Gå til innhold

Bergen87

Medlem
  • Innholdsteller

    29
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Profile Information

  • Kjønn:
    Mann
  • Bosted:
    Bergen
  • Kjøretøy
    Sko, joggebukse og genser

Bergen87's Achievements

  1. Får bestille bytte alle dysene jeg da, og så sende den til Jeger for kalibrering samt. programvareoppdatering.
  2. Er ikke det forskjell på 4cyl og 6cyl?
  3. Hei. Kjøpte for 3 mnd siden en E60 som beskrevet i emnefelt. Herfra skal jeg forholde meg raskt og greit, så får dere heller spørre om det er noe. For 2 mnd siden begynte det i smått, om morgenen etter kjølige netter fikk jeg feiltenning i cyl nr 2. Feilkode lå inne, men problemet forsvant etter 10-15 sek. Hvis det varte så lenge at motorlyset kom på, var det nok å starte på nytt. Rett etter røk termostat, på et særdeles dårlig sted. Så måtte komme meg i en busslomme med ca 10hk. Da temp varselet ble rødt, var jeg heldigvis så nærmt at jeg fikk stoppet motoren.Ventet 1 time, men fikk 2 orange temp varsler på vei hjem. Men nå stoppet jeg bilen med en gang. Byttet så term og vannpumpe. Noen uker etterpå mens jeg stod utenfor bilen hørte jeg popping/tilbakeslag(?) på innsugssiden. Snakket med forrige eier, og han synes dette var rart. For ca 1 år tidligere hadde bilen vært hos Sandven og fått nye plugger, coiler og 1 stk dyse nr 2. Dro innom en kamerat på MB Auto og spurte om han kunne ta en titt. Kjørte en diagnose med autologic, og ikke overraskende lå det en feilkode på feiltenning i cyl 2. Han mente at dette kunne være et dyseproblem, og så nærmere på dette. Fant da ut serienr på dysene ikke stemte med de autologic ga oss, ikke noen av de.Prøvde å legge inn rett nr, men bilen hoppet bare tilbake. AutoLogic sa at det kunne være noe variasjoner mellom nr på innstallerte dyser og hva bilen selv lagret. Er dette rett? Etter noen timer med fortvilelse slettet han alle instillinger ang. tenning for å se om det kunne hjelpe. Og nå ble bilen skikkelig idiot. Går virkelig ujevnt etter start, noen ganger nesten på kvelingspunkt. Eller hvis jeg ikke rører noe legger den seg på 1100rpm med mye vibrasjoner før den bruker 5-10 sek på å roe seg. Nå med nye feilkoder: 30BE Dyse Kalibrering, 2CAB Temp på Lambda nr 2 og 2C3E Lambda nr 2 Line Cut. Motoren går i nødmodus, og kjennes absolutt ikke som den skal. Hører også noe som minner om eksoslekkasje under motor (grenrør?), men kan ikke finne noe. Etter en lang ferie og tidligere utlegg, er jeg redd det kan bli dyrt å levere den inn til Jeger for at de skal bytte alt mulig for å prøve seg frem. Den bruker litt vann.Forrige eier har byttet topp, topppakning og ventiltetninger. Jeg har en god venn som kan hjelpe med arbeidet, men sliter litt med å finne årsak. Hans forslag er å sjekke komp i alle cyl. Og hvis det er bra bytte 6 stk dyser, og så sende den til Jeger for oppgradering av software og installering av dyser. Men etter dette begynner lommeboken å skrante, så vil jo være mest mulig sikker på at det blir gjort rett første gang Noen tanker?
  4. Har du de enda?
  5. 500 pr kasse. 1000 for vinterdekk og felg. 1500 for motor komplett, 1000 for blokk og topp uten noe. 250 for hjerne. Har en mfront med skader på venstre side. 500 kr.
  6. 1 stk 94 mod 318is delemotor. Røket reg.kjede. Ellers komplett med starter, dynamo, reimer ++ 2 stk gode girkasser. 1 stk hjerne fra 95 mod (m startsperre). 4 stk 15" vinterfelg med ok vinterdekk. Hentes i Bergen. Ring eller sms 45396430. Er lite her inne. Mvh. Philip
  7. Ingen?
  8. Hei. Noen som har en m42b18 motor i bergen?
  9. Opp igjen
  10. Hvor i landet bor du?
  11. 2,5 Helst M50, men tar gjerne en M52 og. Ska bygge om fra is... Så trenger vel travers/motorfester, melllomaks, speedo, motor, hjerne, motorledningsnett og eksos... Eller? Men motor er viktigst, resten kan jeg evt skaffe
  12. Evt. M52B25.
×
×
  • Opprett ny...