Gå til innhold

Jongro

Medlem
  • Innholdsteller

    12
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Om Jongro

  • Bursdag 01/20/2003

Profile Information

  • Kjønn:
    Mann
  • Bosted:
    Fetsund
  • Kjøretøy
    Bmw 116i(E87)

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

  1. Alle tråder fortjener jo en happy ending. Jeg så på leveringstidene på sånn DCAN kabel om jeg husker riktig, og tenkte at det gadd jeg ikke vente på. Ringte bimmerfiks, så fikk jeg time dagen derpå. Fiksa på 15 min og kosta meg bare 950,-. har dukket opp en lampe til, men det er jo en annen historie takk for all hjelp!
  2. Ja jeg kjøper bare begge jeg! Skal se i morgen på pcen min om jeg får lasta ned programmene først da, så går jeg fra der:)
  3. Ja jeg skal nok lese meg opp litt om hvordan man bruker det. Trenger man bare tool32 programmet og en «obd II - usb» ledning?
  4. Det kan fort hende Bimmerfiks får en telefon, siden det ikke er så langt unna! Men jeg leste også at jeg kunne bruke et program kalt tool32. Har dere kjenskap til dette? Om det er mulig å kjøre igjennom en pc eller et litt billig diagnoseverktøy så vurderer jeg sterkt å prøve selv og lære litt!
  5. Da har jeg tatt en tur til en bekjent. Har bytta abs enheten nå. Men han mener den ikke kan kodes til bilen uten å dra til bmw verksted. Løsning?
  6. Kan hende jeg gjør det om den jeg har kjøpt ryker/ikke funker. Men for nå prøver jeg detta hehe
  7. Hmm ja er jo mulig det, om det er utstyr som ikke koster for mye kan jeg jo evt prøve selv. Men kjenner noen som har kunnskapen til å gjøre det hvertfall
  8. Det er bremsetrykk sensoren som har tatt dagen
  9. Må denne sendes inn til et bavaria verksted? Eller er det mulig å få gjort det privat med riktig utstyr?
  10. Jeg snakka med et annet bilopphøggeri, og ga litt div informasjon. Og det skulle være kortekt. Har kjøpt den nå, så får se om den passer. Takk for hjelp!
  11. Jeg fant fram der, og høggern hadde rett. Men det er så mye mangel på akuratt den. Er det noen andre numre som kanskje er eldre eller noe sånt, som funker på min bil?
  12. Hei. Jeg leter etter en ny Abs enhet til min Bmw E87 116i. Og da må jo div numre stemme, eller så er det noen numre som går iver hverandre. Er hvertfall klin umulig å finne en med samme nummer som min. Jeg snakket med et bilhøggeri som mener at jeg trenger enhet med nummeret 34512460516 som erstatning for mitt nummer som er 3451-6769844-01. Vil denne funke i bilen min? Om ikke, hvilken passer da
×
×
  • Opprett ny...