Gå til innhold

Maikro

Medlem
  • Innholdsteller

    11
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

Maikro's Achievements

  1. Tusen takk for all info ! Det ender nok opp med at jeg ikke gjør jobben selv da jeg er midt i en flytte prosess som gjør det litt vanskelig med tid og plass. Har fått en kompis av meg til å se på innsuget og det er vist sprukket på 3/4 plasser. Det stemmer med at jeg skulle inn å bytte dynamo så stoppet bilen, alle feilene som ble funnet er ikke skjedd pga stopp har heller ikke noe å gjøre med stoppen, men de undersøkte bilen grundig for feil ( noe jeg har spurt om) å fikk opplyst alle feilene med en kjekk video.
  2. har ikke snakket med Koed nei, skal sende en mail med en gang! Takk for info om den plassen. Har snakket med Autodoc, virket ut som de antok at det var korrekt, problemet der at det tar fort 1 uke og litt til før det kommer til norge.. 😕 Men får være siste utvei om jeg ikke finner et brukt billig i norge. Men tusen hjertelig for all hjelp! Håper få orden på skrothaugen snart, sånn den kan kjøre noen mil til før resten tar kvelden 😄
  3. Vet de er dyre, skulle bare inn på en liten sjekk og turen bort til bmw ble et rent Helve*** for å si det mildt da hele motoren stoppet og dynamo og alt tok kvelden. Så grunnen til jeg bruker dem nå, er at den står der uten strøm å dynamo. Da de begynte å søke fant dem ut av problemene. Innsuget er sprukket, men tror jeg fant et billig uorginalt på autodoc sine sider. Denne bilen må bare overleve i 2 år til da går den direkte på dynga. Men kunne du dobbelt sjekket at dette: https://www.autodoc.co.no/bugiad/16436624 passer ? Virker ut som OEM nummeret stemmer hvertfall
  4. Hei! Planen er å la dem gjøre jobben, men at jeg må kjøpe delene. Kjenner at jeg er ferdig å skru på den bilen der nå. Sparer 20.000 på å kjøpe deler selv, men er delene jeg sliter med. Problemet med innsuget er at det lekker luft og olje. Jeg har funnet en dynamo som jeg har kjøpt brukt for 1200 original del. Men det jeg sliter med er å finne rett innsug ! Da det virker ut som det er veldig mange forskjellige som passer e61 ?.. Ser på eurodel har de bare til motor type M47 - D20 og jeg har vist N47-D20A? Men alle innsug ser forskjellige ut på bilder. Så sliter med å finne rett del her. Har også funnet en vibrasjonsdemper til rundt 2000.
  5. Hei. Jeg har fått motor problemer med min BMW e61 2007, den har defekt dynamo, innsugsmanifold og Remhjul veivaksel demper er gåend. Bilen står på Bavaria i stavanger hvor de har sagt jeg kan kjøpe deler så skal dem montere dem for meg da prisen for jobben var ekstrem dyr hvis de skulle kjøpe alle deler. Jeg tror jeg har fått tak i en dynamo, men jeg sliter litt med veivaksling og innsugsmanifold. Jeg ser på innsugsmanifold og klarer ikke finne hvilken som passer. Da jeg skriver inn reg.nr kommer det opp mange forskjellige innsug og bare forvirrer meg. Har skrevet inn på Finndel.no og har fått oppgitt motornr: N47-d20a. Det er en 2.0 163HK motor regnr. DL77392 Noen her som kunne hjulpet meg å finne hvilken innsug og remhjul veiaksling som passer ? Har sett på denne f.eks: https://finndel.no/delinfo.aspx?f=006&dnr=90749 Men har også sett noen som er lengre ? Noe allà som er på bildet? Forvirrer meg veldig dette her. Er ganske blank når det gjelder motor. Har også fått tilsendt en video av motor o.l ifra Bavaria om dere ønsker å se denne så ta kontakt. Kanskje dere finner ut hvilke deler jeg trenger.. Takk for hjelp! Hilsen forvirret og stresset BMW eier.
  6. Heisann! Jeg er på jakt etter noen felger. Sett litt på 20x8.5 5x120 ET45 Vil disse passe bmw E61 - 07 modell? har lest litt at det er ET20 på e61, men har null peiling på ET. https://felgoutlet.no/cruise-26139 Takk på forhånd !
  7. hmm ja, er det ikke en sensor som måler hvor mye bilen synker bak ? virker rart at det skal være dårlig slanger da den pumper godt med medium vekt. hvilket deksel er det evnt snakk om ? er det ca under reserve hjul ?
  8. Heisann ! er nå ute på en Norges tur med e61en min. Noe litt ukjekt har da selvfølgelig skjedd.. når jeg har en del vekt baki får jeg level system controll failure ( dette skjer av og til. men ikke vær gang jeg starter opp) idag startet jeg opp med litt vekt baki og kompressoren startet og gikk og bilen hevet seg fint. Litt senere på dagen var vi 5 mann i bilen. Bilen lå fint sank ikke noe spesielt ned,men fikk feil kode i dashen. Bilen har heller ikke sunket over natten noe som tyder på at bilen ikke lekker luft fra belgene. Noen som har vert borti denne feil før ? virker som kompressoren fynker helt fint med lite til medium vekt. men når det blir for tungt slår den ikke inn ? kan dette være sensor feil ? Når det er for tungt prøver den ikke en gang å løfte opp ? ( starter bilen på ny, feil kode forsvinner og kompressor starter fint) Har lest at jeg må sjekke slanger til kompressoren men har ikke mulighet til det akuratt nå. Takker for tips og tilbakemeldinger
  9. Får ta en tur innom et verksted, håper på å unngå nytt filter.. Er jo latterlig pris
  10. takk takk for svar. Men hvis DPF er full burde jeg ikke da ha lagt merke til det? Føler jeg har lest at du vil miste en del effekt ved tett DPF
  11. Hei! Ny til forumuet her :) Så må prøve meg! Kjørte hjem fra Svergie - Stavanger tur. Kjørte over fjellet med litt vekt baki. Bilen fikk kjørt seg skikkelig med mye oppover bakker og godt drag Etter ca 4-5 timer kjøring dukket partikkelfilter varsel opp i Idrive som sa at jeg kunne fullføre turen men måtte gå til nærmeste BMW verksted for å se på dette. Burde ikke regenerering skjedd under slik tur? Har ikke følt at den er noe daffere i på drag, men følte den fusket bitte bitte litt med turtallet en like 2-3 sekunder senere på turen. Har kjøpt meg Wurth Partikkelfilter rens, men fikk ikke opp sensorene som ligger på filteret, noen tips ??? (Bare så jeg er sikker, så er filteret på venstre side av motor relativt høyt oppe?) Kan dette være et sensor problem? og kan folk evnt linke hvilken sensor jeg trenger? Kjører E61 07 modell! Takker for alt hjelp!
×
×
  • Opprett ny...