Gå til innhold

^th0mas^

Medlem
  • Innholdsteller

    449
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Profile Information

  • Interesser:
    Tromsø

^th0mas^'s Achievements

  1. Vil det si at det kan bli enormt vanskelig å finne ut av, eller kanskje gå rimelig greit ettersom det kanskje bare er disse to det kan være feil med? Kan ikke verkstedet bruke måleinstrumenter og gå i minne på bilen og finne ut hva som er feil?
  2. Har fått et merkelig problem på min Renault Megane som har gått like over 100000 km. Saken er at den starter fint og kjører bra, men plutselig begynner varsellampen som etter den svenske ordboken beskrives slik: "Tendes lampen under kjøring tyder det på et elektronisk feil som berör (svensk) innsprutningen eller automatväxellådan (svensk). Lamna snarast in bilen for åtgärd" å lyse. Etter lampen er tent begynner bilen å nykke/fuske. Det som også er rart er at dersom jeg slår av og på motoren slutter lampen å lyse, og bilen fungerer igjen fint. Dette fungerer bare midlertidig, ettersom problemet bare oppstår på nytt. Hva kan det være?
  3. Har nylig kjøpt en Renault Megane, men dersom jeg ikke låser bilen når jeg forlater den, for så å prøve å starte den etter en stund, så vil ikke bilen starte. Jeg mistenker at det er noe med startsperra, for hvis jeg låser bilen med sentrallåsen, for så å låse den opp, så kan jeg starte bilen som normalt. Tanker?
  4. Verkstedet skulle ha 3000 for jobben.
  5. kal kjøpe en Renalt Megane som kun har kjørt 70000 km. Den fikk byttet registerreim i 2004, men skal byttes hver fjerde år. Det tyder på at bilen såvidt har rullet etter at reima sist var byttet. Jeg ønsker å kjøpe med bilen i 1-2 måneder mens jeg sparer opp penger til at denne kan byttes. Min far (som er litt overforsiktig) mener at bilen bør stå til dette er fikset. Selv tror jeg ikke det er akutt. Hva mener dere?
  6. Startsperren som fjusker pga sentrallåsen? Lås bilen og lås opp, prøv igjen noen ganger til.
  7. Hvis jeg har min E36 i lave gir, så trår jeg inn clutchen for å bytte gir kommer det er slags "klunk klunk" under bilen. Det skjer kun når jeg har bilen i gir og skal bytte gir. Har sjekket hardyskiva, men det var ingen synelig slark i denne, hva kan det da være?
  8. Er det ikke ganske opplagt at død bil rett etter at sentrallåsen har fjusket kan ha en sammenheng med at startsperren ikke slår inn? Har selv hatt dette problemet, og det hadde ingenting med batteri eller startmotor å gjøre. Folk kom med disse standardsvarene hele tiden. Prøv å låse sentrallåsen opp og lås, så prøver du igjen å starte bilen. Sørg for at bilen er 100% ulåst når du starter.
  9. Jeg har akkurat fått forstillingskontroll på min senkede E36. Tidligere ødela den dekkene i fronten på bilen pga slitasje, men har fått beskjed om å måtte heve bilen fordi senkesettet ikke er godkjent. Vil dette komme til å ødelegge mine nye dekk dersom jeg ikke tar en ny forstillingskontroll etter at bilen er hevet?
  10. Når beveger bilen i 1. gir eller revers sier det "klunk klunk" 2-3 ganger under bilen når jeg presser inn clutchen. For øyeblikket skjer det kun på de laveste girene, høyest i revers. Hva kan det være?
  11. I dag var det varmt, og siden jeg hadde vinduet åpent fikk jeg høre det. Saken er at når jeg rygger bilen i gir, og i det jeg trår inn clutchen kommer det en slags "dunk dunk dunk", muligens fra understellet på bilen. Er ikke helt sikker. Det kommer også litt i første gir hvis jeg trår inn clutchen, men ikke fullt så kraftig. Har akkurat hatt bilen på EU-kontroll uten at det har blitt sagt noe. Ideer om hva det kan være??
  12. Fant ut hva det var. Feil med sentrallåsen i ene døra, noe som gjorde at startsperra fjuska når man skulle starte bilen. Da er det helt dødt.
  13. Jeg hadde skrapelyd på min. Byttet starter, alt ok etterpå.
  14. Har samme svakhet i mitt instrumentpanel (E36). Alt dør, så kommer det pluttselig tilbake. Typisk problem med instrumentpanelene. Brukt instrumentpanel får man til ca 1000kr.. Tør ikke å tenke på hva det koster nytt. Og du får feil km. stand ved å bytte.
×
×
  • Opprett ny...