Takk for stor interesse og alle kommentarer.!
De to veldig dyre feil for 2012 BMW 520D er:
1) Høytrykk pumpe pumpe koster 12-14 000. Levetid ukjent men for min bil var det plutselig havari ved 181 000 km og med alle følgeskader kostet reparasjon ca 75 000-100 000.
2) Registerkjede : Ligger veldig vanskelig til. Å skifte koster opp mot 50 000 hvis den blir skiftet før den ryker. Du skal høre ulyd før den ryker. Hvis kjede ryker, er det ny motor.
Er det noen som vet om andre veldig dyre feil? Er det slik at BMW vil selge nye biler og forsker i at biler skal måtte kastes etter 8-10 år og 200 000 km?. Jeg synes det er ufint dersom BMW bevisst prøver å få til at så dyre feil (som ikke kan forsikres) skal oppstå slik at eier må kaste bilen. Og ikke opplyser om det.
Jeg har nok vært blåøyd og trodd at MB og BMW tåler å kjøre flere 100 000 km, Jeg har kjørt med : En MB som var kjørt 2 mill km og en som var kjørt 1 mill km.
Noen som aner hva en 2012 BMW 520d er god for, når den mest sannsynlig vil havarere?
Når kan jeg regne med å måtte kaste bilen uten å få noe for den?
Hilen Olav