Gå til innhold

Asphaug

Medlem
  • Innholdsteller

    7
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

Asphaug's Achievements

  1. Tror jeg winger det og sjekker om det er ledig tilkobling på frm modulen til puddle lights. ref: http://www.bmwgm5.com/Footwell_Module_Connections.htm https://www.m5board.com/vbulletin/e39-m5-e52-z8-discussion/161651-kmoy-s-diy-5-oem-hella-remote-angel-eyes-diy-lots-pics.html Så strekker jeg bare 12V derfra om mulig.
  2. Men sigaretttenneren aktiveres vel ikke før bildøren åpnes? Er ute etter noe som gir 12V i det jeg låser opp bilen med sentrallåsen.
  3. Google meg fram til at TCU er Telematic control unit. Antar at dette er GPS, multimedia opplegg i senterkonsollet? Har god gammeldags spiller med AUX. Så antar nei.
  4. Hei, Noen som vet om et enkelt sted å hente 12V fra når bilen er ulåst og kun når den er ulåst? Typ en arduino får strøm i det jeg låser opp bilen. Har vurdert interiørlysene, men må da være et enklere og bedre alternativ? Trenger ikke strøm mer en 30 sekunder etter den er ulåst, vil faktisk være negativt om det er 12v der så lenge bilen er ålåst, om jeg noen gang glemmer å låse bilen. Gjelder en BMW E87 2005 modell.
  5. God dag! Ser ut til at jeg blir nødt til å bytte alle dempere på bilen, så tenker å senke den litt i samme slengen. Noen som har erfaring med hvordan klareringen blir med rundt 30/40 senk med 225/45/17? Burde dette bli noe problem?
  6. Så 125k burde i teorien fungere.. men får prøve meg på 40k området imorgen. Tusen takk for tilbakemelding! Tar gjerne imot erfaringer fra folk som har gjort noe lignende
  7. God aften folkens. Jeg driver med et prosjekt på bilen for tiden hvor jeg har koblet meg på canbus nettverket. Eller forsøker ihvertfall. Noen her som vet hastigheten på canbus High og low bak radioen? Om jeg kobler på en canbus leser og skal begynne å lytte på trafikken, med 125000 går det elektroniske systemet på bilen ned. Dette er hastigheten jeg har klart å finne på nettet. Noen som har noe erfaring med dette? Beklager lite spesifikt info, om noen ønsker mer nøyaktig kan de bare si ifra. Lufter mer spørsmål om erfaringer.
×
×
  • Opprett ny...