Gå til innhold

JEFman

Medlem
  • Innholdsteller

    16
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av JEFman

  1. Nydelig bil, og god å kjøre.. Håper den blir passet godt på. Kjenner uheldigvis til en annen B10 biturbo her i norge som har blitt kjørt av feil person. Bilen er ikke akkurat i kjørbar stand for øyeblikket
  2. Så den her: http://www.e28.se/forum/viewtopic.php?id=1233 De så ikke på bilen, nei. Men er nok greit å ha den med i tilfelle HAHA! Så jævli kult! Det er bilen min ja.. Nå kan jeg hvertfall lese om hva som har blitt gjort med den. Har lurt litt på det en stund.. Tusen hjertelig takk!
  3. Man kan spørre om et transitteringsdokument (mener det var det det het). Det fikk jeg, og kunne da kjøre i 3 dager elns på de svenske skiltene i Norge. Måtte da inn til tollboden i Stavanger og betale momsen. Samtidig måtte jeg levere skiltene. Men det er vel ikke alle som vil skrive et slikt dokument, så er nok lurest å skaffe prøveskilter i tilfelle. Så ut som en fin bil, mener jeg har sett den før. Har den M30B34/35? Har hørt noe om et slikt dokument, men har ikke helt satt meg inn i akkurat det der enda. Men må man ta med selve bilen til tollboden for at de skal titte på den? Eller holder bare med å ta men dokumentet og betale? Det er har M30B25V. Er ikke allverden. Bruker mye i forhold til hvor sprek han er. Vurderer sterkt å sette inn 3.5, men har fortsatt ikke bestemt meg Men har du sett den før nede i malmö da eller?
  4. Hehe.. Vi la merke til det ganske fort da vi så på den. Man kan trygt si at Escorten var rimelig DAUkjørt
  5. Kamera må det investeres i ja! Er nesten synd å ta bilder av bilen med et dårlig mobilkamera..
  6. Ok.. Ikke drep meg for detta nå! Jeg hadde absolutt IKKENO penger, siden jeg brukte alt på bilen. Derfor hadde jeg ikke penger til å tolle den inn på vei tilbake. Kjørte den bare rett til foreldra mine og parkerte den der, så den står fortsatt på svenske skilter. Står i garasje over vinteren nå, men med engang snøen fjerner seg så skal jeg kjøre over grensa igjen å få gjort det på en ordentlig måte. Tollen er jo 25% av det man har betalt for bilen, så hvis man godsnakker litt med selgeren så har han solgt deg det absolutt største vraket i hele Sverige Men man må levere inn de svenske skilta ved grensa, så kjører man inn i norge på prøveskilt som man har kjøpt på forhånd Da er den klar for godkjenning og skilter
  7. Escort og BMW lina opp i Malmö
  8. Tenkte jeg endelig skulle legge ut litt bilder av min 525. Har vert litt vanskelig siden jeg ikke har kamera, så bruker bare de elendige mobilbildene mine. Henta denna i Malmö tidlig på sommeren i år. Planen var egentlig å hente en bruksveteran i form av en escort mk2. Det dreit i, siden jeg nettopp hadde fått lønn, og jeg måtte ha mat i løpet av måneden. Da bestemte den daværende dama til en kompis av meg for å kjøpe nettop den escorten. Så da ble det Sverigetur likevel! Da vi endelig fant frem til fyren som solgte bilen, geleidet han oss inn i en bakgård der den stod. Det ABSOLUTT første jeg gjør er å skrike ut "E12!!" i bilen. Det var kjærlighet ved første blikk. Mens de andre så på escorten, så titta jeg litt nærmere på denne bayerske skjønnheten. Den så overraskende bra ut, til alderen å være. Eneste som var iøyenfallende dårlig var interiøret. Det hadde tatt kvelden etter altformange timer i sola. etter en liten BMW prat fikk jeg og kompisen min prøvekjøre. Den gikk som en drøm og det tok ikke lang tid før jeg visste at det var bilen jeg skulle kjøre hjem i Det virka som om fyren ikke hadde så lyst til å kvitte seg med den, men etter litt masing gikk han med på å selge. Men bare hvis jeg passa godt på den, og sendte han bilder av bilen i ny og ne. Deretter krøp jeg som en tigger til dama til kompisen min og fikk faktisk låne de tusenlappene jeg mangla for å avslutte handelen. Da endte det opp med at vi dro derfra med både en escort og en E12 Og jeg ble jo selvfølgelig helt blakk kun 2 dager etter jeg hadde fått lønn.. Ikke spør åssen jeg klarte meg resten av måneden.
  9. Jeg skal nok prøve å bruke mest originaldeler ja.. Men 94000 sier du? Det var da svært lite. Du har vert heldig der. Men å bare tilpasse bilen til dine egne krav er jo ikke så ille. Den er kanskje ikke 100% original lenger, men er da bedre å være 100% fornøyd med bilen, og ikke erge seg over at den har automat, eller at den går litt treigere enn man ønsker osv. Å tilpasse etter behov er ikke en synd. Så lenge man ikke gjør slik som mange fjortisrånere og ødelegger gamle klassikere med stygge klistermerker, unødvendig stygge biltemaspoilere og maxi overblinga felger osv.. Jeg har sett mange skrekkeksempler på nettop slikt *grøss*
  10. Der ble jeg endelig opplyst når det gjelder det. Takk skal dere ha
  11. Grattis med ny(gammel) bil! Det er greit å ha noe å pusle med over lengre tid. Er ikke alle som har penger eller tid nok til å få gjort alt på noen uker, men da har du hvertfall noe å se frem til Jeg har selv en 76 modell 525 og er en kjempekurant bil! Men er litt enig med knut_olestad! Kanskje det å få satt nedi en 3.5 liter ikke er så dumt. Har vurdert det selv, selvom jeg egentlig er mest fan av å holde biler så originale som mulig. Men ettersom 2.5 literen bruker ca. like mye eller mer, og går ikke akkurat kjempebra, så tror jeg 3.5 literen er en bra ide! Kanskje montere datasprut etterhvert og? Ja du skal ikke se bort ifra att det blir en 3,5 liter nedi. Må vel bygge om til manuel kasse også da om det skal bli litt artig! Ja, manuell kasse er vel ikke så dumt! Jeg selv har 4 trinns, men har lyst på 5trinns hvis jeg skal ha 3.5 liter nedi. Veit du om det går an å bruke kassa f.eks fra e28? Og diff? Jeg er ganske ny i gamet( ), så tilgi meg om jeg ikke vet så mye om e12 enda. Har hørt at hvis jeg skal ha ny diff, så må jeg få en originalt fra e12.
  12. Grattis med ny(gammel) bil! Det er greit å ha noe å pusle med over lengre tid. Er ikke alle som har penger eller tid nok til å få gjort alt på noen uker, men da har du hvertfall noe å se frem til Jeg har selv en 76 modell 525 og er en kjempekurant bil! Men er litt enig med knut_olestad! Kanskje det å få satt nedi en 3.5 liter ikke er så dumt. Har vurdert det selv, selvom jeg egentlig er mest fan av å holde biler så originale som mulig. Men ettersom 2.5 literen bruker ca. like mye eller mer, og går ikke akkurat kjempebra, så tror jeg 3.5 literen er en bra ide! Kanskje montere datasprut etterhvert og?
  13. Beklager for mitt fravær på forumet, men jeg klarte selvfølgelig å søle 1 liter med øl på pc'en min for noen uker sia! Og har ikke penger til ny Men det virka som om det var en del BMW folk i Kristiansand, Mandal og rundt omkring ellers på sørlandet Og den mattsvarte 7 serien har sett veldig mye til hvertfall! Jeg kjører rundt i en rød, stygg corolla 93 model E12'en blir parkert i vinter hvertfall.. Men er det noen her som kan si meg om det er piggdekkavgift i Kristiansand?
  14. Heisann! Det er ikke så lenge siden jeg flyttet ned til Kristiansand og her kjenner jeg ingen som er verken bil, eller BMW intresserte. Jeg kjenner faktisk ingen andre som har bil!? Litt kjipt med tanke på at der jeg bodde før (Årnes) så var bil det eneste som folk rundt meg prata om, og da gikk det spesielt mye i gamle BMW'er.. Lurer bare på hvordan BMW miljøet er her nede. Jeg har selv en e12 525, og hadde vert kjekt å se om noen andre nedi her intresserer seg for gamle Bayerske skjønnheter og
  15. Har et baksete i svart skinn liggendes til 7 serie E32. Kan ikke tenke meg at det er så intressant i og med at jeg faktisk ikke har framsetene, men hvis det er noen som er intressert så er det bare å skrike ut en passende pris Bedre at noen som tilfeldigvis trenger det tar det istedenfor at det bare råtner hjemme hos meg..
×
×
  • Opprett ny...