Gå til innhold

Jens Harald

Medlem
  • Innholdsteller

    14
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Om Jens Harald

  • Bursdag 03/26/1994

Profile Information

  • Interesser:
    Oslo

Jens Harald's Achievements

  1. Ja riktig! søkte det opp nå, og det er en slik som står i spilleren. det er en slik ledning som er fastmontert i bilen fra før og som passet den gamle spilleren også, slik at den gamle spilleren hadde både denne "fakra"-inngangen og sånn vanlig inngang, men jeg skulle gjerne fått koblet til den vanlige antennen til fakra-innganen, og en slik ledning vet jeg ikke om finnes? Dette var den jeg kjøpte, men jeg trenger akkurat denne ledningen bare med motsatt kjønn på en måte http://www.ebay.com/itm/CT27AA16-BMW-3- ... 2574bebfb3
  2. Kjøpte og monterte for litt siden en ny (brukt) buisness cd fra england med "mode"-knappen, slik at jeg kan koble til aux (noe som jeg har gjort, og virker utmerket). Problemet er bare at det ikke er noen vanlig antenna inntak på den nye stereoen! jeg kjøpte fra ebay en adapter som jeg trodde skulle gjøre susen, men den hadde motsatt kjønn av hva jeg trengte.. på den nye spilleren er det kun den lille antennene inntaket, mens det normale antenne inntaket rett og slett ikke er der?.. så nå får jeg kun inn et par radiokanaler innimellom hvis jeg er heldig... så det jeg lurer på er: HVA SLAGS ADAPTER TRENGER JEG=? Takker for svar!
  3. fungerer 100%, og ser veldig bra ut. Gi bud! Mail: jensiruler@hotmail.com Bor i Oslo
  4. Min far har en e53 fra 2003 3l bensin, tror han har hatt den fra sånn 2006, den har gått 180-190k km nå og han har ikke hat NOE problemer med den i det heletatt, eneste han har gjort er å bytte noen foringer foran, kostet vel 2k eller noe Ellers ville jeg klart gått for bensin da den er vesentlig sprekere og du får ordentlig rekkesekserlyd bruker ca 1-1.1l på langkjøring og 1.3-1.4 på by-kjøring. (1.5l langkjøring med 1.5 tonns henger)
  5. kan jeg kjøpe noe av dette fra koed? og det som er til ipod, har det aux også? koed kode: www17212 www8632
  6. jeg har en e46, 99-mod, Buisness cd stereo, den har ikke cd-veksler, og den har heller ikke "mode" knappen på stereoen, kun "SCAN/CD" knapp. Jeg vet det er utrolig mange innlegg og DIYer om dette, men har ikke funnet noen som ga meg det svaret jeg trengte. Har jeg i det hele tatt noen utgang til cd-veksler på min buisness stereo? OG HVA trenger jeg for å få aux utgang til den??? send gjerne link til produkter
  7. Ahhh, det ville jeg aldri tenkt på Tusen takk! Noen som vet om de har det på koed? finner det ikke... og hva koster det?
  8. Den er tydeligvis ødelagt, men jeg må jo vite HVA det er for noe for å kjøpe ny! noen som vet hva dette er?
  9. Da tenker jeg at jeg tar en tur til Biltema og kjøper de fjærpressene, samt brytegaffel og noen fastnøkler! noe mer dere anbefaler for denne jobben? holder det med å bruke en vanlig jekk for så å sette støttebukker under? eller burde jeg kanskje kjøpe en ordentlig stor garasjejekk? evt leie en løftebukk for en dag? noen som vet om slik utleie i nærheten av oslo?
  10. hehe, ja, mulig dette blir et litt større prosjekt enn jeg kanskje først hadde tenkt
  11. Takker igjen for svar! takk for tips om ebay, men er litt usikker på om det blir billigere i lengde, med frakt osv... derfor tenkte jeg å bestille følgende deler fra koed: www15378 Styrekugle, Venstre NOK 122,00 NOK 122,00 www15379 Styrekugle, Højre NOK 122,00 NOK 122,00 www1378 Tårnleje, for NOK 142,00 NOK 284,00 www8106 Bærearm, venstre, komp. NOK 765,00 NOK 765,00 www8107 Bærearm, højre, komp. NOK 765,00 NOK 765,00 www1409 Stabilisatorled, for NOK 91,00 NOK 182,00 www3749 Bremseskive, for, 286x22 NOK 163,00 NOK 326,00 www3796 Sæt m/4 bremseklodser NOK 142,00 NOK 142,00 www17747 Smøremiddel NOK 9,00 NOK 9,00 www7950 1 STK - Holdefjeder NOK 30,00 NOK 60,00 www3865 Ankerplade, v, for NOK 294,00 NOK 294,00 www3866 Ankerplade, h, for NOK 294,00 NOK 294,00 ((www3780 Ankerplade, v, bag NOK 97,00 NOK 97,00)) www1416 Sporestang, Venstre NOK 224,00 NOK 224,00 www1417 Sporestang, Højre NOK 224,00 NOK 224,00 Netto NOK 3.910,00 Fraktkostnader (28,80 kg) NOK 338,00 Moms (25%) NOK 1.062,00 Totalt NOK 5.310,00 Er dette en grei handleliste, eller er det noe jeg bør tilføye, eller kanskje fjerne? ble litt dyrt med 5.5k bare for deler?
  12. Takker for mange svar! Men trenger jeg å kjøpe hele bærearmen med foringer, eller holder det kun med de bakre foringene?
  13. ja, sikringen har gått, kortslutning, så da er det bare å begynne å lete i sikringspanelet
  14. Har en e46 99 mod, som har fått lit "slark" i forstillingen. slik at det "dunker" og "klunker" når man kjører i fartsdumper, hull, og grusveier... merker det også i rattet, men ikke på god vei, eller i høye hastigheter... det hender at det vibrerer litt i rattet ved 50-70km/t og litt ved ned bremsing. hvis jeg tar å sparker litt til et av forhjulene så kan jeg få det til å bevege seg litt "fram og tilbake".. har kjørt med dette en stund nå, men har begynt å gå litt lei. har derfor bestemt meg for å bytte de delene som trengs, men vet ikke helt hvilke deler det er snakk om? *bærearm, foringer i bærearm, bærekuler, stabstag, styrekule++?? trenger jeg å bytte alt, eller er det antagelig bare èn del som bør byttes? tenkte jeg også burde bytte bremseskive, klosser, og kanskje ankerplate? samtidig som jeg bytter det andre. noen sensorer? tenkte jeg skulle bestille fra www.koed.no, så fint hvis noen kanskje kan hjelpe meg å finne de delene jeg trenger! er dette forresten en jobb jeg kan gjøre selv? har ikke så mye avansert utstyr annen enn et skrallesett... Takker for svar!!
×
×
  • Opprett ny...