Gå til innhold

Anbefalte innlegg

  • Svar 32
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Skrevet

kan nok ta ut en ca 60 hester mer, uten alt for store ombygginger.. men ser ikke grunnen til det, når du har andre motor alternativer, og ikke har peiling på hva en må bytte, ved turbo konvertering...`??

Skrevet
kan nok ta ut en ca 60 hester mer, uten alt for store ombygginger.. men ser ikke grunnen til det, når du har andre motor alternativer, og ikke har peiling på hva en må bytte, ved turbo konvertering...`??

Vær litt mer spesifikk ka du mener med at du ikke ser grunnen til det? mener du at jeg skal kjøpe ny bil, bare fordi jeg ikke vet om motoren tåler 0,5 bar orginal??? hallo i luken!

Skrevet
0,5 bar skal man kunne lade på orginal motor.

Kan være av annbefaling med MLS-pakning også som gjerne er tykkere enn orginal toppakning for at motoren skal vare lengre.

Hvor mye ligger en sånn pakning på? og eventuelt hvem som fører den..

Skrevet

mls pakning for du på ppf i sverige. koster vell rundt 3 festlapper.

hvilken motor er dette? ville nook først byttet til en større motor, kansje de er de soolito mener?

om du ikke basolutt vil ha lyden og ketsjup effekt.

det finnes også bolt on kompressor kits til de fleste, bmw'er. sjekk ut ess tuning, google de frem og send de en mail

Skrevet
Hva med en 528 motor med B25 innsug? Får vel noe av den samme effekten, men bedre kjørbarhet og muligens holdbarhet :) Mye billigere også!

528 med innsug fra M50 motoren, som du sikkert mener, skal gi ca 20 hk ekstra.

193-210

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive

×
×
  • Opprett ny...