mudbug Posted December 22, 2006 Posted December 22, 2006 Hei! Er det mulig å nullstille klokkesymbol etter skifting av bremsevæsker og kjølevæsker. takk
Tam Posted December 22, 2006 Posted December 22, 2006 Den enkleste måten er å kjøpe en service resetter på nettet og bruke til dette. Det går an å kortslutte div pinner osv men er myyyye lettere med et slikt instrument. Kjøpte min for 250 kroner på nett.
TJ Posted December 22, 2006 Posted December 22, 2006 Så vidt meg bekjent så må du ha nullstillingsverktøy til dette. Du kan evt. prøve å la tenningen stå i posisjon en i minst 30 sekunder uten å starte bilen, dette sletter feilkodene i minnet. Da skal varsellampen slukke når du starter bilen etterpå. Fungerer ikke dette, er det nullstillingsverktøy som gjelder.
mudbug Posted December 22, 2006 Author Posted December 22, 2006 Hei Tam! Har du linken til den du kjøpte???
Tam Posted December 22, 2006 Posted December 22, 2006 Sorry, er et par år siden men kjøpte den på Ebay.com
Superbeetle Posted December 22, 2006 Posted December 22, 2006 Sorry, er et par år siden men kjøpte den på Ebay.com Jeg har en slik fra wurth eller bosch. Men har hørt at den kun virker til eldre modeller. e30,36,34 ol.. Virket iallefall ikke da jeg prøvde den på en e46.
Sir Hofstad Posted December 24, 2006 Posted December 24, 2006 Er vel slik at det nullstilles ved å jorde pin 7 med tenning i posisjon 2 her også. http://www.bimmers.no/viewtopic.php?t=2 ... lt&start=0 Lykke til
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now