Gå til innhold

Kristoffer497

Medlem
  • Innholdsteller

    12
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Profile Information

  • Kjønn:
    Mann
  • Bosted:
    Lier
  • Kjøretøy
    BMW E39 520i 2003

Nylige profilbesøk

823 profilvisninger

Kristoffer497's Achievements

  1. Takker!
  2. Har du lyst å sende meg en kopi av søknaden? 😊
  3. Fått noe svar på søknaden din enda? 😊
  4. Kjempeflott!😀👌, vet liksom ikke helt hva jeg må ha med og ikke.
  5. Hold gjerne tråden oppdatert med info om hvordan det går underveis, veldig kjekt at du holder på samtidig da du kansje har svaret på noe jeg plundrer med osv. Holder på med på med nesten prosjektet 😊 Skal du bytte motor før godkjenning?
  6. Heller mot å godkjenne, forslag til hva man tar med i søknad og hva man trenger av dokumentasjon?
  7. Så bra, da har jeg dette og, mangler da egt bare map til dme. Ville du/dere godkjent eller ikke? Kommer vel gjenmom eu uansett, men er hvis det skjer noe med tanke på ulykke og forsikring elns.
  8. Må innrømme at jeg ikke er veldig bilkyndig. Ikke jeg som skal gjøre selve motorbytte, men skal være med og prøver å lære underveis. Sitter ikke dysene i den nye motoren da?
  9. Hmmm... Hvor får jeg tak i dyser da? Finner ikke på gs eller skruvat o.l Og er mappimg av hjernen noe du driver med eller? 😊
  10. Holder til i lier, kjøpte med eksos og bremser fremme, beremsene bak har jeg allerede byttet til ventilerte som matcher 530. Passer girkasse fra facelift 520 på m54b30 motoren?
  11. Takker for svar, motoren ble kjøpt av en kar rett over grensa ved nordby, var å prøvekjørte motor da den satt i bil for 2 uker siden. Da skal jeg prøve å finne noen som omprogramerer hjernen. Lurer også på godkjennings prosessen om noen har gjort dette før. 😅
  12. Har en 520i Induvidual 2003 mod som jeg har bestemt meg for å bytte motor i. Motoren som sitter i er m54b22 og motoren jeg skal bytte til er m54b30. Motoren er hentet og kjøpt i Sverige i går. Det jeg lurer på er om noen der ute har gjort det samme selv eller vet noe om hva som må gjøres. Ikke sikker på om jeg skal godkjenne eller ikke, kom gjerne med tilbakemeldinger her. Ledningsnett er vel samme så eneste som må gjøres er vel å omprogramere hjernen? evt om noen vet hvordan eller hvor jeg kan få gjort dette. Dette er mitt første innlegg på bimmers så visste ikke helt hvor jeg skulle begynne. Takker for alle svar og tilbakemeldinger
×
×
  • Opprett ny...