Gå til innhold

cnyquist

Medlem
  • Innholdsteller

    23
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

cnyquist's Achievements

  1. Hei, Skal skifte en rusten forskjerm på en E46 2003 Facelift. Er det noen som vet om man trenger å fjerne støtfanger foran? (M-sport) eller holder det med å løsne innerskjerm i hjulbuen?
  2. Hei skal gjøre samme jobben, hvordan gikk det? Noen tips?
  3. Har du en forskjerm liggende til en e46 facelift? Isåfall så ta kontakt.
  4. Er det noen som har noen forskjermer til nevnte bil?
  5. Selger min 330XI 03 modell. En suveren bil, med en helt rå motor og fantastisk kjøreegenskaper. 3 liters rekkesekser med orginale 231 Hk. 4WD. Bilen har ALT av ekstrautstyr. Fullskinn, sportstoler, soltak, el-seter, stor navi skjerm, Harman Kardon lydanlegg, integrert handsfree tlf, multifunksjonsratt, bygd inn Ipod/Iphone kobling, skipose, xenon +++ Det er foretatt en hel rekke forbedringer på bilen i løpet av det siste året. Bl.a skiftet skiver og klosser både foran og bak. Skiftet veivhusventilasjon, termostat, alle remmer, ventilløftere samt fjærer bak. Alt kan dokumenteres. Service hefte med stempler fra merkeverksted. Det finnes ikke rust, bilen er svært veldholdt både på innsiden og utsiden. EU kontroll nettopp tatt. Pris 235 000,- Dette er en vanvittig rå og morsom bil å kjøre. Både praktisk og sprek. Ta kontakt ved interesse på mail: cnyquist@hotmail.com
  6. Har en BMW 330XI Touring 03 facelift. Har bemerket siste tiden at noen ganger når jeg drar på i oppoverbakke så vibrerer det i bilen, det virker som om det kommer fra høyre forhjul. Kan det være noe med forstillingen, f.eks stab stag el pakn som må skiftes? Drivknute? Når jeg drar på i flatmark så merker jeg ikke noe? Noe som har en ide om hva dette kan være?
  7. fikk skiftet ventilløfterne på min 330XI ved BMW verkstedet i Strømstad, halv pris ift i Norge. God service og man vet at alt er gjort riktig
  8. Har en 03 330XIAT Touring hvor det er 100% differanse mellom bremsekraft til håndbrekken, dvs håndbrekket fungerer bare på den ene siden. Virker som om noe har hengt seg opp eller noe. Er det noen som har erfaring med dette, og hva bør jeg sjekke? Takker for svar!
  9. jepp da var det bare å få tak i det spesialverktøyet for å løsne låsmekanismen...
  10. Min spiller er nyere enn denne, skjerm i midten og knapper på begge sider
  11. Har en e46 03 mod med eldre buisness spiller med navi skjerm m kasettspiller bak. Vil prøve å installere Aux kabel bak, men får ikke løs makkverket fra dashbordet. Løsner pyntelistene og skruene bak, og får løs spilleren på hø side. Men det er akkurat som om noe butter imot på venstre side. Noen som har en ide hva problemet er?
  12. Har en 330 Xi 03 touring. Har lagt merke til til dels kraftige vibrasjoner i rattet ved bremsing. Spesielt dersom bilen har stått i ro en ukes tid. Kan det være at kaliperene har hengt seg opp? Merker lette vibrasjoner ved lett bremsing, med de er borte når man bremser kraftig. Hva kan man gjøre selv med dette? Hvordan smøre kaliperene? Noen som vet en DIY?
  13. Kjøpte noen brukte 17" M-tech felger her om dagen. Da lakken er flasset litt av enkelte steder tenkte jeg å pusse de opp. Er det noen som vet om et bra sted å levere de til sandblåsning/lakkering på Østlandet? Kan det være rimeligere f.eks i Sverige?
  14. Hvor i landet befinner du deg? Jeg kan være interessert, bor i Fredrikstad. Hva er innpress?
×
×
  • Opprett ny...