Er i ferd med å gå til innkjøp av felger til min F10 i størrelse 20" med bredde 10,5 bak og 9 framme. ET framme er 25, ET 35 bak.
Foreløpig har jeg ikke senk på bilen (det er 530D x-drive med M-sport).
Nå er jeg fullstendig klar over at det mest logiske bør være å gå ned i dekkprofil når man øker omkretsen på felgen (i dette tilfellet ned fra 40 til 35 framme og fra 35 til 30 bak fra mine originale 19").
Men tenker jeg helt feil når jeg vurderer å beholde den originale profilen med 40 framme og 35 bak til tross for at jeg går opp en tomme? Bakgrunn for dette er, i følge mine gamle geometriske kunnskaper, at avstanden mellom skjermen og ned til hjulet bør bli mindre med en slik løsning? Selvsagt, bilen kommer til å sitte høyere fra bakken, men ut i fra beregninger bør det også bidra til å redusere gapet mellom skjermen og hjulet. Eller er jeg helt ut i geografien og sykler?
Forresten, hvilken dimensjon på dekk hadde dere anbefalt på disse felger? 245 fremme og 275 bak slik som det er tillat i vognkortet? Eller 255 framme og 285 bak?
Setter pris på eventuelle tilbakemeldinger.