Gå til innhold

CabrioHauk

Medlem
  • Innholdsteller

    16
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Profile Information

  • Kjøretøy
    -93 e36 325cabrio

CabrioHauk's Achievements

  1. Har fått montert fire stykker justerbare Spax-demperne på bilen. Fant på Gasolin. Ble helt kanon.
  2. Jeg har et sånn sportsratt med airbagmodul i rattet og lampe på nederste eike i en -93 e36 cabrio. Lurer på hvordan dette lyset skal lyse. Regner med at rattet kommer fra gs-bildeler, siden de har det på nettsiden sin.
  3. Først måtte jeg rive ut og sjekke føringsveier. Byttet ut originale elementer med noen fra MTX audio. Måtte også få gjemt bort forsterkerne, fra Mtx audio de også. En til frontsett og en til høyttalerne til ungene, bakhøyttalere. Da var grunnlyden i bilen ordnet. Ingen ekstra utskjæringer gjort. Spilleren er forresten en eldre Pioneer deh-p77mp. Å få en subkasse inn i bilen uten at hele bagasjerommet ble brukt krevde litt søking på nettet, før jeg fant en brukendes løsning som jeg lagde litt større. Subben er en 10", også fra MTX audio. Monoblokka er også en sak fra MTX audio. Fikk heldigvis monoblokka under cab-rommet, sånn at jeg kan bruke hele den romsligste delen av bagasjerommet til bagasje. Dette oppsettet funker over all forventning for meg. Men, jeg må passe godt på når jeg spiller høyt for alle tre forsterkerne er noe overdimensjonerte. Krevde endel innstillingstid og flere musikksjangere for å finne en felles grense som ikke må overstyres.
  4. Ok. På andre siden er det en kobling som er gule plastplugger på. Er der airbagens kollisjonsføler?
  5. Noen som vet hva dette er? Den henger mellom støtfanger og plast-innerskjermen på høyre side foran.
  6. Jeg får koble fra minuspolen og ta ut instrumentene for å sjekke alle pærene, rett og slett. Får se hva som dukker opp etterpå.
  7. Takker. Var det jeg var redd for. Skal på pkk. snart.
  8. Jeg har en -93 325 cabrio, og lurer på om airbag-lampen skal lyse i noen sekunder når tenningen settes på, eller skal den kun lyse når det er feil på airbag?
  9. Vask motoren, få bilen opp i lufta. Ha varm motor igang, se etter oljelekkasjen med lykt. Burde ikke være vanskelig å finne med såpass mye svinn.
  10. Takk skal du ha. Var kjekt at det var så mange som har erfaringer.
  11. Da slenger jeg ut et spørsmål her, og håpet så mange som mulig svarer. Det gjelder først og fremst en e36 cabrio 325. Hva slags dempere ville dere gått for? Hva bruker folket? Bilen er godkjent med H&R senkefjærer. Jeg vil ha bilen relativt hard, med de fjærene. Jeg får godt tilbud på Sachs, men lurer på om jeg skal gå for noe annet.
  12. Jeg får bare varm luft i luftkanalen mot vindu og gulv. Dysene ut i kupeen fungerer fint. Bilen har ac. Virker som varmeregulatorene for begge soner er uten kontakt, liksom. Noen som har tips om hva som kan være feilen?
  13. Takker. Når du sier hjemmesiden, mener du i utlandet....
  14. CabrioHauk

    325i

    Har de nye pluggene riktig elektrodeavstand?
  15. Noen som har prøvd Spax dempere på sin e36? Jeg må bytte dempere bak på min 325 cabrio, og og vurderer dette sammen med h&r fjærene som står på bilen idag. Jeg klarer heller ikke finne noen forhandler i Norge som har vognliste på disse på nettet.
×
×
  • Opprett ny...