Gå til innhold

joakimmarkussen

Medlem
  • Innholdsteller

    33
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av joakimmarkussen

  1. lyst å importere en smelt e46 m3 trenger motor og drivverk.. noen som har en god import side?
  2. tar de ytre vindus listene dine!! på fører siden foran og bak. 100 kr mine er irret. henter de i dag.
  3. takk for hjelpen, dette skal nok gå fint håper eg. må bare få den i posten snart
  4. noen her inne som har byttet en veivhus ventilasjon på en 316i n42 mskin før og vil gi meg noen tips og triks til hvordan eg skal gjøre dette?
  5. hvor mye for mattene? kan du sende til bergen?
  6. eletriske sportstoler foran samma om det er fra coupe eller sedan.. seterygg bak med armlene PS... samma ka stoff eller skinn de er trekt i bare skumgummien er i toppstand.. høyre side skjørt facelift org. helst i mørk Metallic grå eller m3 sideskjørt men da må eg ha begge. må ikke være riper eller bulker i. venstre fram skjærm må være helt strøken og ingen rust.. ende potte med dobble tuter til en n42 maskin. gummi matter (4stk) m-tech 2 bak fanger kamber justerings topper foran veivhus ventilasjon m slanger til n42 maskin toppdeksel pakninger og alle små pakninger til toppdeksel (n42 maskin)
  7. hvordan kan eg fjerne ventil tikkingen? må eg bytte alt av fjærer og tetninger osv... eller bare kamaxelen?? takk for nyttige svar..
  8. oki han egentlig ikke peilig på motor men eg får søke litt på youtube og se om eg finner ut hvordan eg skifter den. men den bruker egentlig ikke så mye olje men helt nederst på peile pinnen ser det litt hvit/gul gugge men det er ikke topppakningen som er gåen det er eg sikker på og det er ikke gugge i påfylling lokket.. men takk for svar
  9. har en bmw e46 316i motortype n42. og den lekker olje har skrudd av motor deksler og har funne noen små lekkasjer i noen følere og ventiler eller hva det kalles, men det er for små lekkasjer for det som ligger på bakken under bilen. noen som kjenner til slike problemer på den type motor? har hørt at det er en elendig motor av bmw. takk for nyttige svar
  10. hei var på gs bildeler og bestilte camber stag bak på min e46 pga for stort impress på felgene så stikker alt forlangt utfor hjul buen. men har aldri vært borti dette greiene før er det noe hokkus pokkus? evt ka verktøy og sånn må eg han? ka må eg passe meg for, er det noe som eg må være forsiktig med? må eg a hjul stillings kontroll på bilen etter eg har byttet til cambers? vist noen har en video der det blir utført hadde det vært strålende takk for nyttige svar.
  11. skal valse hjul buene. tenkte eg skulle hive på noen kambers også..... så vist det ikke går så far eg det bare til og gå så enkelt er det ønske meg lykke til!
  12. eg har kjøpt noen GS black edition 18" felger til min e46 men er det noen som vet om de passer til min bil? Boltsirkel: 5x120 Bredde: 9" Dekk: 215/35-R18 på forhond takk for nyttige svar.
  13. oki får se om eg finner ut av det på din måte takk for hjelpen
  14. men de lyste fra kl 3 i natt til 12 i mores dine slokker vell før det
  15. på mandag skiftet eg ut skilt lysene til led pærer og i går la eg merke til at de ikke slutter og lyse når tenningen er av. de er mye kraftigere når de skal være på men når eg skrur alle lysene av så blir de bare svakere. noen som vet va det kan være ? er forresten en e46 02mod vist det har noe og si.
  16. jo takk, han skulle se om han får tid på onsdag skal be han kjenne over alle foringer og bremser
  17. hei. har en bmw 316i e46 02 mod og det er noe gale med forstillingen men vet ikke helt hva. når eg kjører over små hull og humper i veien høres det ut som om alt er løst under der, å når eg bremser drar an bilen til en av sidene/når eg ikke holder på ratte så svinger den når eg bremser. den er blitt veldig myk så når eg kjører over en farts homp, homper jo eg bort over veien når eg har kjørt over den. noen som har noen ider på hva det kan være? var en venn av meg som er mekaniker og har akkurat samme bil, han sa det var linkene.
  18. trenger -bakrute senker -m3 list/spoiler til koffertlokket -m-tech bakfanger -arm lene midt må være svart
  19. har nettopp byttet olje og det kommer fram deles til bake. men det kan jo ha noe med at den blir brukt til mye små kjøring og råning? men den svetter også ganske mye olje på motoren ett sted usikker på hvor, men eg tror det er fra de ventilene fremst på blokken. har kjøpt nye o ringer til di så skal skifte de no til uken og se om den fram deles svetter, ka det ha noe med det og gjøre?
  20. er det noe dyrt og fikse på verksted ?
  21. kan du sende til bergen ?
  22. må passe til en e46 02 facelift mod. skal helst være mørke grå, men kan lakere den sjøl vist det er noen som har en slik fanger..
  23. takk for svarene. men "guggen" er enda ikke vekke og den er helt nede på peile pinnen.. men hvordan kan eg tømme bilen for kjøle veske då ?
  24. skal ta meg en lang tur i helgen se om det forsvinner, men det er helt nede på peile pinnen det kommer..
×
×
  • Opprett ny...