Gå til innhold

'BMW'

Medlem
  • Innholdsteller

    73
  • Ble med

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

  1. https://www.finn.no/car/used/ad.html?finnkode=361311914 https://www.finn.no/car/used/ad.html?finnkode=361098276 Har noe skjedd med prisene på 23 år gamle E46 som har gått 300k??
  2. Jeg har abo og det står ingenting i artikkelen om de antennene. Journalisten har vært opptatt av helt andre ting... Er derfor jeg spør her. Vi hadde eksterne antenner på NMT mobil i forrige århundre, men kun én. Har ikke sett eksterne antenner på GMS telefoner. Iallfall ikke 2 stk.
  3. Antennene er iallfall spennende, skulle tro PST var tidligere eier...
  4. Sorry, men det arbeidet tror jeg ikke fører frem, er jo ingen 7-serie der. Uten at det egentlig betyr noe, det jeg lurer på er hva slags antenner dette er.
  5. Godt observert, men det er ikke Jahre, det er en "vanlig" privatperson. Og om det hadde vært han, hva brukes disse antennene til?
  6. Fant dette i en artikkel i en nettavis og ble nysgjerrig. Kan se ut som mobilantenner, men bildet skal være tatt nå. Og man hadde jo heller ikke 2 antenner før i tiden..
  7. Som man ser så er det trangt... (Har etterpå fjernet vakuumslangen uten at det hjalp)
  8. Takk for link. Sikringer er sjekket. Begynte like godt å demontere for å sjekke viften og den satt fast. Så Inpa tester den ikke. Men jeg klarer ikke å få den ut. Dette er 316i og motoren bygger tilsynelatende mer i høyden enn de US-motorene som er vist på Youtube. Der virker det som om klaringen er større, viften kommer ut uten problemer. Noen som har bytte vifte på 316i, håper ikke toppdekselet må av..🤔
  9. Viften sluttet plutselig å fungere, ingen ulyder på forhånd. Motstanden er byttet uten at det hjalp. Inpa finner ingen feil og viser alle 4 bryterstillinger for viftehastighet. Man kan også høre at spjeld beveger seg når man skrur på viftebryteren. Vil Inpa vise om det er brudd eller kortslutning i viften?
  10. Har stasjonsvogn fra før og nå kjøpt sedan. Oppdaget at ventil-deksler er forskjellige. Sedan dekselet har også et slags lokk., se pil. Kan en av motorene være byttet ut? Stasjonsvogn: Sedan
  11. Det jeg mener er om jeg må bytte komplett beltestrammer eller om det er mulig å bytte bare hjulet. Mindre jobb og ca halv pris.
  12. Har inpa, men det gir ingen koder på 5L40-E (GM) automat som går i nødmodus.
  13. Delene kom i går. Var på lager hos reservedeler24.co.no når jeg bestilte 11.07. De brukte én uke på å pakke og resten av tiden sirkulerte den i DHL's systemer.... Om ikke annet så er noe endret etter bytte av wide-sensoren. Den fusker verre enn tidligere, men jeg får ikke den økningen i tomgangsturtallet lenger. Spenningen fra sensoren er enda høyere enn tidligere. Sensoren etter katalysatoren er parkert på 0.45.
  14. Ok, har misforstått, trodde verdiene jeg hadde var innenfor arbeidsområdet til sensoren, at den kunne gå så høyt i ekstreme tilfeller. Har bestilt ny. Kommer tilbake med resultatet.
  15. Igjen, mange takk for hjelpen! Jo, det har jeg, men "live data" er grået ut. Fant "Read error like INPA" konfigurasjonen. Etter å ha slått av denne går Analog 3 hele runden, men stopper med feilmelding på andre linje. 2 x Enter så går den videre. Sensor before cat bank 1 ligger ca fra 1.5 til 2.5. Dette er wideband-sensoren foran katalysatoren. Som jeg skrev så var denne så rusten at den kan være original. Sensor behind cat bank 1 Denne ligger mellom 0.1 og 0.25. Ble altså nylig byttet. Ut fra stanken av eksosen vil jeg si at blandingen er veldig fet. Det kan jo forklares ved at wideband-sensoren feilaktig viser at blandingen er mager og at styringen derfor forsøker å gjøre blandingen fetere. Men da burde vel sensor 2 vist fet blanding? Slik ser det ut nå: Ja, jeg har grenrør uten katalysatorer, slik som vist på bildet som er linket over. Har kun sensor 12 (Wide) og 13 Narrow: Vet dessverre ikke, hun jeg kjøpte bilen av viste ingenting om historikken. Men Analog 3 bildet viser jo mange flere sensorer enn de 2 jeg har, kan vel tyde på at de ikke er kodet bort? Virker også rart at jeg får verdier på Sensor behind bank 2 og Sensor int. bank 1 når disse ikke finnes. En muligens viktig opplysning som jeg ikke har nevnt. Bilen passerte EU sist gang og er kjørt bare ca 3k km etter dette.
×
×
  • Opprett ny...