Gå til innhold

normzzz

Medlem
  • Innholdsteller

    129
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Contact Methods

  • MSN
    martin_rn5@hotmail.com

Profile Information

  • Interesser:
    Oslo

normzzz's Achievements

  1. Det er verdens beste land og bo i, men er verdens værste land og leve i.. Bortskjemte drittunger sier jeg... dere vet virkelig ikke hva dere snakker om... javel? jeg har bodd i tre land utenom Norge.. Man har ikke økonomisk sett det bedre i de andre landene, folk er varmere og byene lever i motsetning til her, det er udiskutabelt, Norge er det mest tafatte landet på det områder, restriksjoner/avgifter i hodet og ræva. Vi tjener kanskje mest, men utvilsomt betaler vi mest avgifter også, så da er det ikke noe forskjell på de andre litt "fattigere" landene heller.. og der SKJER det faktisk noe! Danskene betaler opp mot 65 % skatt..
  2. Du tippet riktig 316! Det er min annonse og jeg postet for å få høre hvor jeg burde legge meg! Responsen har ikke vært spesielt god, og jeg må vel bare innse at det er for dyrt! Hva er en riktig pris?
  3. Jeg håper det er lov og tar sjansen på å legge ut link til en bil. http://www.finn.no/finn/car/object?finnkode=19795619&WT.ac=my_adverts Jeg lurer på om dette er en gunstig pris. Er ikke lett å få tak i helt orginale og pene e36? Ganske lav km også. Hadde satt pris på svar:) hva er rett pris for denne bilen? TAKK:)
  4. De hadde det ikke på mekonomen, ikke på torshov, men fikk høre at de visstnok skal ha det på biltema.. Det er jo en firkanta overgang med et rundt endestykke jeg trenger da vel? Ringer rundt, men ingen vet noenting.. håpløst:P
  5. Nå har jeg vært og kjøpt og fikk beskjed om at jeg kun trengte filteret. Demonterte luftfilterboksen og sitter nå med et filter jeg ikke aner hvordan jeg skal få på lmm. Superbeetle har nok helt rett. jeg trenger den overgangen mellom filteret og lmm. Hvor får jeg kjøpt dette hen da?:S crap
  6. Takk for hjelp! Satser på at jeg får riktige deler av den lokale mekonomen, hehe:)
  7. Åpnet boksen nå bare for å sjekke. Kan jeg la underdelen av luftfilterboksen sitte igjen? Da vil den jo nesten fungere som en slags skillevegg rundt, selvom det ikke er optimalt? Så ut som det var en slags kjølingskanal i den boksen også, altså at den trekker luft fra grillen et sted. Jeg så ihvertfall de 4 x 10mm boltene. Så når luftfilterboksen er fjernet derfra så skal jeg sette på en overgang med de samme boltene? Følger denne overgangen med når jeg kjøper riktig filter? takk for hjelp:)
  8. Jeg tror jeg skjønte det! skal demontere det imorra og bare se at jeg skjønner før jeg kjøper filteret. Planer om å kjøpe det på mekonomen, de selger green der. Men hvordan vet jeg hvilken str jeg skal ha? de har mange str utifra hva jeg har sett! Takk for hjelp og illustrasjon:)
  9. Heihei! Har bestemt meg for å sette på et powerfilter(tror det blir green) på min E36 318i 97 model. Jeg har ingen erfaring med mekking på bil og er helt blank på hvordan det skal gjøres(selvom jeg regner med at jeg bør klare det og at det er relativt enkelt(?)). Det jeg lurer på er hvordan det skal monteres og hva jeg gjør i forbindelse med luftmengdemåler? er det bare å fjerne hele boksen som sitter der nå og sette på det nye greenfilteret, eller er det noe mer jeg må tenke på? takk!
  10. Hei! Må ha ny startmotor til min 97'318i E36.. Har funnet til kr 2700 på gsbildeler, og 2400 på mekonomen. Noen som vet om noe billigere å få tak i? Takk for hjelp
  11. dama kjører bmw, så ja, posten er max relevant
  12. Dumt sted å poste, bare slett!
  13. Jeg ser at denne tråden blir totalt utenfor hele forumet, men jeg håper den blir stående og jeg skal gjøre det jeg kan for å vinkle tråden mot BMW;D Det har seg slik at jeg er ansatt som ekstrahjelp i en bedrift.. jeg jobber 2 ganger i uken i snitt og får utbetalt en lønn på rundt 5 tusen pr måned. Når jeg logget inn på nettbanken min nå fikk jeg mildt sagt bakoversveis. Plutselig har jeg fått en lønning for mars måned på 20 000 kroner!!!! Pengene ble sendt på fredag forrige uke og jeg har ikke fått noen melding i løpet av dagen om dette. Det er jo mest sannsynlig noe feil, men det jeg lurer på er om de kan kreve at jeg betaler det tilbake hvis de finner ut av det. Jeg vil av prinsipp ikke si noe om det selv av disse grunnene: De har lurt meg for penger tidligere og jeg har måttet mase og mase om å få penger de skylder.. de har ikke betalt overtid etter reglene og de er generelt ekle mot de ansatte. Dette er en stor norsk bedrift. Jeg er SVÆRt frista til å årne litt på bilen og det var en deilig følelse å se alle de pengene på konto plutselig:P hva ville du gjort?!
  14. Jeg er rett og slett imponert over meg selv! jeg har lest hele diskusjonen mellom Galro og OLEZZ. Først og fremst: Hvis du skal gå til angrep på en tyv så bør du være SVÆRT sikker på at du har det som skal til for å "ta" han. Folk som stjeler er ikke trygge mennesker. Det kan fort skje at du blir knivstukket om du angriper en som bryter seg inn i huset ditt f.eks. Galro, du må bare gi OLEZZ rett i at det GARANTERT er flere av de som ikke går til politiet, enn de som gjør når det gjelder at personen som er skadet/voldtatt/drept/halshugget er personen som oprinnelig har gjort et lovbrudd... SÅnn er det bare. De FLESTE går ikke til politiet om det var de som oprinnelig gjorde noe kriminelt. peace n luv
  15. Noen som kan anta hva det vil koste, det jeg skrev over her?
×
×
  • Opprett ny...