Vært litt stille ifra meg i det siste, men tro meg jeg ligger ikke på latsiden, har vært på ferie også innimellom.
Akkurat nå driver jeg og sjonglerer litt mellom E87 og kompressor, E87 er ferdig lakket under men mangler at gulvplate kommer på plass, tenkte først og lage en helt flat plate men da forsvinner en del av stivheten, så det ble til at jeg heller bytter ut gammelt stål i den gamle platen som er tatt ut.
Den ble først sandblåst, deretter sprøytet jeg den inn med ferrobet rustfjerener og lot den ligge i noen dager og godgjøre seg, platen er nå helt 100% rustfri men ikke uten hull (eller dvs den er det nå)
Her er før jeg begynte med svesing og sparkling/pussing
Under sveising, jada det ser lite bra ut, men jeg hadde ikke gasstilkopling og kun 0.8mm tråd for gassløs sveising (jeg har nå fikset gass og annen tråd )
Så det ble mye ekstra arbeid med å fikse hver gang det brant hull
Underveis i prosessen, platen er nå grunnet og delvis ferdig med sparkling/pussing, har ikke bilde av akkurat det nå..