Hei, 
Nå har vi sliti lenge med denne bilen og vi finner ikke ut av ting. 
Det starta med motorlampa lyste, etterhvert kom en annen motorlampe på som het noe på 3 initialer, husker ikke hva. Da ble den sendt til BMW for feilsøking. De kom frem til at det var overledning i en eller annen el. motor som sitter oppå motoren mellom tennkablene. Den ble bytta og problemet ble ikke bedre. Da mente de at det var hjernen, denne ble bytta. Så fant de ut at det var irring på -kabelen til hjernen. Den ble pussa og problemet ble "borte". For en stund.. Så gikk det ca 1 uke, da starta bilen og stoppe under kjøring og komme med små fusk og napp. Den er også tregstarta når man prøver og starte den igjen. 
Men nå har det blitt værre. Bilen vil ikke starte når den først stopper, det kan gå alt fra 10 minutter til 1 dag før den vil starte igjen. 
Vi bestemte oss for og ta en kort titt på bilen for og se om vi fant irring eller andre ting som kunne tyde på slitasje. Etter et par timer med skruing fant vi ut av mellom LMM og Spjeld så sitter det en fleksibel slange, på undersiden av denne er det en slange som går nedover og har en liten boks i enden. Denne hadde ligget inntil strammehjulet til dynamo og ført til et stort hull. Jeg var fra overbevist om at vi hadde funnet feilen! Nemlig falskluft fra dette hullet som førte til feil blanding. Dette ble midlertidig teiper sammen med gaffa i går og vi var sikre på at dette var løsningen. Men idag, stoppa bilen helt igjen på akkurat samme måte og vil ikke starte igjen. 
Pluggene var brun-sota, som vanligvis tyder på feil blanding. 
Noen som har ideer?? Tar imot alt! Gidder ikke sende det inn til BMW igjen for at de skal ta 20-30 lapper i feilsøking 1 gang til. 
Specs på bilen: 
BMW 3 Compact E46 316 TI 
2001 modell 
Norsk motorkode: N42B18A 
Motorkode: N 42 B 18, N46B18A 
85 KW effekt 
1796 CCM 
4 syl. 
På forhånd takk! 
Mvh Espen