Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Tror det er dynamoen som er gåen, men ville bare høre om det kan være ett annet problem.

Kjørte rundt en god del på søndag, hadde det litt morro på snøen og sånt, og når jeg skulle hjem igjen, ble lyset svakere og svakere og abs lampa begynte å lyse. så etter en stund stoppet bilen. er en e34 520

Fikk beskjed av en mekaniker som sjekket bilen at det var dynamoen, men er kjedelig å må kjøpe ny dynamo hvis det kan vise seg å være noe annet.

Noen som vet om det kan være noe annet som kan være problemet som jeg kan sjekke før dynamoen byttes?

Skrevet

ladd batteriet sånn at du har nåkk strøm til å starte! mål batterispenning før start og mål spenning på batteri når motoren går!

eks: 12V før start 13.8 -14.4V når motoren går! da er dynamoen i orden! men trur nåkk du må skaffe deg en dynamo!

Skrevet

det går ann å skifte børstan! men vist sleperingen er slitt så er d vanskelig å bytte disse! du kan lett ødelegge dynamoen under fårsøket! men du får kjøpt sleperinger oss verkstedan der dæm overhaler dynamo. vet bare om plasser i tromsø!

Skrevet

Spennings regulator er dyr til din BMW, ca 1000,- :shock: .

Jeg hadde selv problemer med lading til min Touring for et par år siden. Var inne på å bytte regulatoren. Men siden den var så dyr, skaffet jeg heller en helt ny bytte dynamo for 2000,-, etter en ringerunde i byen :wink: .

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...