Gå til innhold

e38alf

Medlem
  • Innholdsteller

    4
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

e38alf's Achievements

  1. Dette gjelder riktignok en Volvo, men mener det er relevant uansett. Vi tok en garantiutløpstest på den hos NAF tidlig i år og vi var i alle fall fornøyd med jobben de gjorde. De fant flere ting som jeg ikke ante noe om og vi fikk bl.a. utbedret antydninger til rust innvendig i fremdørene på garanti etter denne testen, og bare den jobben var minst verdt 10-gangeren av prisen på selve testen. Fikk også en grundig og stor rapport fra NAF med feil/mangler, feilkoder etc. Kan også nevnes at vi egentlig ønsket å ta testen hos merkeforhandler, men det kunne de ikke tilby og det synes jeg var merkelig. Konklusjonen er uansett at vi er glad for at vi fikk tatt testen og at vi gjerne bruker NAF til det samme igjen.
  2. Jeg har samme problem med min 2010-modell 318D (E90). Nå har det skjedd to ganger (med ganske langt mellomrom) at den har stoppet uten noen varsler, alarmer e.l. Begge ganger i lav fart/lavt turtall og bilen kan startes igjen med en gang. Har sjekka alle de elektriske hovedforbindelsene som jeg kunne finne i motorrom og bagasjerom, men uten å finne noe som var løst, dårlig kontakt e.l. Antar at neste steg må være å få tatt en diagnose på bilen, men kanskje noen kloke hoder her inne har noen tips i mellomtiden?
  3. Dette funket som bare det - takk for tips!
  4. Jeg ser på de sidene som selger Fiscon ombyggingssettene at bilen må være 2010-modell eller nyere? Er det noen som kan bekrefte dette? Jeg har en -09 modell E91 og tar ikke sjansen på å bestille dette settet, gjøre jobben og så oppdage at noe ikke stemmer og/eller at det ikke fungerer... På forhånd takk for svar!
×
×
  • Opprett ny...