Gå til innhold

Otis

Medlem
  • Innholdsteller

    20086
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    12

Otis vant dagen sist Juni 22

Otis hadde mest likt innhold!

Profile Information

  • Kjønn:
    Mann
  • Bosted:
    Trondheim
  • Kjøretøy
    2009 X5 30d

Nylige profilbesøk

28288 profilvisninger
  1. Merker ingenting i praksis. Bare at jeg vet at det er mindre mottrykk og at motoren dermed har det bedre er dog fint. Muligens at forbruket har gått ned med 0,01-0,02 l/mil. Men det er ikke sikkert.
  2. Helt korrekt! Jeg holder på med opplæring av min eldste datter. Det er en fin ting, enn så lenge. Jeg har allerede kjøpt meg en BMW F650GS fra 2007. Den er blå. Har gått 113kkm. Jeg tror det har vært en skolesykkel for Heimdal kjøreskole, de er kjent for å ha GS sykler. Det viktigste for meg var en grei/billig nybegynner sykkel. Den er relativt lett, også likte jeg sittestillingen.
  3. Nå pleier ikke jeg å dele all verdens med info om meg selv på nettet, da jeg ikke helt har det i meg. Men jeg gjør ett unntak. Klarte MC lappen i dag, så vet dere det.
  4. Jeg vet ikke om dette er korrekt, men i følge andre tråder på internett, så må du se på individual plaketten i motorrommet for å se lakk kode.
  5. Du byttet altså svingningsdemper, hvor langt har din gått da? Jeg har ikke rørt min, og den har gått 303kkm. Virker å være grei enda.
  6. Jojo, men man må jo forvente at de bruker sine øyne og fornuft. Om kompressor går, men belgene er flate, så er det mulig at kompressor fungerer, men slutt produktet for kunden er jo like drit.
  7. Bilen liker ikke signalet fra sensorene. Er det originale sensorer, helt nye? Har du sjekket volt fra sensor til bil? Om de er originale, så fikk jeg 2 ganger på rad, feil sensor i eska. Fikk front sensor, men skulle hatt bak.
  8. Da har jeg forsøkt DPF rens, som man heller på tanken, fra Lindemann, som kjøpes hos Thansen.no Dette er gjort på bakgrunn fra et annet medlem her inn, som hadde godt hell med produktet. Jeg målte 22mbar på tomgang, 80mbar på 2000 rpm og 120 mbar på 3000 rpm. Ubelastet. Fyllte full tank med diesel og 1 flaska. Ca 57 liter senere så har jeg 10 mbar på tomgang, 40 mbar på 2000 rpm og 70 mbar på 3000 rpm. Ubelastet. Så produktet fungerer faktisk! Så jeg skal fylle tanken helt opp og ta en ny flaske på tanken, så får vi se om det kan bli enda bedre.
  9. Sånn er det noen ganger. Jeg personlig pleier å tenke noen ganger, om meg selv, om jeg ikke orker å skru, men jeg "burde" gjort det, er jeg bare lat eller er det OK med manglende motivasjon? De fleste ganger, for meg selv, så får jeg mer lyst til å skru, når jeg faktisk har "presset" meg til å gå ut å starte.
  10. Du må evt se nærmere på de som er "current". De andre som er "history" er sannsynligvis ikke så relevant. For å konkludere, så er dette altfor lite informasjon. Men jeg ville nok sett nærmere på trykk i DPF ved tomgang og 2000 rpm, på tomgang. Det gir en pekepinne på om det er noe tett eller begynnende å bli tett.
  11. Dette er en ganske pen bil. Gratulerer med den!
  12. Ja. Når du oppgir rette motor. Eller bruker reg nummer.
  13. Aha. Nei, det har jeg ikke gjort, men overflaten har ingen skader, av det jeg kunne se. Men jeg må jo åpenbart se nærmere.
  14. Penetrant? Det høres mer ut som noe skal flyte overalt.
×
×
  • Opprett ny...