Gå til innhold

Molo1993

Medlem
  • Innholdsteller

    86
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Om Molo1993

  • Bursdag 05/01/1993

Molo1993's Achievements

  1. Takk for alle svar. Har linket postet til han som eier bilen så har får noen tips Angående siste spørsmål, skal be han prøve å feste den grønne/gule ledningen til jord isteden for og se om det blir noe bedring. Tenningslåsen fungerer som normalt, har ikke gjort noe med sluttstykket. Bilelektronikk er virkelig ikke min greie, og har igrunn ikke peil på hvor de forskjellige kablene går til. Har også forsøkt og google denne gul/grønne ledningen på både Norsk og Engelsk, men finner ingen informasjon om den
  2. Hei. Legger ut denne på vegne av en kamerat. Han har en E39 520IA 1997 mod, fungert feilfritt frem til idag. Tidligere ville den ikke starte, noe vi løste ved å feste kablene riktig på dynamoen. Etter dette ble fikset, så viser det seg at bilen aldri skrur av tenningen selv om nøkkelen ikke står i. Oljelampen lyser også konstant (Ja, sjekket at det er olje på den) Det som er blitt gjort er og feste den blå, og gul/grønne kabelen på dynamoen slik at bilen starter. Legger ved bildet av instrumentpanel etter at nøkkel er vridd til hakk "0" og tatt ut av tenningen. Den "plinger" også som normalt når man vrir til hakk "2" Noen som har noe forslag til hva som kan være galt? Har også forsøkt og ta av + polen i 10min men til ingen nytte. Mvh Jørn Alexander
  3. Hei. Har nå nylig byttet termostaten på bilen. Termostaten er sjekket før jeg satte den i, så jeg vet at den åpner på 95C som den skal. Har forhørt meg med Bmw i Oslo om det finnes andre termostater til denne, siden jeg har hørt noe om en "sommer" og "vinter" termostat, men ifølge de hos Bmw så finnes det kun den som åpner på 95C. Problemet nå, er at uten termostat, så holder temperaturen seg stabilt rett opp når jeg kjører, uten varmeapparatet i gang. Men etter at jeg satt i termostaten, så har det samme problemet kommet tilbake som tidligere, måleren går nesten til det røde området, samme om den står på tomgang, eller om jeg kjører. Så da forsøkte jeg og stille litt på varmeapparatet, satte viften og varmen på maks, og da senket temperaturen seg til normalt, men skrur jeg ned enten viftehastigheten eller temperaturen noe som helst, så går temperaturen på kjølevannet opp igjen. Har sjekket på slangene foran, det er trykk der, men ikke noe mer enn det som er normalt. Eneste unormale med slangene, er at slangen som går fra termostat huset og tilbake til radiatoren er helt kald, men den som går fra radiatoren og inn i toppen er glovarm. Noen som vet hva dette kan være? Hadde det samme problemet når jeg hentet bilen, men da fikk jeg vite at jeg måtte bytte vannpumpen, noe jeg har gjort, men tydeligvis til ingen bedring. Jeg har luftet systemet skikkelig, og det kommer ikke noe annet enn kjølevæske ut av lufteskruen, selv på kald/ lunken motor. Jeg vet rett å slett ikke hva det kan være lenger, så har valgt og legge ut bilen for salg. Men jeg håper og få noen tips om hva det kan være, slik at jeg da kan si dette videre til neste eier. På forhånd, takk for alle svar!
  4. Sjekket med Bmw i Oslo som sier at det kun finnes en termostat til bilen min, den som åpner på 95C. Var nettopp nede og sjekket og fant ut at det manglet endel kjølevæske, og nå som motoren er kald, så virker det som om det er endel luft i systemet fremdeles. Noen som vet om en god teknikk for og bli kvitt den resterende luften? Får ikke sjekket noe denne uken tror jeg, pga kurs og sånt men så fort jeg har tid så skal jeg nok en gang forsøke og ta fatt i problemet, fungerer det ikke da så blir bilen solgt som den står.
  5. Hmm, føler at jeg har fått luftet systemet skikkelig. Men skal ta en kikk i morra og se om det mangler noe, også sjekke etter eventuelle luftbobler. Fungerer ikke det så ringer jeg Bmw på mandagen og hører om de bilene ble levert med en annen termostat, siden den er like stabil på det nivået den havner på, som andre biler jeg har sett og hatt når de ligger på dritstemp nivået (midt på). Fikk nemlig vite det at det er mulig at disse bilene egentlig skal åpne på 80C, ikke 95C men det gjennstår jo og se
  6. Kaldt motor, fikk gjennom det jeg skulle, tilførte strøm så jeg fikk igang varmeapperatet så vannpumpa gikk rundt, deretter tok jeg en kjøretur også fylte jeg på det resterende istad. Skal sjekke igjen i morgen om det er nok på, men det burde være nok der. Når jeg åpnet lufteskruen så kom det kun rent vann, riktignok så åpnet jeg lufteskruen når motoren var varm så det kan være derfor.
  7. Tviler, byttet termostat, viskose og vannpumpe. Vet ikke helt hva mer det kan være :S
  8. Skjønte ikke helt hvilken plugg du mente, fant kun en hvit en. Men det merkligste skjedde nå, hadde som sagt tatt av minuspolen i natt, og når jeg sjekket istad så ville vinduet opp ca 4cm, men når jeg begynte og kjøre så fikk jeg ruten helt opp :S Regner da med at enten motoren begynner og bli dårlig, eller at det kun var hjernen som køddet til systemet i går MEN, nytt problem, har byttet så og si alle delene til kjølesystemet nå, fylt på med kjølevæske og luftet det skikkelig (ingen bobler ut av lufteskruen), men fremdeles går bilen varm. Den gikk ikke varm når jeg kjørte uten termostat, men den gjorde det når jeg sto på tomgang uten termostat. Etter at jeg satt inn termostat nå, så går den opp til like før det røde området (se bildet) og blir der, og da er det det samme om jeg kjører eller om den står på tomgang. Termostaten jeg byttet til åpner på 95C noe som jeg har sjekket at den gjør, men har fått et tips om at dette kan være feil termostat? Noen som vet noe om det? Som man kan se på bildet, så er nålen ganske nærme det røde området, men den flytter seg ikke når den har kommet dit, kjørte bilen ca 15km med nålen der, og lot bilen stå på tomgang i ca 10min når jeg kom hjem uten at den flyttet på seg :S
  9. Hehe, det problemet har jeg hatt tidligere, sjekket begge de plast festene og virker som de er intakte og på den plassen de skal være. Så begynner virkelig og tro at det er selve motoren som er gåen, har lest noen sånne småfikser, som å banke litt hard i den med enden på en skrutrekker og litt sånt for og få den til og våkne midtlertidig.
  10. Thundercoil: Hvilken wire er det snakk om? Kunne ikke se en wire mens jeg hadde av dørtrekket. Kimf: Regner med motoren du snakker om er den til vinduet og ikke selve motoren til bilen. Som sagt så holdt jeg på når det ble mørkt, så litt vanskelig å se det dere snakker om, men skal se mer på dette i morgen og håper jeg får ordnet dette, føler ikke bilen står helt trygt med vinduet nede for og si det sånn, men takk for kjapt svar!
  11. Har nå skrudd av minus på batteriet og skal la den stå sånn til i morgen slik at den kan få "resatt" seg.
  12. Hei, nå ikveld når jeg skulle lukke igjen vinduet så vil det ikke gå opp igjen, passasjer vinduet og takluka fungerer som de skal, men på førersiden så kan jeg høre at ting jobber litt når jeg trykker ned, også bare et lite klikk fra motoren og rele når jeg trykker opp. Jeg kan se at det store tannhjul aktige tingen inni døra flytter på seg omtrent 0,5cm men ikke noe mer, dette gjelder om jeg trykker enten opp eller ned. Er det noen som vet hva problemet kan være? Sjekket sikringene, men finner ingen som er defekte. Regner også med at om det hadde vært sikring, så hadde ikke passasjervinduet fungert heller. Bilen er en E36 Coupe 316i, 1993 modell. Hadde vært flott med svar så fort som overhodet mulig, bare noen tips om hva jeg burde sjekke og også lokasjon for dette tas imot med stor takk!
  13. Har funnet ut at delenr på den delen fra de to typene er like, så da regner jeg med det går overens. Men jeg lurer fremdeles på om noen veit om dette er en komplisert jobb eller ikke? Har googlet litt rundt, men forstår ikke alt som står på Engelsk.
  14. Heisann. Har hatt litt problemer med vinduene på coupen, og har nå endelig funnet ut hva det er, den lille bryteren som sitter i låsefestet elns i dørkarmen mangler på passasjersiden, så regner med det er derfor den knoter på sentrallåsen, og at det er derfor den ikke lukker opp og igjen den lille glippe i ruta når jeg åpner og lukker døra, bruke knappen innvendig etter at døren er lukket for at vinduet skal være lukket. Er det noen her som vet om jeg kan bruke dette festet fra sedan/ touring? Og om noen har gjort dette tidligere, og kan forklare hvordan det gjøres, så hadde det vært topp! Eventuelt om noen veit hva som må gjøres, om det er en kobling inne i dette festet eller om jeg må dra kabel innvendig i karosseriet helt til pluggen. Ganske ny på denne nye versjonen av forumet, men legger ved bilde som vedlegg. Det er bryteren inne i den delen på bildet det er snakk om.
  15. Hadde det vært styresnekka så hadde den vært hard hele veien, men det går helt fint å svinge så lenge jeg ikke slutter og så begynner igjen, for da kommer det som regel et lite "nøkk" og noen høye "klagelyder" fra rattstamma.
×
×
  • Opprett ny...