ute instrumentpanelet, tenkte kanskje at det kunne være gåen pære, men ingen pære der, bare dioder.
  20. Ingen tips?? kan legge til at oljenivåvarsellyset ikke virker heller, Kan det være en forrigling her? Kanskje jeg må bytte nivåføleren??
  21. Klimaanlegget er automatisk ja, og det skal justere varmluft/kaldluft automatisk. Det som skjer er at det plutselig begynner å blåse varmluft sevl om tempen i kupeen er det den er innstillt på og motsatt at den kan blåse kaldluft slik at hele kupeen blir nedkjølt selv om tempen feks er stillt på 22 grader og kupeen holder ca samme temp, så eneste plassen eg kan justere varm/kald luft er med midtre hjulet på dashbordet, men da er det KUN der det blåser varm/kaldluft, alt etter hva jeg har valgt.
  22. Har problemer med varmestyringen på klimaanlegget. Det som er problemet er at det er vanskelig å justere varmeluft/kaldluft, når eg justerer på +/- knappene er det liten eller ingen forskjell i temperaturen, men når eg justerer på "hjulet" midt på dashbordet der en kan justere kaldt eller varmt, endrer det seg. Mistenker at det er noen tempfølere inni bilen som er defekt? Har merket at det av og til plutselig begynner å blåse varmluft uten at jeg har foretatt meg noe. Kan legge til at det er nok vann på motoren, utetempføler er i orden, vifta virker tilsynelatende som den skal. Er det noen som har vært borti noe lignende eller har tips til hva som er feil med klimaanlegget mitt??
  23. Takk for svar. Det lekker ikke fra radiator, men en eller annen plass fra motoren.
  24. Problemer med kjølevannslekkasje på min X5, 2001 mod 3,0 m54 bensin. Har byttet ekspansjonstank, termostathus, "plata" som ekspansjonstanken sitter på, øvre slange til radiator og et rør som ligger under innsuget, det går fra fremre del av motor og til bakre del av motor, der er det koblet til en slange som går igjennom torpedovegg. motortemp er helt fin, men det lekker litt vann spesielt når bilen har stått over natta. Det har vært lekkasje på alle dei delene som eg har byttet. Det går mye tid med til leiting etter lekkasjer, fint om det er noen som har tips til steder eller kjenner til andre steder som det er vanlig at disse motorene lekker kjølevann fra??? Begynner å bli litt lei av at det stadig vekk lekker "nye" steder....
×
×
  • Opprett ny...