Gå til innhold

arnts3n

Medlem
  • Innholdsteller

    38
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av arnts3n

  1. Svolvær, Lofoten..
  2. Nei di var usikker på hva di var.. Har ikke funnet noe på google :/
  3. Hei! Var på verksted og fikk lest av feilkoder på bilen, har en 318d e46 automat 04. - 95 can hjulhastighet -34 girovervåking 2 Har hendt at girkassa har gått i nødmodus ett par ganger, det kan gå flere mnd mellom hver gang så var derfor jeg fikk lest av kodene. Hva betyr disse kodene, og hva burde gjøres?
  4. arnts3n

    "rumlelyd" 320d

    Fant du ut av dette? Har samme greia på min 318d 2004 e46...
  5. Motorfester, vibrasjonsdemper, eksos (flexirør).. .
  6. Hvordan er det med vibrasjonen i døra om du øker turtallet litt ifra tomgang? Har hatt samme vibrasjoner på min e46 318d, da var både motorfestene og vibrasjonsdemperen gåen. Men det var kun på tomgang jeg merket vibrasjon.
  7. Overhalte turboen for litt over en uke siden, og det gikk bare godt Så dette kostet meg 400 kr + pakninger
  8. Har bestillt overhalingskit nå, så får man se hvordan det går
  9. Noen som har overhalt denne turboen før med hell/uhell?
  10. Finner kit på ebay, men er litt skeptisk..
  11. Rengjøring, bytte av Lager og tettering må da kan gjøres uten noen fare? Er jo ingen form for justeringer på noenav dette..
  12. arnts3n

    Turbo info ?

    Hei! Har en 318D m47n e46 2004, noen som har info om delenr, type osv? Skal bestille overhalingskit, og trenger da denne infoen. Håper at noen har det så jeg slippe å demontere bare for og lese av skiltet på turboen min
  13. Hvor i lofoten holder du til? Er interessert i høyreforskjerm om den er skadefri.. Pris?
  14. Fikk fixet problemet! Byttet gløderele, og da startet bilen med en gang og ingen røyk
  15. Hvordan måler jeg det? Er helt ræva på elektronikk.. Hva skal skje når jeg blinder slangen? Har rengjort både egr ventil og innsug for en stund siden.
  16. Motor bruker verken olje eller vann btw..
  17. Hei! Sliter med at bilen røyker mye ved oppstart, røyken er grå/hvitfarget.. Er bare med det samme til den har bakket 10-20 sek.. Den er ganske tungstartet også ved kald motor, må file i ca 10 sek før den starter. Glødeplugger og dieselfilter er skiftet uten noe forskjell.. Noen som vet hva dette kan være, eller sliter med det samme? Har en 318d e46 med 216000km..
  18. Hmm.. Kanskje man er heldig og klarer det neste gang da Hvor mye skal du ha for den?
  19. Hei! Fikk feil med radiomondulen min for en tid tilbake, og bestilte "kit" for og reparere den selv. Dette gikk ikke noe særlig, ser ut for at jeg har ødelagt hele radiomondulen mens jeg holdte på Noen som vet hvor jeg får kjøpt ny til en billig penge? Kan få tak i en Bm24 til en billig penge, finnes det overganger så jeg får brukt denne "gamle" radiomondulen istede for den nye? Eller blir dette bare dritt? Ellers tips til hva jeg kan gjøre? Er uten lyd og det SUUGER
  20. Selger du i deler?
  21. Fant du ut av problemet?
  22. Hei! Lurte på om det er mulig å koble opp til sub i bilen min. Er det signaluttak til sub på spilleren miin?
  23. Gikk for 30/30 med 10mm senkeskåler foran.. Slenger ut ett bilde når jeg har fått montert dem
×
×
  • Opprett ny...