Gå til innhold

gjs

Medlem
  • Innholdsteller

    9
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av gjs

  1. Har 843 ja. Takk for kjapt svar
  2. Hei. Jeg har en X1 med 18d motor, 1995ccm. En nedtrimmet 2,0 motor. Hos biltilsynet står det 100kW og på VIN utlisting fra bmwgroup står det 105kW. Er det slik at bilene produseres og fraktes til Norge, for så å få redusert effekten? Eller er det andre årsaker til at infoen er ulik ? mvh Geir
  3. Hei.I går konket et eller annet elektrisk i 325n .. Dashbordet slukket helt. Med det mener jeg alt dødt .. i 10-15sek. Kommer så tilbake 2-4sek. Vifte, radio, turtelduer ikon/symboler klokke osv.dødt. men bilen går som en drøm.. Kjørt hjem, stoppet bilen og mistenkte batteriet.. målte det til 12.5V. Startet bilen og målte 14.5V. Virker på meg som en felles sak... løsninger ledning ? Løsninger kontakt ? Sjekket tilkoplinger på batteriet... alt ser ut til å sitte bra. Tips?
  4. Mener det er 2 på europeiske versjoner og 1 på US og Canada versjoner.... Men ikke 100% sikker.... Men hvis du åpner opp så kan du jo sjekke
  5. Hei. Fikk samme problem på min 325 E90 for et par dager siden. Har målt spenning på 3-4 V på venstre siden, mens det er 12V på høyre siden. Misstenker releproblem.... Men er det noen som har et diagram over hvor relene sitter? Finner ingen på sikringspanelet i hanskerommet. Men lurer på om det kan ligge i en av boksene under panseret... Men hadde vært kjekt å vite hvilket rele jeg bør bytte mvh Geir
  6. Hei. Jeg har montert en Defa motorvarmer (sitter på baksiden av bunnpanna). Sjekket så temp. med en ODB avleser og etter ca.3 timer viser den 43grd. Helt ok, siden jeg varmer olja, mens motortemp. vel måles i kjølevannet... Når jeg starter opp og får sirkulert olje rundt i systemet, stiger temp kjapt til 50-53 grader. 2 spørsmål rundt motortemp. Kjørte så en kort tur, og ser at motortemp svinger mellom 75 og 84 grader... Stiger rolig, for så å falle ganske raskt. Tyder på termostat som regulerer. Er dette normaltemp på en 325i e90 ? Mener min tidligere A6 lå på 90 grd konstant... Er det noen som ser noen problemer med å la motorvarmer som denne stå på 12-15 timer av gangen?
  7. Dere hadde helt rett Toppladet batteri, og feilmeldinger forsvant som dugg for solen. Me happy
  8. Takker Da blir det nytt batteri imorgen.
  9. E90 2005 325iA, gikk tom for strøm og ville ikke starte. Det ble koplet til startkabler, bilen startet. Problemet som dukket opp når bilen startet er at Kontrollampe for "DSC og DTC har blitt aktivert", lyser og det samme gjør varsellampe som indikerer at "Starthjelpsystemet" (bakkestart) er ute av funksjon. Syns det er pussig at dette inntreffer samtidig. Ikke umulig selvsagt, men likevel.... Noen som har vært borti tilsvarende , eller er dette bare rein tilfeldighet...?
×
×
  • Opprett ny...