Gå til innhold

Petterbron

Medlem
  • Innholdsteller

    5
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av Petterbron

  1. Heisann! Takker for et ordentlig og ikke minst ærlig svar!! Dette får meg til å holde meg unna denne radioen!
  2. Heisann! Tydeligvis var varslingen om svar skrutt av... Jeg har denne stereoen nå, vet ærlig talt ikke noe særlig om den. Men antar den er standard.
  3. Heisann! Har lyst å oppgradere stereospilleren i anlegget mitt, slik at jeg kan få DAB, Bluetooth og ryggekamera i bilen min. Helst ikke noe som koster skjorta heller... Noe jeg har sett på er denne: https://graviton.no/bmw/108-269-bmw-3-serie-e909.html#/28-cputypes-px6 Er det noen som har noen erfaringer på hvordan denne er i bruk, og hvordan det er å montere en slik? Jeg er ikke den som er flinkest med bil og tekniske ting, men har gode venner som er det! (Derav den nye interessen for bil/bilpleie). Jeg tar gjerne imot forslag for andre ting! Forresten, hvordan vil det være å koble til et ryggekamera til denne? Er det kun plug'n play eller må man ha et kamera som passer til akkurat denne spilleren?
  4. Hei! Kan hende denne passer bedre, men sist jeg sjekket noe sånt (mener det var en Pioneer til ca. 5-6000kr) så måtte jeg ut med like mye ekstra for at den skulle passe inn i bilen mtp. rattfunskjoner, setevarmer panel etc. Vil dette kunne unngås med denne siden den er "spesialtilpasset" ?
  5. Hei! For en stund siden kjøpte jeg en BMW 320d 2008 modell, min aller første bil! Fra før av var jeg ikke så veldig opptatt av bil, men har blitt glad i bilen. Så har derfor nettopp hatt en laaang pleierunde, og mens jeg har pleiet bilen, har jeg gjort meg noen tanker om prosjekter jeg ønsker å gjennomføre. Men, jeg trenger litt hjelp da jeg ikke er så god med bil, jeg har flere gode venner som kan hjelpe meg med div. montering. Likevel har jeg noen få "prosjekter" som jeg ønsker å gjøre med den, for å gjøre min opplevelse litt bedre. 1. Jeg ønsker å montere opp en iPad mini i bilen, slik at jeg da kan få en slags "Apple CarPlay" opplevelse, samt slippe å montere et DAB adapter, da jeg ikke fant et DAB adapter som var anonymt nok. (kanskje har dere noen innvendinger der og). Men, problemet jeg ser for meg med en iPad er strøm, har dere noen tips til hvordan jeg kan løse dette? 2. Om det er løsbart å få en liten iPad i/ved dashbordet. Ønsker jeg å montere et ryggekamera, siden jeg da allerede har en skjerm i bilen. Finnes det noen gode løsninger på dette? Jeg har kun klart å finne et alternativ, men vet noen av dere om noen andre alternativer? Noen kan være bedre, eller passe meg bedre. Samt at det er greit å se hva som finnes 3. Parkeringsvarsler, er det mulig å ettermontere parkerings sensorer fremme på bilen? Jeg har rygge sensorer og syns det er veldig greit å ha på fremsiden og. Fins det noen gode alternativer? Og hva er det man kobler disse på for at det skal bli lyd? 4. Innstegs beskyttelse, da vi polerte bilen med poleringsmaskin var vi så uheldig å lage en skade på innstegslisten til bagasjerommet... Jeg legger ved noen bilder av bilen, slik at dere kan se den. Men også se fargen i tilfelle dere har noe dere mener kan bli kult på den! Jeg har ikke bilde av den spesifikke skaden. På forhånd vil jeg takke alle som tar seg tiden til å lese igjennom, men også de som gir meg et svar! Artig med egen bil, og med litt hobbyprosjekter i tillegg!
×
×
  • Opprett ny...