Gå til innhold

schlagwerk

Medlem
  • Innholdsteller

    11
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

schlagwerk's Achievements

  1. Er det samme låskasser som 02 X5 E53?
  2. Det viser seg da at det er selve dørlåsen med aktuator som fryser... tydeligvis et relativt kjent problem? Noen som vet om disse kan tørkes og remonteres/smøres eller om det bare er å bestille nytt?
  3. Hei, takk for svar. Jeg tenker den lange kabelen som går fra øvre del og kobles til den indre ramma, kan være synderen. At denne er full av fukt, og fryser i minusgradene.. Kabelen fra øvre indre handtak løsnet når jeg tok for hardt i, og henger løs inni døra nå. Denne beveger seg fritt, men opplever av og til at det ytre dørhåndtaket fryser fast i dørpakninga. Kan disse være en ide å bytte ut?
  4. Hei Byttet den indre dårhåndtaksramma, som var knekt. Har problemer med at dørlåsen fryser. Vet ikke akkurat om det er vann som fryser på pakningene til dørlåsen, eller om selve dørlåsen fryser. Så fukt inne i døra. Noen som har erfaring med problemet, eller vet hvilke pakninger/deler som bør skiftes ut? Tenkte et sekund på de små pakningene på selve dørhåndtaket.
  5. Hei I kulda har dørmekanismen begynt å fryse fast når døra er åpnet, slik at den ikke vil låse igjen. Har også en del treghet når man skal åpne døra, virker som den ikke åpner nok. Vanlig på X5?
  6. Liten oppdatering: Byttet denne trykkventilen, og det viste seg å være den. Responsen fra turboen virker normal nå, og har mye bedre pådrag. Den som stod der virker å være en uoriginal billigdel. Satt inn en original pierburg. Very nice :)
  7. Hei Liten oppdatering. Har logget railtrykk litt bedre og under belastning og det ser ut til å holde seg inntil max 1350 bar, peaker litt opp i 1370 korte perioder ved pådrag. Da antar jeg at sensoren her er ok. Tenker jeg bytter vaakumventilen og slangene til/fra denne da?
  8. Ok. Du sier dyser, reguleringsventil eller pumpe. Er det noen måte å teste dyser på? Har hørt injektorer kan gå av og til på disse motorene. Reguleringsventil er vel denne vakuumventilen som regulerer turbotrykket/wastegaten? Og pumpen er høytrykkspumpe? Har lyst å finne den skyldige, istedet for å bytte masse deler til man treffer det rette. Har lest at reguleringsventilen på railtrykket kan være en skyldig i enkelte tilfeller.
  9. Jeg satt matetrykk og railtrykk (faktisk og forventet) på logging og fyrte avgårde. Matetrykket varierte fra 3,4 til 3,6 og railen lå opp mot 13-1500 bar ifølge det jeg kunne se. Problemet var kanskje at oppdateringsfrekvensen på loggingen ikke var så stor at jeg ikke kunne se eventuelle avvik i det de skjedde. Er disse vakuumventilene kostbare, og ligger de vanskelig til?
  10. Ok, så da er de andre feilkodene kanskje et resultat av at denne feiler og gir feil på ladetrykk? Jeg mente at jeg har lest av verdiene på railtrykket og de så normale ut ifølge det jeg har lest om ønskede verdier etc.
  11. Hei godtfolk. Har noen småproblemer med min X5, som ellers fungerer ganske greit vil jeg si. Har siden jeg anskaffet bilen hatt noen småproblemer med akselerasjon på mellomregisteret. Dvs, at når jeg tar pedalen helt til bunns er det ikke noen symptomer (stort sett). Jeg opplever at bilen hakker seg fremover.Noen ganger i et fast mønster, noen ganger ikke. I det siste har bilen gått inn i nødmodus noen ganger når jeg har påbegynt forbikjøring (med lys i motorlampa). Ved stopp og start av motor, er bilen tilbake i normal drift og lampa lyser ikke. Det ser ut til å være et problem som oppstår der og da, og ikke noe vedvarende feilkode. Har et diagnoseverktøy, og har lest ut feilkodene; 0235 - charge air pressure control 1e30 - boost pressure control or boost pressure controller 1190 - rail pressure control Har sett på dieseltrykket, og det ligger på ca 3,6 bar. Virker å være ok på høytrykksiden også. Kanskje en sensorfeil, eller vakum?
×
×
  • Opprett ny...