-
Innholdsteller
37 -
Ble med
-
Besøkte siden sist
Om ChezApu
- Bursdag 01/15/1965
Profile Information
-
Kjønn:
Mann
-
Interesser:
Bergen
-
Kjøretøy
BMW 750iA
ChezApu's Achievements
-
Hei. Dette gjelder en e38, 750IA 96 mod m M73 maskin. Hadde lekkasje på bensintanken, og kjøpte en uoriginal fra KOED. Fikk byttet denne etter mange timer under bilen (anbefales ikke å gjøre dette uten løftebukk!!!!! - tror egentlig ikke det er mulig heller) Om noen lurer på denne jobben så bare ta kontakt - gjorde meg en del gode erfaringer her. Etter å ha satt inn den nye tanken, med den gamle bensinpumpen så fikk jeg umiddelbart en ulyd fra bensinpumpen (eller området) En høyfrekvent summelyd som er veldig merkbar og irriterende, og det er slik at det er flaut å komme kjørende med bilen. Høres nesten mer utenfra enn inni. Ved høy hastighet drukner lyden i veistøy, men ved lave hastigheter er dette utrolig slitsomt. Hadde ute pumpa 2 ganger i helgen uten å finne noen feil, men hadde såpass mye fuel i tanken at jeg ikke turde å starte pumpen mens jeg hadde den i hånden. Det er kun en vei å sette inn denne, og når den er klipset fast så sitter den. Greier ikke å se at noe av pumpa(eller rammen for denne) ligger inntil tankvegg noe sted så det er ikke den type mekaniske vibrasjoner. Fant mange artikler om dette på nett, og en av årsakene kan være dårlig ventilasjon av tanken - noe som kan føre til at tanken imploderer. Dette sjekket jeg ut og det er ikke problemet. Den andre muligheten er feil på en ventil inne i tanken, og fant denne linken på dette: http://www.bimmerboard.com/forums/posts/110831 Snakket med en kar på Koed i dag som hadde god peil på bil, men han greide ikke å finne denne ventilen i noen delelister. Er det noen i den gemene hop i dette forumet som har vært borti dette problemet, og ikke minst kjenner til denne ventilen?
-
- e38
- bensinpumpe
-
(og 2 andre)
Merket med:
-
Hei alle. Har en 96, e38 750iA som jeg er blitt veldig glad i. Kjøpte den vinteren 13, og har kjørt ca 40 000 siden den gang. Kaller henne Olga - fin feit tysker.... Har brukt mye penger på diverse ting som dukker opp, men dette er ikke rasjonelt så det blir antagelig mer penger. Kjørte over fjellet fra Bergen til Drammen sist helg, og hadde en fin tur i varierende vær og forhold, fra storm og regn i Bergen til kaldt og fint på østsida. Bilen maler som en katt, drar som en elefant og drikker som et bybud - alt såre vel, helt til jeg stopper på Bromma og tar en kaffe. Starter opp - det går 10-15 sekunder og meldingen Motornotprogramm dukker opp med et pling. Ingen ulyder, ingen varsellamper og ingen røk eller ild. Stopper, venter og håper, ny start - ny melding. Lar den gå litt og hører etter, setter den fint i gir og forsøker forsiktig å kjøre i gang - alt såre vel. Bestemmer meg for å gi det et forsøk, og legger i gang med rolig fotarbeide. Alt er helt ok, bilen går som den skal og jeg har ingen problemer med å komme meg frem dit jeg skal, og senere litt til. Har brukt noen timer på nett, men finner veldig lite om denne feilmeldingen. Fant en instruks hvor man skulle sette nøkkel i pos 2, vente litt, trykke inn full pedal, holde litt, slippe opp, vente litt og gjenta før man satte nøkkel i 0 igjen. Dette hjalp ikke. Batteriet er godt ladet, sjekket olje før jeg dro fra Bergen og kommer ikke på noe annet en at dette er en elektrisk gremlin. Er det noen som har vært borti denne meldingen før, eller noen som kan gi meg litt råd om veien videre? Er ikke veldig bekymret, men hadde vært fint å få vekk denne meldingen. Ser frem til svar fra mengden.
-
Hei - er det noen som har navi - helt eller delvis - til min E38? Må virke.
-
Hei - ønsker meg originale 18" M-Sport felger 8 foran og 8,5 bak til min 96 e38. Noen som har dette eller kan fortelle meg hvor jeg kan få tak i dette?
-
Takker for tipset - skal få det sjekket. Har lest en del på nett om dette på nett i helgen, og det kan også være at det er byttet girolje og filter før jeg fikk bilen. Om de ikke har brukt et originalt filter i girkassen så kan det være grunnen. Orginalfilteret er avstivet, mens uroginale ikke er det. Uorginale filtre kollapser, og så blir kassen litt strupet på olje, og da får man visstnok denne lyden.
-
Det var et godt argument - har vel ikke tenkt så langt. Skal få verkstedet til å bytte olje og flushe samtidig. Dog har lyden vært der siden jeg overtok bilen, og jeg mistenker at det er noe annet som lager lyden - den følger turtallet på bilen, er ikke "feil" på noen måte, men den hører ikke til i lydbildet i denne bilen. I mine tanker skal jeg høre en summing fra motoren, som blir brumling av og til når høyre foten faller brått ned til gulvet, men det skal ikke ligge noen lyd "over" motorlyden i en slik bil. Bilen har ikke gått mer enn 150 000+
-
Hei. Har en 96 mod 750iA som jeg er veldig happy med, men det er en lyd fra girkassa når jeg kjører. Det er ingen dramatisk lyd, men den ligger i bakgrunnen og er en litt høyfrekvent lyd som irriterer når man legger merke til den. Ingen har bemerket den eller klaget, men jeg hører den. Litt som om radiatorvifta går for fullt hele tiden, men jeg tror det er fra girkassa, Har den på et verksted nå, men de er ikke helt klare for å rive ut kassa og sendce den til en spesialist siden det kan dra en del penger uten at problemet finnes/løses (om det i det hele tatt er noe feil) Er det noen erfaringer med lyd i girkassa på denne bilen? Fikk skiftet olje på kassa for 3000 km siden, uten at det gjorde noen forskjell. Måtte gjøre det fordi den begynte å gire litt vilkårlig. Fint om noen har et tips.
-
Hei og takk for rosen. Denne bilen er lite ute og kjører. Har 2 elektriske biler som er ute hver dag, forsøker å spare denne til finvær og langturer. Den har bare 153 000 km på telleren, så jeg har lyst til å holde dette nede så lenge som mulig. Morsomt at du nevner felger til denne, er på utkikk etter akkurat den type felger du nevner. Har fått litt priser her og der og sitter og vingler om jeg skal ta originale BMW felger til en råpris eller om jeg skal kjøpe uorginalt. Blir 18" - har du forslag til felg og dekk?
-
Takker for komplimenter for bilen. Synes også det er en nydelig bil, og det er faktisk en fryd hver gang jeg åpner garasjen. Gøy å ha en slik en stående. Særlig V12'ern er prikken over i'n, det hender junior eg jeg starter henne opp og bare står og sikler med åpnet panser. Maskinen er rett og slett rå. Denne skal bli 100% igjen i løpet noen få år. Det jeg hører er at de nye Dynavin spillerne skal være noe forskjøvet i forhold til de gamle, skal ringe Dynavin i Tyskland og høre om de har en dummy jeg kan få låne av dem.
-
Hei igjen. Den er vel egentlig ikke å få til E38, men det er så mange som mumler om at det skal være mulig med den nye. Jobber med å få tak i en defekt enhet jeg kan få låne for å sjekke om det fysisk lar seg gjøre. Har ikke lyst til å legge ut noe penger på dette før jeg vet at ting passer. Om jeg får låne en boks så skal jeg legge ut en tråd - uansett hvordan det går.
-
Takker for ros. Bilen er nydelig - jeg er veldig happy med henne, men det er irriterende å se alle småfeilene når man kommer inn på bilen. Dette karroseriet er så vakkert at det fortjenesr perfekt lakk og trimming. Er vondt hver gang jeg vasker bilen for da finner jeg løs lakk og nye sår. Blir nok å bruke mer penger på denne enn hva som er fornuftig, men på den annen side så kunne jeg jo spart på frimerker, og de koster også litt. Har du noen linker til de spillerne du nevner?
-
Dette er en 750iA, 1996. Bilen har nettopp passert 150000 km, og er i relativt god stand. Kjøpte bilen av en fyr som heter Petter Holmin som den gang jobbet på Wangen Auto på Hamar (tror han fikk fyken der). Dette ble et utrolig kjipt kjøp (da snakker jeg om prosessen) for denne karen bryr seg ikke så mye om hva som er sant og hva som er bløff. Etter det jeg har funnet ut om han så ville han ikke hatt hverken hender eller føtter igjen om han hadde bodd i et muslimsk land, ikke noen pen fortid på den mannen. Bilen ble fremstilt som "one of a kind", og et smykke, nærmest urørt av menneskehender. Den er importert fra Sveits, via Tyskland. Har funnet ut at den ble avskiltet i 2005, og stod stille frem til den ble hentet til Norge ihøsten 2011. Den ble kjøpt fra et lite verksted i Sveits, har ennå ikke fått eieren i tale, men jobber med saken. Vil gjerne ha hele historikken til bilen. Historien som ble fortalt meg var at denne var eiet av en riking som bare kjørte den litt om sommeren, og så ble han syk og døde...., resten ligger i dagen, antagelig løgn fra A-Å. Noen av påstandene var: Original lakk, aldri maskinvasket, helt perfekt tilstand. Sannheten var at han hadde fått den delvis omlakkert i Tyskland (jeg har selv snakket med de som gjorde jobben) Dette er så dårlig gjort at lakken flasser av enkelte steder. Så denne skal til utlandet en dag for en hellakkering av proffer. Om noen har tips så er jeg lutter øre. Jeg reagerte etter en stund på at bilen virket ujevn i stellet, og spurte om det var gjort noe med bilen, om den var fikset opp på noen måte. Det benektet han, men karene i Tyskland fortalte at de hadde gjort mye med bilen. Jeg spurte ham om antenne for mobil var knukket, syntes den var litt stutt og rar, men nei - den skulle være sånn. (Den var selvfølgelig knekt, og jeg har byttet den) Den ble levert med sommerdekk av en lurvete type, og bilen var helt jæv... å kjøre med på disse. De var ikke en gang godkjent for bilen. Har hatt en lang sak med eier av Wange Auto, og han har ryddet opp, men jeg tror han har hatt det tøft med å rydde opp etter Holmin. Misunner ham ikke den jobben, for den fyren har jeg ikke noe positivt å si om. Slik kan jeg fortsette, men heldigvis så er det ikke så negativt som det høres ut. Har hatt bilen inne hos en kyndig kar i Bergen, og han sier at det er en strukturelt veldig bra bil. Ingen rust i det hele tatt, blank som en barnerumpe under. Maskinen virker tett og fin, og ligger på under 1 l på langkjøring. (Selv om Holmin mente å kunne dokumentere at den lå på 0,8 på blandet kjøring!) Vi har lett med lys og lykte i datasystemet på bilen for å se om den er tuklet med på KM, men det ser faktisk greit ut. Til tross for alle løgnene til Mr Holmin ser det ut til at han ikke har bløffet på akkurat det. Det er selvfølgelig noen detaljer med en så gammel bil, men den fremstår som over snittet fin. Irritasjonen for meg var at jeg ble løyet så mye for av Holmin. Prismessig gav jeg nok litt over det jeg burde, men på den annen side tror jeg ikke de tjente så mye på dette salget. Det som skal gjøres fremover er lakkering, nye felger og fete dekk, finne et Navi/multi system Lurer på den nye Dynawin spilleren), og fikse 10-12 detaljer, som feks bytte litt av innendørs trimmen (en sprekk i en list), bytte plastdeksel på siden av sete pga en liten sprekk - den type detaljer. Bilen blir kjørt 3-4000 km i året, og skal vare i 30 år til om jeg får det som jeg vil. Jeg kaller henne for Olga - en stor feit tysker som er deilig å ri
-
Det tok tid og litt leting på nettet, men endelig fant jeg noe som kunne brukes til å sette på nye lykter på min 1996 E38. Min bil har Xenon originalt, med lykter som begynte å bli matte og brune. Dårlig lys og litt slapp i fjeste ble resultatet. Siden jeg kjøpte bilen i februar 2012 har jeg sett etter Angel Eyes lykter til bilen, men var litt på nippet til å gi opp når jeg snublet over en video på You Tube, http://www.youtube.com/watch?v=M4PGj8zoS-Y. Etter litt om og men endte jeg opp med å bestille hos dette firmaet der borte, men avbestilte pga litt rare regler fra dem. De ville ha en kopi av begge sider av mitt kredittkort og en kopi av en ID kort med bilde og en signatur før de shippet varene til Norge. Det får de aldri av meg så jeg avbestilte og fikk pengene tilbake uten problemer. Lette litt til og fant en nett side http://www.umnitza.com, tok kontakt og spurte om de har lykter til meg. Det bekreftet de, og ikke nok med det, de påstod at de hadde mye bedre lykter enn de jeg hadde kjøpt fra deres konkurrent. Litt mailing frem og tilbake, gode og raske svar på dumme spørsmål og vips- så var jeg nesten 1100 USD fattigere, inkludert shipping og toll, og et par fancy lykter rikere. Tok litt tid å få lyktene laget, men shippingen brukte kun en drøy uke. Byttingen tok 1 1/2 time på begge to, brukte filmen i linken ovenfor som guide. Det var ingen rare koblinger eller ekstra ledninger, alt var plug and play. Virket tilog med når jeg slo på lysene. Nå må jeg bare få meg nye og sprekere tåkelys som matcher de nye lyktene. Litt skitten når jobben startet, men utseende er nok litt tris og slapt uansett. På tide med nye lykter.
-
Takker for god tilbakemelding - sikert flere som lurer på disse tingene på forumet, greit å kunne ha noen referanser.