Gå til innhold

Rune-K

Medlem
  • Innholdsteller

    2377
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    9

Rune-K vant dagen sist Mai 23 2025

Rune-K hadde mest likt innhold!

3 følgere

Profile Information

  • Kjønn:
    Mann
  • Bosted:
    Sarpsborg
  • Interesser:
    korpsmusikk og gamle biler
  • Kjøretøy
    83 mod. 735, 22 mod. Z4

Nylige profilbesøk

8866 profilvisninger
  1. Stort sett alle Audier siden første generasjon A4 er kjedelige såpestykker som appellerer null til meg.
  2. Dette er ordentlige møkkasikringer, før når de var mer vanlig så var det fast rutine og snurre på de et par ganger i året.
  3. Det finnes flere sprø folk. Ellers husker jeg godt Voyager fra tiden som høgger. De solgte vi en god del til. Husker godt en som måtte ha en ny dør fordi vindusheisen hadde gått i stykker. Vaieren som drev vinduet hadde satt seg fast men motoren var så sterk at den dro i stykker hele innmaten på døra.
  4. Jeg har den billigste fra Jula til ca. 700 kroner, fungerer forbausende bra. Ikke noe problem og dra igang en kranglete M30.
  5. Veldig artig og se denne igjen @sveigis og @KMT, Tenk at det er snart 6 år siden vi drev med feilsøking over telefon, tiden går utrolig fort. Måtte finne fram den gamle tråden og mimre litt. Husker fortsatt når du var på telefonen og du ropte bort til naboen din om han kunne hjelpe deg litt.😃 eller når du dro fram en kabeltrommel for og få lading på mobilen din. Må vel tilstå at når jeg fikk se de første bildene av ledningene på denne var jeg veldig skeptisk men det ble jaggu meg veldig bra tilslutt.
  6. Hvis BMW utvikler en elektrisk roadster så tror jeg at jeg hadde kjøpt den med det samme bare vekten hadde kommet under 1500 kg. Hadde det vært mulig og brukt teknologien fra første generasjon I3 og laget et roadster karosseri i karbon? Nå leverer jo kinesiske MG en roadster men den veier jo over 2 tonn og da blir det bare latterlig.
  7. Det holder med en tur over fjorden i løpet av en helg så jeg tenker jeg prioriterer Skien på lørdagen.
  8. I Norge burde det være obligatorisk med skvettlapper på alle nye biler.
  9. Hm, nå ble jeg litt usikker her, mulig det er på de eldre modellene jeg har sett denne nippelen, type E12 og e21. Nå ble jeg i tvil, det ville jo vært veldig rart hvis det kun er E23 som har dette men som sagt før, de prøvde ut en del løsninger på syvern først og ikke alt ble tatt videre.
  10. Dette så jeg også i de årene jeg jobbet som høgger. Jo dyrere bil som hadde blitt kondemnert jo billigere dekk. Jeg har sett E-klasse Mercedeser som var en 8-10 år gammel som kom inn på regummierte dekk. Og dette var ikke taxi biler.
  11. Da fungere både kropp og bil igjen, dette har tatt litt lenger tid enn planlagt men kroppen er vanskelig å styre. Uansett så ble sluttresultatet i kofferten seende slik ut. Og når dekselet kom på plass så er det ingenting som synes. Da er det bare og plugge inn kjøleboksen også kan man dra på tur. Den nye stereoen ble jeg også ferdig med og siden dere har sett bilder av alt allerede så får dere nøye med et bilde av Blaupunkthøytaleren som har sittet i hattehylla siden jeg var høgger, den forige eieren savner de nok ikke. Tenkte også å vise dere en siste ting som dere som har 80 tall biler kan tenke på. Dere har sikker lurt på hva denne litt rare mutteren som sitter på dørhengslene er for noe. Dette er en smørenippel og hvis dørhengslene deres går tregt så er det lurt og ha inn litt fett her. Dere må antagelig stake opp hullet litt først. Men siden det er en smørenippel så kan man jo lure på hvor man finner en fettpresse som passer. Da hjelper det og ha vokst opp på en gård hvor alt var kjekt å ha. Denne brukte faren min for og smøre framtrinsen på den gamle motorsagen han hadde. Jeg aner ikke hvor man kan finne en slik en nå men det er sånn den ser ut. Bare å lete. Da håper man det blir noen treff framover.
  12. Det er når vi ser slikt at man skjønner hvorfor bremsevæske skal byttes annenhvert år. Men den hadde vel stått lagret noen år når du kjøpte den? Naboen har fått tak i en gammel MB 123 nå som har stått lagret i snart 20 år, der er bremsevæsken kullsvart. Klarer nesten ikke å beskrive lukten av bensinen han tappet ut.
  13. Hvor i landet holder du til da? Mener det var en svakhet i ledningsnettet på disse. @tambur4 hadde et lignende problem
  14. Der har du fått deg et greit leketøy. Det jeg liker best med bilene dine er ikke de gromme motorene men at du kjøper biler med farge. Det er så fint og se noe annet en de kjedelige grå og svarte bilene. Men nå er det vel snart på tide at du redigerer navnet på tråden din.😀
  15. Takk, det er helt greit at det ikke er den 17. i morgen, da tror jeg dirigenten hadde blitt imponert.😁 Overkroppen fungerer nå, da er det bare og få i gang bena igjen. Har nok strekt noen muskelfester. Jeg var jo heldig tross alt. Ingenting brekt eller forstuet og hodet fungerer fortsatt.
×
×
  • Opprett ny...