Har kjøpt en bmw e46 320d sedan for litt siden, men føler ikke klimaanlegget fungerer helt som det skal.
- For det første så er det jo to steder hvor man kan justere temperaturen i bilen, på temperaturen på ac'en, og på den rulla ved luftekanalene i dasjhen, noen som har noe ide om hvorfor det er slik?
Slik det funker nå så blåser bilen konstant varm luft ned mot beina, er ikke forskjell på varmen om man setter 30 grader eller 16 grader på ac'en. Lufteslusene i dasjhen fungerer også helt uavhengig av ac'en. For de gir varm luft når rulla er satt på varm, og kald luft når rulla er satt mot kald. Men om rulla står på midten, der det er en hvit strek, så har det ingen ting og si om jeg skrur ac'en på 16 grader eller 30 grader.
Dette er ganske plagsomt da jeg blir helt sykt varm på beina, da jeg kun kan få varm luft dit. Samtidig som det er tungvint å måtte stille tempen med den rulla.
Noen forslag til hvordan jeg kan løse dette. Fikk tips om at det var noen spjeld som ikke åpnet/lukket seg, men han som sa det viste ikke noe mere. Noen som kan hjelpe litt her?