Gå til innhold

dexter86

Medlem
  • Innholdsteller

    77
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Profile Information

  • Interesser:
    Tranby

dexter86's Achievements

  1. takker for alle svar.. hører med en kompis som er mekaniker.. kanskje han kan fikse dette... tungvint jobb og bytte.. demontere alt og bytte inn og montere alt igjen.. hehe
  2. Kjøpte jo bilen ifjor og det første jeg gjorde omtrent var og bytte frontlykter. Nå som det har gått 1 år så ser jeg at det er dugg og F***skap i lyktene... ikke den ene men BEGGE TO!!!! Dette er lykter som er handlet hos GS bildeler og har kvittering på dem. Får jeg byttet dem eller finnes det en måte og få dette bort? Lyktene er av merke DEPO tror jeg.. hehe
  3. Jeg har sett litt... Jeg skal ikke ha vanlig da, spørs hva du mener med vanlig da? Hehe... Har rimelig lav bil så kanskje det må bli korte dempere. Men jeg får sjekke litt rundt, har ikke råd til noe nå. Må vente til lønning.
  4. Skal vel helst være begge deler... Hehe. Men vet at prisen stiger jo bedre jeg skal ha men jeg trenger ikke allverden siden det skal på en 316... Så tror det blir koni fra scmiedman!!!
  5. Hei.. trenger litt hjelp her... Fått vite at demperne mine bak er helt gåen så må ha nye... noe dere anbefaler, kanskje helt nytt coilsett eller bare satse på bak. Har sett på bilstein, koni og sachs men vet fortsatt ikke hva jeg skal ha. Bilen er rimelig senket så må ha sportsdempere sier mekanikeren min. Noen som vet om noen billige men bra, der det ikke er altfor dyrt. Hørte på torshov. de skulle ha justerbare konidempere bak til 2600 kr for begge. det er vel grei pris, men så ser jeg på schmiedman og på koed at det er billigere. Takker for alle svar.
  6. noe merkelig skjedde idag.. hehe.. jeg ville bare ta sjansen og sjekke hva som skjedde... jeg begynte og dra på og gi det bilen kunne.. hehe... etter 5 min med hard kjøring så ble den varm... hmmm men tror jeg bytter termostat allikevel.
  7. Jeg kan la bilen stå på tomgang eller kjøre et greit stykke... ingenting skjer med temperaturen. Den flytter seg ca en cm opp, (like ovenfor den blå merket) Det er fyllt på nytt frostvæske + vannpumperens men tviler at det skal ha noe med den saken og gjøre. Det er strømning gjennom radiator og inn til termostat og begge slanger fra radiatoren blir varme. Den øvre og nedre. Kan det være termostaten som er gåen? Takker for alle svar! Bilen er en 95mod E36 316.
  8. kan noen gi meg litt hjelp her... jeg skjønner ingenting av det som står på vvme.com hva er HID f.eks... hehe tenker hardt på xenonkit selv på 6000K til E36 (lovlig eller) Takker for alle svar!!!
  9. jeg har depo lykter og er veldig fornøyd. men ringene på mine er litt for gule så vurderer og ta av glassene og ta av ringene og montere på super bright led ringer. Noen som vet om dette funker med lykter som har orginale ringer? takker for svar!!!
  10. takker for svar.. jeg vet ikke helt hvorfor men vil vel kanskje ha åpent filter isteden for sånn i boks.. ser litt bedre ut!
  11. noen som vet hva diameteren er på luftinntaket på en M43 motor? 316i 95 mod hvis det hjelper noe.. takker for alle svar.
  12. kjøpte meg for 2 dager siden... hehe
  13. strandberg? noe link?
  14. Jeg bryr meg egentlig ikke om merke på spilleren men at den har 4x50 watt og kan kobles opp til ekstern forsterker så skal jeg smile ganske bredt. og selvfølgelig ikke over 2 lapper... noen som har noe slikt?
  15. kanskje vi to er like grønne på dette området.. jeg vet jo hvilke kabler som er hvem og hvor dette skal men har en cdspiller som ikke har linjeutganger så det funker dårlig. hehe! Lykke til med anlegget!
×
×
  • Opprett ny...