Gå til innhold

Montering av krom-ringer E36


Anbefalte innlegg

  • Svar 43
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Skrevet
veldig bra,men har man lov å demontere ratte selv..trodde det var godkjent bil verksted som bare kunne? greit å skrive det under guiden så folk vet det før dem gjør det,hvis det stemmer da...

Er vel ikke lurt å tukle med et airbag ratt selv, gjorde dette på min gamle e36(uten airbag) og tok kun ut senterkoppen i ratten,skrude ut skruen og dro av rattet, og vippa ut speedoteller"n. Ganske enkelt, hadde forresten slike ringer som hadde lim på fra før av.

Men meget flott DIY, sett den der den hører til,så flere kan få nytte av den :wink:

Er vel admin eller moderatorer som må flytte denne under DIY,har sendt de PM og mail angående dette men ingenting har blitt gjort :?

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Skrevet

benyttet meg av denne fine diy'en ikveld :) og det funket som gull! trengte ikke å ta av rattet, selv om det ble litt trangt til tider, men det gikk!

jeg kjøpte sånne chrom-ringer fra gsbildeler, som man bare "klipset" på, og det virker som om de sitter bra. Kan anbefalle å utføre dette, da instrumentpanelet ser ganske smud ut :)

Skrevet
Hvor er det man får tak i billige "klem-på" ringer? gidder ikke begynne å lime å styre på.

Her får du kjøpt det. Kjapp sending og god service også :wink: .

Når det gjelder Airbag systemet, så er det bare å kople av batteriet (-). La bilen stå strømløs i 10min, så er det ingen fare å ta av rattet :P .

  • 2 months later...
Skrevet

går fint å ta ut med orginal ratt uten vip!

men noe jeg ikke skjønner meg på , hvorfor ta ut hovedbryterene og de? de har jo ikke noe med speedo å gjøre!

jeg kjøpte slike ringer btw men ta kunne jeg bare klemme de på ;)

smidemann.no eller hvordan det staves :P

  • 8 months later...
  • 6 months later...
Skrevet

Men åssen tar jeg av plastdeksel over innstrument? Det glasset du ser igjennom. For jeg skal ha på en sånn hel dekal som dekker alt inni der. I karbon med ///M logo.

Skrevet
Men åssen tar jeg av plastdeksel over innstrument? Det glasset du ser igjennom. For jeg skal ha på en sånn hel dekal som dekker alt inni der. I karbon med ///M logo.

Du må gjøre som i DIY'en her og dele instrumentet. Deretter må du ta "dekalen" inn fra baksiden.

Jeg gjorde dette på min bil(karbonfilm og kromringer), litt bakvendt men var ikke umulig å få til :wink:

Skrevet
men noe jeg ikke skjønner meg på , hvorfor ta ut hovedbryterene og de? de har jo ikke noe med speedo å gjøre!

Som han skriver, for å lettere få ut speedo. Det har jo noe med speedo å gjøre siden du kommer til bak huset gjennom det hullet.

Skrevet
Men åssen tar jeg av plastdeksel over innstrument? Det glasset du ser igjennom. For jeg skal ha på en sånn hel dekal som dekker alt inni der. I karbon med ///M logo.

Hvor kjøpte du sånn bakgrunne med carbonlook og ///M-emblem?

Kunne ikke lagt ut et bilde av det når du får montert?

  • 3 weeks later...
Skrevet

Da er den satt inn, og var litt knotete og sette den på fra baksia siden det var lim på den. Men det gikk.

Jeg har ikke justerbart ratt og trengte ikke ta dette av. Lirket den bare ut mellom eikene i rattet.

h3072lp01236h13ghzn0.jpg

8lzvc371ed1ze9ymnevf.jpg

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive

×
×
  • Opprett ny...