
Be-eM-We
Medlem-
Innholdsteller
45 -
Ble med
-
Besøkte siden sist
Innholdstype
Profiler
Artikler
Forum
Galleri
Blogger
Kalender
Alt skrevet av Be-eM-We
-
Hei. Jeg har en strøken e60 525D 2004 modell som bare har lagt og slengt i garasjen i det siste. Et led lys på USB laderen og bilalarmen har tappet batteriet helt for strøm. Jeg ladet det fullt opp igjen for 2 dager siden men bilen vil ikke starte. Jeg får opp en feilmelding "fuel pump faulty" men jeg vet at det ikke stemmer fordi jeg hører at pumpa går. Startmotoren går rundt som den skal og pumpa slår inn men ingen start.Jeg har sjekket alle sikringer som er i bilen. Bilen virka helt topp den kvelden jeg plasserte bilen i garasjen før den gikk tom for strøm. noen som har en idè om hva dette kan være ?
-
Takk for alle innspill. Jeg sendte videoopptaket sammen med klagen og jeg fikk soleklart medhold. Bota for solfilmen var i følge klageinstansen altfor høy og hele greia ble karakterisert som et stort "rot". som kompensasjon for alt dette så slapp jeg å betale noen som helst ting og fikk en stor unnskyldning fra høyeste hold. Jeg ble så oppringt av politiet og fikk en forespørsel på om jeg ville annmelde forholdet. Jeg sa at jeg ville ha betenkningstid.
-
Takk for innelggene! Kanskje jeg er paranoid men jeg føler at hele greia er et komplott mot meg. Ingen av kameratene mine har fått bot eller forelegg for soting og så leser jeg på nettet nå at ulovlig soting får samme straff som kjøring av nediset bilruter og det er 2000 kr. Det er jo noe merkelig som foregår her.
-
Hei. Jeg var ute på en kjøretur med bilen min da jeg ble stoppet av Statens Vegvesen ved en rutinekontroll. De skulle sjekke førerkort og vognkort. Jeg fant frem vognkortet, men når jeg skulle finne førerkortet så såg jeg at det ikke lå der det alltid ligger. Jeg forteller kontrolløren at jeg aldri glemmer førerkortet mitt og at dette er første gangen. Jeg spør om han kan gjøre et unntak for denne gang. Han sier: "Det er ikke noe problem, jeg trenger bare hele fødselsnummeret ditt og et bankkort som legitimasjon." og det får han. Så rusler han over veien til vegvesenbilen sin og kjører infoen manuellt. I mellomtiden så kommer kollegaen hans bort til meg og kikker på rutene mine. Han sier til meg at jeg må fjerne solfilmen og det på stedet! Fordi at det er ulovlig. Han var veldig frekk og kvass i tonen. Jeg forteller han at det er lagt på proffesjonellt og at jeg da vil at et sertifisert verksted skal ta det av. Han begynner da å true meg med at hvis jeg ikke fjerner det så tar han skiltene mine. Rolig og høflig prøver jeg å fortelle han at han ikke kan ta skiltene mine men at han kan gi meg kjøreforbud. Det gør at han blir rasende forbanna og spaserer bort til kollegaen sin (som sjekker meg på data) og begynner å prate og peke mot meg. I mellomtiden så legger jeg merke til at førerkortet mitt faktisk ligger på gulvet. Jeg plukker det opp og roper kontrollørene bort til meg. Jeg viser førerkortet for ordens skyld. Det er nå helvetet begynner. Han kjefter og smeller og sier til meg at jeg får bot like vel for glemt førerkort, selv om han sa at det var i orden først og at det ikke hjalp at jeg viste førerkortet nå.("I had my chance") Dette er jo tydligvis misbruk av sin stilling fra vegvesenet sin side og nå i dag så sitter jeg med en bot på 500 kroner for glemt førerkort og en bot på 4000 kroner for solfilm på rutene fremme... Hva mener dere om denne saken ? Hva hadde dere gjort?
-
Heheh.
-
Det som dere sier er bare tull. Den skruen er kon. Den er med på å sentrere bremseskivehullene på navet.
-
Jeg skal kjøpe meg 4 stk senterringer men jeg er usikker på diameteren på disse felgene. Hadde vert kjempestas hvis noen tilfeldigvis vet navnet på felgene mine Mvh Remi