Gå til innhold

larriz

Medlem
  • Innholdsteller

    34
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av larriz

  1. Hei! Noen som vet hva dette er for noe? Skrudd fast i venstre dempertårn på en `91 e34 m50b25.
  2. Takker:)
  3. Hei Er d noen som vet hvor mye det skal skrues til på eksosmanifolden og turbo på m57 motoren (530d)? Lars Erik
  4. http://www.bilradiospes.no/m/shop/?produkt=7049&katid=662&mid=m436&id=&vn=736
  5. Du får en kanal til 1078,- dkk hos schmiedmann og den er orginal. Jeg har aldri fått noe orginalt når jeg har handlet hos koed. Har sendt i retur både glødeplugger og dyserør fordi det ikke passet.
  6. Alpejohn: har ikke sjekka tempen i obc'en, men det kan jeg gjøre Tempnåla står rett opp etter bytte ivertfall. Før bytte klarte den såvidt første streken etter blåfeltet ved hard kjøring.
  7. Gjorde samme jobben som deg Alpejohn i fjor høst da tempen på bilen sank i takt med temperaturen ute. Hos meg var egr termostaten defekt, blåste rett igjennom den uten problem. Hovedtermostaten så å virket i orden ut, men bytta den i samme slengen. Vær obs på at pakninga på egr termostaten blir med ut under demontering, noe ikke jeg var som resulterte i vannsprut etter at jeg hadde skrudd isammen igjen å starta opp Litt behandling med vinkelsliper på 32mm, så passer den fint
  8. Har du sjekket at det er nok strøm på batteriet? De ganger jeg har vært strømtom, så klikker det bare i releer el noe.
  9. Bump
  10. Hei Jeg har en 01' 530d der automatkassa går i nødmodus nå å da. Kan fort skje et par ganger om dagen, og så går det noen uker til neste gang. Dette skjer ved rolig gasspådrag å når den girer mellom 2000-2500 omdr. Nykker godt i kassa også når dette skjer. Har lest ut feilkode nr 52 å lurer på om noen vet hva den betyr? Takker for svar
  11. Bare å skru den helt ut å bryte den av Funket for meg
  12. Da har jeg byttet dyserør nr 2 fra torpedovegg å skrudd samme alt igjen, så nå ser det ut til at det er tett igjen Når man studerte konen på dyserøret så så man at den hadde sittet skeivt på, å antagligvis ikke vært 100% tett. Dieselvegard: Hvordan så innsuget ditt ut når du fikk det av? Hele akslingen på ene spjeldet mitt var knukket av der skruen går igjennom. Jeg fikk takk i et nytt innsug til halv pris, så da satser jeg på at spjeldene holder et par hundre til Lars Erik
  13. Hender at kassa på 530d min går i nødprogram nå og da, men det har den gjort de siste fem åra. Blir borte så fort tenninga har vært av i 10 sek.
  14. Den går vel den veien som pil nr 1 viser. Regner med den har kokset igjen ved pil nr 2. Det jeg mente ved å slå på den var å stikke noe inn ved pil nr 3 å banke den løs, men siden den er helt tett i lukket stilling så kan den som du sier bare være sånn. Skal montere på nytt innsug, så da holder det seg vel lengre rent Vil det dukke opp feilkoder pga at den sitter fast?
  15. Hei Egr ventilen på min 530d sitter bom fast i lukket stilling. Regner med at det går an å klemme den inn med fingrene når den er i orden? Er det bare slå til det løsner eller kan man fort ødelegge noe? Lars Erik
  16. Da har jeg endelig fått skrudd litt på bilen idag Har skrudd av innsuget og det er veldig vått rundt rundt rørene som går til dyse 1 og 2 (fra torpedovegg) så jeg satser på at det er her lekkasjen er. Men jeg har støtt på et annet problem med bytte av glødeplugger. Gikk greit å skru de ut men når jeg skulle sette de inn igjen så er det tre stykker som slo seg vrang. får såvidt gløde-spissen ned i hullet , med har klart å slå de nedover til gjengene er nesten nede, men ikke fa.. om de vil skru seg ned. Gjengene ser fine ut også. Noen som har gode råd? En annen ting er at ene flapsen på innsuget var på god vei til å løsne. Hang såvidt i en skrue, men begge skruene var der heldigvis enda Noen som vet pris på disse flapsene? Edit: Fant ut at det er glødepluggene som er problemet. En glødeplugg passet fint mens en annen ikke går nedi samme hull. Akkurat som det er litt større diameter. Mvh Lars Erik
  17. Noen som vet
  18. Tenkte på det jeg å , men vil motoren gå skikkelig da? Med tanke på at den ikke får registrert hvor mye luft den får. Vil det eventuelt dukke opp diverse feilkoder fra sensorer som sitter i innsuget?
  19. Her kommer litt oppdatering Har iværtfall funnet ut at det ikke er returen som lekker, så da må jeg av med innsuget for å finne ut mer. Lurer på om det går bra å sette på luft-trykk inn på der jeg har ringet rundt for å finne lekasje, eller kan det skade dysene?
  20. Hei Her har det skjedd lite siden sist. Temperaturen har lagt rundt -20 siden bmw'en ble parkert, så det har ikke vært fristende å skru på noe som helst.hehe. Kommer tilbake såfort jeg finner ut ting Blir vel ikke så lenge til da jeg begynner å bli lei av kjøre i trang A4 med kjerring å unger. Lars Erik
  21. Hadde sånn lyd jeg også. Fant ut at det hadde lagt seg mye snø å slafs oppunder bakfangeren, å dette slo bakpotta borti når jeg stoppa bilen.
  22. Hei Skal til Trondheim i helga på julehandel, så da tenkte jeg å kjøpe litt motorolje i samme slengen. Lurer da på hvor jeg får Castrol Edge sport helsyntet 0W-40 billigst Mvh Lars Erik
  23. Hei Takker for alle svar Blir ikke gjort noe før over helgen da julehandelen kaller Så da får gode gamle A4 duge imens
  24. Ved mye pedalbruk så kommer det ivertfall lukt inn i bilen.
  25. Etter en lang og kald dag med feilsøking så kan det se ut som jeg har en diesel-lekasje et sted. Mest sansynlig er det oppe ved dysene et sted, men klarer ikke å lokalisere noe før jeg evt tar av innsuget. Er det kun stålrør etter dieselpumpa eller der det flexirør der også? Forbruksmåleren viser 0,91 l/m, men jeg har kjørt 230km etter siste tankfylling og nåla nærmer seg 30l-merke. Så her går det tydeligvis mye diesel Noen som har vært borti noe lignende, eller vet om noen svakheter?
×
×
  • Opprett ny...